Skocz do zawartości

Kino focal aria


Patryk89_896

Recommended Posts

3 godziny temu, Gmow1977 napisał:

Nie znam ich i nie słyszałem . Typowe sufitowe.Pewnie się  sprawdza. Dużym plusem jest ruchoma kopułka wys.tonowa oraz cena .Jednak będziesz potrzebował wytłumić wokół głośnika watą, żeby ci sufit nie grał. Jeśli masz problem z głębokością zabudowy sufitu ,bardzo dobrze mogą sprawdzić się te. 

https://www.casaio.de/shop/dali-phantom-k60-lp?sPartner=adc&sPartner=adc&bid=248318-89325-2478.d39a4873c9b64156da2c4af5d06d733e7d9aaa16&adcref=www.google.com%2F

One praktycznie nie potrzebują nic .Mają tylko 5cm głębokości  własną zabudowę i szerokie pole krycia...Wycinasz dziurę montujesz i...grasz. Jedyna wada to cena...😉

A nie orientujesz się czy jest opcja regulacji pochyłu? Bo nie mogę doczytać. Bo muszę mieć kierunkowe bo z jednej str mam dalej. Ale to do około głośnika wełnę mineralną?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Patryk89_896 napisał:

A nie orientujesz się czy jest opcja regulacji pochyłu? Bo nie mogę doczytać. Bo muszę mieć kierunkowe bo z jednej str mam dalej. Ale to do około głośnika wełnę mineralną?

Rozumiem ,je piszemy o Heco....Regulowany jest wysokotonowy  35  stopni.

Opis z polskiego   Amazona  o tym mówi.

https://www.amazon.pl/Install-Deckeneinbaulautsprecher-Feuchträume-Badezimmer-geeignet/dp/B00DVTL696

Co do wyciszenia ....Wpuść wokół dziury piankę niskoprężną  akustyczną np.taką 

https://allegro.pl/oferta/elastyczna-akustyczna-pianka-montazowa-qmar-750ml-11385383122

aby powstała szczelna komora a samą dziurę wyłóż jakąś fliseliną tą do głośników ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gmow1977 napisał:

Rozumiem ,je piszemy o Heco....Regulowany jest wysokotonowy  35  stopni.

Opis z polskiego   Amazona  o tym mówi.

https://www.amazon.pl/Install-Deckeneinbaulautsprecher-Feuchträume-Badezimmer-geeignet/dp/B00DVTL696

Co do wyciszenia ....Wpuść wokół dziury piankę niskoprężną  akustyczną np.taką 

https://allegro.pl/oferta/elastyczna-akustyczna-pianka-montazowa-qmar-750ml-11385383122

aby powstała szczelna komora a samą dziurę wyłóż jakąś fliseliną tą do głośników ...

A praktykuję się np: jakieś dystanse z MDF albo coś takiego by zwiększyć głębokość? Zostaje mi tylko to Heco. Bo są też z monitora audio i Kef , mają ok 5 cm głębokości no ale nie są kierunkowe tylko bezpośrednio w dół. hmm 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Patryk89_896 napisał:

A praktykuję się np: jakieś dystanse z MDF albo coś takiego by zwiększyć głębokość? Zostaje mi tylko to Heco. Bo są też z monitora audio i Kef , mają ok 5 cm głębokości no ale nie są kierunkowe tylko bezpośrednio w dół. hmm 

Nie wiem co zabardzo ci chodzi z tym zwiększeniem głębokości?

Jeśli ma to jakoś wyglądać ...To raczej jakaś taka zabudowa z MDF

by musiała sie pojawić.

Screenshot_20231017-214315_SamsungNotes.jpg.9e0c4b599252f43bf8b415de0ab1c99b.jpg

 

...Ale czy masz na tyle miejsca?Te 35 stopni które ma Heco nie wystarczy? 

Monitor audio też są z ruchomym twiterem ale cena też niemała...

https://allegro.pl/oferta/monitor-audio-cs140-glosnik-instalacyjny-7050653967

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Butler napisał:

Ale kombinacje... Taga Harmony RB-850 v.2. 370zł sztuka. Pochylenie 13°. Ale tego typu głośniki płytkie rzadko kiedy są, głębokość montażu 112mm.

Taga-Harmony-RB-850-v%20(7)-min.jpg?1609

No właśnie....  112mm.... a to chyba największy problem kolegi  skoro szuka czegoś "płytkiego"....

