Skocz do zawartości

Wzmacniacz z HT bypass do RX-A6A


n7toan

Recommended Posts

Witam.

Zdecydowałem napisać nowy wątek ponieważ miałem ostatnio możliwość przetestowania u znajomego swojego RX-A6A z jego wzmacniaczem Azur 851a + Dynaudio emit 20. Różnica między połączeniem RX-A6A + Azur 851a a Cambridge CXN + Azur 851a znikoma. RX-A6A jakby ciut jaśniej a CXN cieplej. W zależności od utworu, różnica minimalnie wyczuwalna lub nie do wykrycia. Gdyby nie to, że Azur 851a nie ma wejścia Trigger do wyzwalania to już bym szukał dla siebie tego wzmacniacza.

Dlatego szukam czegoś z wejściem Trigger oraz z HT bypass. Myślałem o Nad c368/c388, Audiolab 7000a/8300a.

Tak jak wspomniałem posiadam:

Amplituner Yamaha RX-A6A, 

Heco Aurora 700, 

Heco Aurora 200, 

Heco Aurora center 30, 

REL HT1003. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8300 A odpada on jest mega suchy. Sterylny to nie jest granie nowego audiolaba.

7000A lepiej. Chodź czy adekwatny do ceny musisz sam posłuchać.

NAD może Ci podejść , jest jeszcze cyrus z tym że on nie ma wyłowywania triggerem chyba.

A co będzie u Ciebie źrodłem? Bo jak cały czas 6A to może to być też końcówka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, n7toan napisał:

Na tą chwilę tak - 6A.

Nie brałem pod uwagę końcówki mocy bo z tego co wiem nie zmieniają one barwy?

Yyyy a dlaczego nie?

Integra pracująca jako by Pass zmienia a końcówka nie?

No pomyśl gdzie tu logika?

Integra ma sens kiedy:

A- używasz kina klikasz tryb kina i pracuje jako końcówka

I nie LUB

B- używasz stereo podpinasz źródło do wzmacniacza nie amplitunera i pracuje osobny system stereo.

W Twoim przypadku jak źrodłem będzie amplituner to zintegrowany wzmacniacz a końcówka to praktycznie dokladnie to samo.

A odpada Ci konieczność selekcji.

Right?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Yyyy a dlaczego nie?

Integra pracująca jako by Pass zmienia a końcówka nie?

No pomyśl gdzie tu logika?

Integra ma sens kiedy:

A- używasz kina klikasz tryb kina i pracuje jako końcówka

I nie LUB

B- używasz stereo podpinasz źródło do wzmacniacza nie amplitunera i pracuje osobny system stereo.

W Twoim przypadku jak źrodłem będzie amplituner to zintegrowany wzmacniacz a końcówka to praktycznie dokladnie to samo.

A odpada Ci konieczność selekcji.

Right?

W sumie racja :)

Na tą chwilę gdy będę korzystał tylko z RX-A6A jako źródła dźwięku nie potrzebuje wzmacniacza, wystarczy końcówka. Zauważyłem, że Cambridge wypuścił model końcówki 851w. Nie wiesz czy brzmienie uzyskał bym takie samo jak z wzmacniaczem 851a ?

W przypadku gdy zechciałbym inne źródło to mogłoby być gorzej ale raczej nie prędko. Wolałbym wymienić kolumny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7000A zdecydowanie jest wzmacniaczem wartym rozważenia, bardzo uniwersalny i na pewno dobrze zgra się z Heco. Z końcówek warto sprawdzić Atolla AM200, czy NuPrime STA-9X. Na pewno każda z opcji jest przyszłościowa, bo 7000A i te końcówki spokojnie poradzą sobie również z bardziej wymagającymi kolumnami. W razie czego zapraszamy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.09.2023 o 22:12, n7toan napisał:

W sumie racja :)

Na tą chwilę gdy będę korzystał tylko z RX-A6A jako źródła dźwięku nie potrzebuje wzmacniacza, wystarczy końcówka. Zauważyłem, że Cambridge wypuścił model końcówki 851w. Nie wiesz czy brzmienie uzyskał bym takie samo jak z wzmacniaczem 851a ?

W przypadku gdy zechciałbym inne źródło to mogłoby być gorzej ale raczej nie prędko. Wolałbym wymienić kolumny. 

851W gra lepiej. To wynika bardziej z systemów dzielonych i odseparowania PRE.

Tu masz Heco aurore nie wybierał bym Ciepłych końcówek. Atoll, NuPrime czy audiolab no moim zdaniem nie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Piotr Sonido napisał:

851W gra lepiej. To wynika bardziej z systemów dzielonych i odseparowania PRE.

Tu masz Heco aurore nie wybierał bym Ciepłych końcówek. Atoll, NuPrime czy audiolab no moim zdaniem nie.

 

Akurat posiadam azura 851a i cxn V2. Uzyskałbym lepsze brzmienie wymieniając 851a na 851w? Oczywiście cxn V2 by służył jako pre-amp. Czy żeby uzyskać lepszy efekt bym musiał kupić osobno pre amp np azurn851e? Bo z tego co słyszałem że cxn V2 słabo się spisuje jako preamp. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Carmion napisał:

Akurat posiadam azura 851a i cxn V2. Uzyskałbym lepsze brzmienie wymieniając 851a na 851w? Oczywiście cxn V2 by służył jako pre-amp. Czy żeby uzyskać lepszy efekt bym musiał kupić osobno pre amp np azurn851e? Bo z tego co słyszałem że cxn V2 słabo się spisuje jako preamp. 

Szczerze tu nie wiem.

Po prostu nie wiem. Nie sprawdzałem tego. CXN ma dobry PRE. No można by sprawdzić. Kwestia ceny ile by ten cały zabieg wyszedł.

Bo to może być malo opłacalne.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...