Skocz do zawartości

Amplituner tylko ktory?


jerzyk86

Recommended Posts

Cześć

szukam amplitunera, w większości kino plus gry. Docelowo 5.1.2. Jeszcze nie wiem na jakich głośnikach, pewnie klipsch. Na początku podjarałem się maranz cinema 50, poźniej stwierdziłem że może jednak 60 już by wystarczyła a teraz sie zastanawiam czy denon 2800h :( i tak ot mam mętlik w głowie bo rozstrzał kwotowy duży. 15 letnia yamahe chcę zmienić tylko dlatego że brakuje mi w niej 2 hdmi out żeby płynnie przełączać tv i projektor… no i może fajnie jak by był streaming z spotifya itd.

 

obecnie yamahe rv465 mam z onyxy 200 15letnie kino z czasów studenckich, w przyszłym roku, będę zmieniał głośniki.

 

 

pytanie czy ten denon 2800 sobie dobrze poradzi z np klipsch rp8000?? Pokój 35m. Wtedy od razu mógłbym sobwoofer z ampli kupić…

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś określić budżet i tym się kierować. Do wyboru masz jeszcze X3800h - bardziej przyszłościowy bo ma wyjścia na pre-out oraz opcję na Dirac Live (trzeba dokupic mikrofon i licencje). Dodatkowo ma najwyższy poziom Audyssey XT32 zamiast XT. 

RP8000 są dość skuteczne i X2800 powinien sobie też dać radę. Przemyśl czy masz plany na dalszą rozbudowę oraz jakie są Twoje oczekiwania. 

BTW do tych 35 metrów budżet na dobry subwoofer to tak pewnie od 3k PLN w górę. 

I ostatnia rada - popatrz czy nie znajdziesz dobrej oferty na Amazon na Denon/Marantz.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dzięki za odpowiedź.

 

jeśli chodzi o budżet, to jest to 8k. I teraz pozostaje pytanie na co… sam amplituner lub ampli + coś. Nie mam obecnie suba, więc myślałem o nim zaraz po ampli za 2-3m. A fronty w polowie 2024 z centralem, na dzisiaj klipsche bo chyba mają najlepsze opinie jeśli chodzi o zastosowanie kino, gra.

 

Rozbudowy bardziej niż 5.1.2 nie przewiduję bo i tak już nie będę miał gdzie upchnąć dodatkowych głośników.

 

Bardziej zdrowo rozsądkowo, czy przy 5.1.2, cinema 60, 3800h wniesie dla mnie coś na korzyść względem 2800h, zakładając też frony, central na klipschu rp. I przeznaczenie bardziej na rozrywke ponad muzyke, 70:30. Na pewno żonie zależy na dobrym streamingu z spootifya lub dobrze jakby po blue z telefonu można było coś odtworzyć.

 

Do końca też nie wiem w czym różnica w auddysey czy diracu, jeśli dobrze rozumiem to system kalibracji jak w mojej starej yamashe ypao, tzn raz puszczasz ampli łapie ustawienia rozstawionych głośników i potem zapominasz o istnieniu tego bajeru? To chyba dla mnie nie ma aż takiego znaczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ogółem RP-8000F II są prostymi do napędzenia kolumnami, zwłaszcza gdy wesprze je dobry oraz odpowiednio ustawiony subwoofer, ale X2800 to moim zdaniem i tak dla nich dość mało. Poszedłbym w wyższy model jeśli budżet pozwoli, taki jak X3800H, czy Pioneer VSX-L305, który ma Diraca, chociaż nie każdemu spodoba się z Klipschami. Czy słuchałeś ich już? Warto byłoby też sprawdzić Monitor Audio z linii Bronze, np Bronze 500, Focal z linii Theva, Dali Opticon, Polk R600. Opcji jest dużo, ale ciężko doradzać w ciemno. 