Ale ...

Zawsze może sobie podkuć w tym żelbetowym  suficie ...te parę cm w tym pięknym, zadbanym  salonie 😅

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z głębokością , żadne podkuwanie xD max 80mm może być. Znalazłem w sumie ciekawe opcję Q Acoustics QI1140 (Qi65SP) , Dynaudio P4-C65 i niektóre paradigm .  Teoretycznie jeśli chodzi o rozmieszczenie to głośnik atmos powinien być za i przed odbiorcą . Ale to jest mega ogólnie bez żadnych wymiarów. Ja mogę tylny dać na wysokości tylnego zagłówka i przedni z 50 cm przed kanpą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Patryk89_896 napisał:

Teoretycznie jeśli chodzi o rozmieszczenie to głośnik atmos powinien być za i przed odbiorcą . Ale to jest mega ogólnie bez żadnych wymiarów. Ja mogę tylny dać na wysokości tylnego zagłówka i przedni z 50 cm przed kanpą.

Jakie ogólne? Są konkretne liczby okeślające położenie Atmos. Odległości metryczne nie są podawane bo to by się nie trzymało kupy z powodu różnej wysokości sufitów w domach, jeden np. ma 2,2m, drugi 3,5m. Ale wymiary kątowe jak najbardziej. Przy czterech Atmosach przednie masz 45 (+-10) stopni przed Tobą, a tylne symetrycznie z tyłu. Rozstaw boczny zbliżony do kolumn frontowych o ile one są dobrze ustawione. Przy standardowym suficie 2,4-2,5m kanapa musi być wysunięta około 1m by tylne Atmosy były na odpowiedniej pozycji.

5.1.4.thumb.PNG.48c89465b20f519a0c659bdd79b4515e.PNG

1738520624_pooeniewysokocigonikw.PNG.d6bfe3d43c946634d18da9961677ccfa.PNG

plansurround.PNG.dff40bd6a46d2c06e892ddafcfe622dc.PNG

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Patryk89_896 napisał:

Problem z głębokością , żadne podkuwanie xD max 80mm może być. Znalazłem w sumie ciekawe opcję Q Acoustics QI1140 (Qi65SP) , Dynaudio P4-C65 i niektóre paradigm .  Teoretycznie jeśli chodzi o rozmieszczenie to głośnik atmos powinien być za i przed odbiorcą . Ale to jest mega ogólnie bez żadnych wymiarów. Ja mogę tylny dać na wysokości tylnego zagłówka i przedni z 50 cm przed kanpą.

Z tym kuciem to był sarkazm 😉

Co do pozycji głośników....To już było tysiąc razy wałkowane...Wysil sie trochę i poczytaj pdf Dolby/inne tematy

Screenshot_20230814-102822_Drive.jpg.47a1da866b6888bcc18f22b1e3fe1b84.jpgScreenshot_20230812-210934_Drive.jpg.3faf7bb95daf124b11fcdd12c95940cf.jpg

 

Tu nie chodzi  o wymiary a o kąty elewacyjne pomiędzy głośnikami .Dzięki tym kątom dźwięki się nie zlewają i tworzą tzw.bańkę akustyczną....Jak dasz głośniki sufitowe w płaszczyźnie metr od siebie ...to jakiego efektu oczekujesz?

Jak nie masz miejsca za sofą to daj 2 przed i po problemie....nic na siłę

Jak chcesz cztery na siłę to prosty rachunek....

Wysokość od ucha w  siedzącej pozycji do sufitu w pionie i ten sam wymiar po suficie przed siedzącym i za siedzącym  i masz pozycję wzorową Atmosów.Jak sie za plecami nie mieści to daj w samym rogu sufit/ ściana a przedni jak wyżej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Butler napisał:

Ale wymiary kątowe jak najbardziej. Przy czterech Atmosach przednie masz 45 (+-10) stopni przed Tobą, a tylne symetrycznie z tyłu.

Ale na tych rzutach z góry w materiałach Dolby nie są umieszczone symetrycznie względem słuchacza. Dopiero przy rzucie bocznym z zaznaczonymi kątemi to można wywnioskować. Nie wiem dlaczego ten przekaz jest niespójny. Potem tylko są niepotrzebne pytania, albo wręcz błędne wnioski.

 

9 godzin temu, Patryk89_896 napisał:

Teoretycznie jeśli chodzi o rozmieszczenie to głośnik atmos powinien być za i przed odbiorcą . Ale to jest mega ogólnie bez żadnych wymiarów. Ja mogę tylny dać na wysokości tylnego zagłówka i przedni z 50 cm przed kanpą.

Jak wyżej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, przemeklbn napisał:

Ale na tych rzutach z góry w materiałach Dolby nie są umieszczone symetrycznie względem słuchacza. Dopiero przy rzucie bocznym z zaznaczonymi kątemi to można wywnioskować. Nie wiem dlaczego ten przekaz jest niespójny. Potem tylko są niepotrzebne pytania, albo wręcz błędne wnioski.

Nie do nas pytanie :DNa rzucie z góry jest widok poglądowy oraz kąty dla głośników warstwy podstawowej, zauważ że one tez do końca nie sa zgodne z grafiką. Ciebie interesują jedynie podane wartości te są spójne i konkretne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wszystkie materiały dotyczące atmosu kilka razy.  I ogólnie w skrócie idea jest taka, przynajmniej ja tak zrozumiałem że : głośniki przed i za miejscem odsłuchowym mają być nakierowane na słuchacza, wiadomo nie jak kolega wyżej wspominał 1 metr od siebie bo to nie ma sensu.( "Jeśli chcemy uzyskać wierną, high-endową jakość dźwięku to główna zasada brzmi, aby głośniki nakierować na główne miejsce odsłuchu (MLP)")

Druga sprawa: nie ogarniam i nie rozumiem jednej ważnej rzeczy ,której nie mogę znaleźć w internecie: Jak mam te wszystkie kąty 45 stopni za i przed kanapą przenieść na mój pokój. Nie wiem jak to mam pomierzyć i z tym mam problem.  Kanapę odsunę ten metr od ściany i tylny zamontuję w rogu to akurat będzie za kanapą i wysokotonówkę skieruję na kanapę w miejsce odsłuchowe, a przednie .... Znalazłem jeszcze taką info "Głośniki sufitowe ustaw w taki sposób, żeby odległość od głośnika do ucha słuchacza była co najmniej dwukrotnością odległości od ucha słuchacza do podłogi." 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Patryk89_896 napisał:

Nie wiem jak to mam pomierzyć i z tym mam problem.  Kanapę odsunę ten metr od ściany i tylny zamontuję w rogu to akurat będzie za kanapą i wysokotonówkę skieruję na kanapę w miejsce odsłuchowe, a przednie

Przecież napisałem ci wyżej...

19 godzin temu, Gmow1977 napisał:

Wysokość od ucha w  siedzącej pozycji do sufitu w pionie i ten sam wymiar po suficie przed siedzącym i za siedzącym  i masz pozycję wzorową Atmosów.Jak sie za plecami nie mieści to daj w samym rogu sufit/ ściana a przedni jak wyżej...

Ten wymiar(daje 45 stopni) wyznacza linię Atmosów przed i za tobą....

Naprawdę ...to takie skomplikowane?

Edytowano przez Gmow1977
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Patryk89_896 napisał:

Druga sprawa: nie ogarniam i nie rozumiem jednej ważnej rzeczy ,której nie mogę znaleźć w internecie: Jak mam te wszystkie kąty 45 stopni za i przed kanapą przenieść na mój pokój. Nie wiem jak to mam pomierzyć i z tym mam problem.

Zmierz miarką ile masz od uszu do sufitu jak siedzisz na sofie, zakładamy że "a" cm. Linia przednich (i tylnych) Atmosów to "a" cm przed/za Tobą, stworzysz w ten sposób trójkąt równoramienny z jednym kątem prostym z pozostałymi kątami 45 stopni na których nam zależy.

tr-jk-t.jpg

22 minuty temu, Patryk89_896 napisał:

"Głośniki sufitowe ustaw w taki sposób, żeby odległość od głośnika do ucha słuchacza była co najmniej dwukrotnością odległości od ucha słuchacza do podłogi." 

Moim zdaniem bzdura.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Butler napisał:

Zmierz miarką ile masz od uszu do sufitu jak siedzisz na sofie, zakładamy że "a" cm. Linia przednich (i tylnych) Atmosów to "a" cm przed/za Tobą, stworzysz w ten sposób trójkąt równoramienny z jednym kątem prostym z pozostałymi kątami 45 stopni na których nam zależy.

tr-jk-t.jpg

Odwróć mu ten rysunek o 180 stopni... może pomoże...😅

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...