Jeśli znalazłbyś czas, to zapraszam do kontaktu i wizyty w naszym salonie :) Mamy na miejscu bardzo szeroki zakres sprzętów do odsłuchu, a także przygotowaną salę kinową z systemem 5.2.4 na kolumnach instalacyjnych Sonus faber :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, jerzyk86 napisał:

jeśli chodzi o budżet, to jest to 8k.

Jeżeli Twoim priorytetem jest amplituner i subwoofer to poszedłbym w X3800 i kinowego SVS PB-1000. Będziesz jednak zmuszony lekko ponegocjować ale IMHO warto. Jako ciut tańsza alternatywa - SVS SB-2000 (bez pro). Tutaj chyba trzeba się spieszyć bo modele bez Pro chyba przestały być już produkowane. Branża mogłaby to potwierdzić?

X3800 wniesie Ci możliwość skorzystania z Dirac Live. Audyssey XT32 jest niezły ale jeżeli chodzi o łatwość/stabilność kalibracji oraz uzyskiwane efekty Dirac jest jednak wyraźnie lepszy. 

Spotify Connect działa na Denonie bezproblemowo. 

1 godzinę temu, jerzyk86 napisał:

Do końca też nie wiem w czym różnica w auddysey czy diracu, jeśli dobrze rozumiem to system kalibracji jak w mojej starej yamashe ypao, tzn raz puszczasz ampli łapie ustawienia rozstawionych głośników i potem zapominasz o istnieniu tego bajeru? To chyba dla mnie nie ma aż takiego znaczenia.

Ma ogromne znaczenie dla jakości i klarowności tego co będziesz słyszał. Teoretycznie robisz to raz ale wypada to zrobić po każdej zmianie ustawienia, dołożeniu mebli, dywanu itp. Te rozwiązania w chwili obecnej oprócz ustawienia poziomów i odległości głośników nanoszą własne filtry tak aby zniwelować negatywny wpływ pomieszczenia. Te najbardziej zaawansowane jak Dirac pozwalają Ci jeszcze dodać do tego korekcję tak aby dostosować brzmienie systemu pod swój gust. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

 Ostatnio urwanie jajec w pracy i nie mam do końca czasu poszperać czy podjechać ale dziękuję, po waszych wypowiedziach ograniczyłem się do 3800 lub cinema 50.

 

Teraz pytanie do Q21, jak to jest z promką maranza -15. Jak oddam starą yamahe rv465 dostane 15% ? i to 15% od 7999, czy to już cena po tym rabacie ? bo wszędzie gdzie wchodzę to jest jako cena promocyjna, więc od jakieś ceny jest to 15% ??  7999 -15% = 6800zl za cinema 50 ?

 

Jeśli tak to czy lepszym wyborem jest maranz cinema 50 za 6800zl czy denon 3800h za 5900 ? nie ukrywam, ze po obrazkach :) bo jeszcze niemiałem czasu sie nigdzie wybrać to cinemy najbardziej mi się podobają ( wiem wiem, jak baba ).

 

Piotr Sonido, gdzie ten denon jest -1000 ? Na amazonie nie ma rewelacyjnej ceny, normalna jak wszędzie.

 

PS dostałem też propozycje w wiadomości od jednego usera na yamahe Yamaha RX-A1080 ale jeszcze nie znam ceny, coś o niej powiecie ? thx

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, jerzyk86 napisał:

Teraz pytanie do Q21, jak to jest z promką maranza -15. Jak oddam starą yamahe rv465 dostane 15% ? i to 15% od 7999, czy to już cena po tym rabacie ? bo wszędzie gdzie wchodzę to jest jako cena promocyjna, więc od jakieś ceny jest to 15% ??  7999 -15% = 6800zl za cinema 50 ?

Upewnię się i jutro dam znać :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jerzyk86 napisał:

Jeśli tak to czy lepszym wyborem jest maranz cinema 50 za 6800zl czy denon 3800h za 5900 ? nie ukrywam, ze po obrazkach :)

Mi też Marantze Cinema się bardzo podobają ale finalnie skończyłem z Denonem. Lepiej wyjdziesz jak zamiast dopłacać do Marantza dopłacisz do Diraca. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

dzięki wszystkim, no to w tej cenie(4,8k) jednak wygrał Denon 3800h... w poniedziałek powinien być u mnie.

 

A ktoś mi pomoże jeszcze z ogarnięciem tematu diraca, to jest tylko soft  tzn w denonie klepie jakąś licencje, instaluje jak firmware czy płytka do upgradu czy jak ? bo jak klepie po necie to nie mogę wykminić tego tematu -EDIT: dorwałem filmik n yt co i jak więc pytanie nieaktualne.

Edytowano przez jerzyk86
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie

11 godzin temu, jerzyk86 napisał:

dzięki wszystkim, no to w tej cenie(4,8k) jednak wygrał Denon 3800h... w poniedziałek powinien być u mnie.

To jet nie do pobicia.

11 godzin temu, jerzyk86 napisał:

A ktoś mi pomoże jeszcze z ogarnięciem tematu diraca, to jest tylko soft  tzn w denonie klepie jakąś licencje, instaluje jak firmware czy płytka do upgradu czy jak ? bo jak klepie po necie to nie mogę wykminić tego tematu -EDIT: dorwałem filmik n yt co i jak więc pytanie nieaktualne.

Kupujesz licencje Diraca na konkretne urządzenie ale musisz dokupić jeszcze mikrofon. Bo ten ktory masz jest do audyssey. Teraz to już poczekaj w zeszłym roku Dirac na BF był -50%

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, jerzyk86 napisał:

Teraz pytanie do Q21, jak to jest z promką maranza -15. Jak oddam starą yamahe rv465 dostane 15% ? i to 15% od 7999, czy to już cena po tym rabacie ? bo wszędzie gdzie wchodzę to jest jako cena promocyjna, więc od jakieś ceny jest to 15% ??  7999 -15% = 6800zl za cinema 50 ?

Upewniłem się już i tak, promocja jest od ceny widocznej na stronie :) Ale widzę, że już chyba nieco za późno. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Q21 sorrki za zawracanie gitary, ale chyba sam uznasz że w tej cenie 3800h to dobry deal.

 

Idąc za ciosem rozkręcam się :) może jednak głośniki wjadą troszkę szybciej.... co prawda będę polował na jakieś raty 0% bo na dzisiaj hajs na przyjemności się kończy.

A więc plan jest na suba lub diraca za $, fronty i central w raty.

 

Teraz pytanie o tego diraca, bo to z tego co widzę to dość drogi upgrade.. tzn mic za 500zl + licencja 350 dolca, nawet jeśli pójdzie na BF za połowę,

to i tak dużo bo te 1300zl trzeba liczyć :(, a tak jak pisałem raczej nie jestem typem który ciągle grzebie... zwłaszcza że ostatnio mam sporo 'mini' projektów przy budowie domu... więc myślę że będzie to 1 konfiguracja, a potem łycha na stól i delektowanie bez zbędnych kombinacji, więc puki co nie jestem przekonany.

Mikrofonu np nie da się gdzieś wypożyczyć ?? coby obniżyć troszkę koszt tej zabawy

 

 

Sub, hmm SVS 2000 PRO droga zabawka raczej odpada, chociaż podoba mi się i opnie ma super. Raczej budżet typu 2,5-3k które zostało z ampli jeśli nie pójdę w diraca. Co byście polecili ? Klips sp120 ? a jeśli pójdę w diraca to i tak myślę że te 3k budżetu tyle że za 2-3m.

 

Fronty, fktycznie ostatnio spoglądam na MA B 500 albo MA S 500, też mi się podobają, chodź nie słyszałem, ale opinie też mają niezłe. Raczej jakimś mega audiofilem nie jestem, zauważę różnicę pomiędzy MA B a MA S albo KRP 8000F  ? KRP kiedyś słuchałem, pewnie jedynek bo to jakiś czas temu było, miałem wrażenie że są mega aż do przesady podkręcone, ale pod PS5 i kino pewnie to dobrze.

DLa mnie pewnie po onyxach to każda z tych opcji to mega przeskok.

 

Co do centralnego nie mam pomysłu, jeśli KRP to pewnie central też Klipsch jest duża różnica pomiedzy R a RP w centralu?, a co w przypadku MA ? pomieszać fornty MA z centralem Klipscha

 

Pod koniec Listopada jadę do Łodzi, może do was zawitam Q21 i coś podziałamy z fronatmi i centralnym zwłaszcza że z tego co widzę macie 0% :)

 

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy :) Obecnie grunt to +/- chociaż ustalić budżet, wtedy będzie można odpowiednio grzebać. Między Bronze 500, a Silver 500 jest bardzo dużo przestrzeni gotówkowej, która może pójść właśnie na lepszego suba, a moze się okazać, że skończysz w całkiem innym miejscu z kolumnami. Warto będzie odsłuchać kompletu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, jerzyk86 napisał:

Mikrofonu np nie da się gdzieś wypożyczyć ?? coby obniżyć troszkę koszt tej zabawy

Można. Poszukaj na olx albo allegro. Widziałem ogłoszenie, bodajże 50 pln za dobę.

O tutaj https://allegrolokalnie.pl/oferta/minidsp-umik1-mikrofon-pomiarowy-wynajem

 

Sub svs sb2000 bez pro albo jakiś Klipsch.

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, jerzyk86 napisał:

Teraz pytanie o tego diraca, bo to z tego co widzę to dość drogi upgrade.. tzn mic za 500zl + licencja 350 dolca, nawet jeśli pójdzie na BF za połowę,

to i tak dużo bo te 1300zl trzeba liczyć :(, a tak jak pisałem raczej nie jestem typem który ciągle grzebie... zwłaszcza że ostatnio mam sporo 'mini' projektów przy budowie domu... więc myślę że będzie to 1 konfiguracja, a potem łycha na stól i delektowanie bez zbędnych kombinacji, więc puki co nie jestem przekonany.

Mikrofonu np nie da się gdzieś wypożyczyć ?? coby obniżyć troszkę koszt tej zabawy

Nodlatego u Denona to było zagranie marketingowe.

Napisac że możliwość upgejdu do Diraca bo 70% ludzi nie spradzi ile to kosztuje.

80% którzy wybrali nie zrobią tego zakupu.

19 godzin temu, jerzyk86 napisał:

zauważę różnicę pomiędzy MA B a MA S albo KRP 8000F 

Tak

Silver 500 są z nich do przodu. Bardziej neutralne. Klipsch bardziej kinowy.

19 godzin temu, jerzyk86 napisał:

Co do centralnego nie mam pomysłu, jeśli KRP to pewnie central też Klipsch jest duża różnica pomiedzy R a RP w centralu?, a co w przypadku MA ? pomieszać fornty MA z centralem Klipscha

nie ma żadnego problemy z mieszaniem kolumn. ŻADNEGO.

R centralny to jest bardzo niska półka. Mega słabe granie. RP za to jeden z liderów w swojej cenie.

Co do suba masz jeszcze fajny HT1205 MKII do wyboru.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Jako że cały tydzień siedzę przed kompem, w weekend staram się odpocząć. Dzisiaj przyszedł DENON, powiem szczerze że chwile się bałem tej promki, że może przyjdzie z jakiegoś zwrotu albo coś ale nie, raczej nigdy nie rozpakowana nówka... pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, powiedziałbym nawet że te stare onyxy dostały na nim lepsze brzmienie.

 

CO do pytania Q21 o budżet, budżetu nie ma tzn  jeśli MA S oczarują mnie tak że uznam że warto dołożyć względem MA B to dołożę, jeśli uznam że nie warto to wezme MA B. Więc można uznać że na frony mój max $ to cena MA S 500.

 

Cental w takim razie celuje w klipsa rp404 lub 504, na razie nie wiem w czym różnica, a i cena bardzo zbliżona.

 

Sub tu chyba mam największy mętlik, i chęć "przydziadowania" z ceną. Klipsh SP120 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...