Skocz do zawartości

Unison vs Vincent vs Advance Paris


JKacper

Recommended Posts

Witam ponownie,

wrócił znów temat wyboru zestawu stereo, który wytypować do odsłuchu i zakupić by nie zrujnować budżetu.

Obecnie w 48m2 jest Yaqin ms30L+Fyne501+Topping D50s.

U znajomego posłuchałem Haiku SOL IV + Fyne 502SP - świetnie to grało lecz poza moim budżetem aczkolwiek chciałbym skoczyć level wyżej do tego co mam z zachowaniem lekkiego ocieplenia. Poszukuję coś pośredniego pomiędzy lampą a tranzystorem czyli hybryda, do której już wcześniej się przymierzałem.

I tak wytypowane Unison Research Unico Nuovo/Due, Vincent SV-228/237mkII/737 oraz AP A10.

Kolumny PolkAudio Reserve R700, MA Silver 500 7G.

Może Unison Due i Vincent 737 ciut za drogo, ale jeśli niższe modele są niewiele słabsze to poszedłbym w tańsze rozwiązanie.

Do wzmacniacza planuję podpiąć CA N25 (to też na etapie wyboru), ale jestem na niego zdecydowany w 80% oraz Technics SL-1500 (100%).

Chciałbym się ograniczyć max. do 5-6 zestawów podczas odsłuchu/odsłuchów.

Chętnie poznam opinie, sugestie bardziej doświadczonych. Co, według uznania użytkowników, sprawdza się a co definitywnie odrzucić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wybrałeś sobie już dość ciekawe zestawy. Silvery i Polki są jednak innymi kolumnami od Fyne F501, ale z tej dwójki Polki R700 są bliżej. Do listy do sprawdzenia na pewno dopisałbym Pylon Diamond 30, zarówno pierwszą, jak i drugą generację. Bardzo przyjemna konstrukcja, która moim zdaniem fajnie pasuje do wzmacniaczy hybrydowych. Vincent SV-228 jest tutaj fajną parą, taniej znajdzie się Haiku Audio Bright MK5. Nie ma aż takiego zapasu mocy, ale to również bardzo ciekawe granie. Mamy też sztukę w outlecie w bdb cenie. Zostanie więcej na kolumny lub w kieszeni, wedle uznania ;) 

Mamy większość tych sprzętów u siebie (również tych wymienionych przez Ciebie), więc zapraszam do kontaktu i na odsłuch :) Na pewno uda się znaleźć fajną opcję. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swoich Quadrali mam w tej chwili podpięty Unico Due i jest świetnie.

Zestaw powinien wyjść poniżej 17k PLN: Kolumny + wzmacniacz

Nuovo nie testowałem a Uno nie dał rady ich napędzić. Advance Paris A7 też był za słaby, ale A10 z ciekawości bym sprawdził.

Nie porównywałem tych Quadrali z F502SP, ale "zwykłe" F502 zrobiły na mnie dużo słabsze wrażenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odzew.

Prawda, zapomniałem dodać do kręgu Pylony, wprawdzie ich nie słuchałem, ale w większości osób polecają na forach/opiniach.

Quadrali także nie słuchałem (swoją drogą jest za duży wybór) a recenzje mają dość dobre i ciekawą konstrukcję umiejscowienia głośników GN. Pytanie do Kolegi jak kształtuje się charakterystyka, czy bas nie dominuje nad resztą pasma, czy średnie są przejrzyste i czy niemęcząca góra? Czy jest to granie szczegółowe bo czytałem, że im wyższy model Unison tym bliżej do tranzystora, szybkie, konturowe granie.

Vincent (chyba sv-500), robiliśmy odsłuchy niestety tylko z 502SP - dźwięk bardziej się spodobał niż X-i75 aczkolwiek i tak bardzo przyjemny.

Haiku, ciut za mała moc, podobna do tego co mam aktualnie a thd przy głośniejszym słuchaniu daje o sobie znać. Sol IV w całym zakresie mocy doskonale odwzorowywał muzykę, czekałem aż się pomyli bądź przesteruje,  ale to nie nastąpiło - minus, że za drogi na moją kieszeń i mógłby być odrobinę cieplejszy jak dla moich preferencji. ( w ocenie i tak daję max).

Liczę, że przytoczone przeze mnie hybrydy zapewnią kompromis, którego poszukuję. A kolumny...należałoby testować niemalże każde z każdym a to już za dużo wariantów. 

Sugestie Due+Quadrale mile widziane, Kolega użytkuje, zna plusy i minusy.

Pylony, Polki, Quadrale do odsłuchu z ww wzmacniaczami, a może coś wykluczyć tak jak odniosłem wrażenie, że Slivery nie do końca mogą podpasować - takie wskazówki są dla mnie bardzo wartościowe.

Może Quadrale testować tylko z Unison a odpuścić sobie Vincenta i AdvParis.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JKacper napisał:

Pytanie do Kolegi jak kształtuje się charakterystyka, czy bas nie dominuje nad resztą pasma, czy średnie są przejrzyste i czy niemęcząca góra? Czy jest to granie szczegółowe bo czytałem, że im wyższy model Unison tym bliżej do tranzystora, szybkie, konturowe granie.

To czy dane brzmienie komuś pasuje to oczywiście sprawa bardzo indywidualna. Ja po półtora roku szukania wybrałem właśnie te kolumny. To moje brzmienie. Słyszałem opinie, że Quadrale grają V'ką, ale ja tego u siebie nie czuję. Dla mnie to zrównoważone kolumny, ale jeśli utwór ma w sobie dużo basu, a wzmacniacz jest w stanie je właściwie napędzić to ten bas pokażą w pełni. Mocno, głęboko, punktowo i szybko - nic się nie wlecze. 

Za tony niskie odpowiadają dwa głośniki 7" ustawione przeciwsobnie w komorze ciśnieniowej, która emituje dźwięk praktycznie dookólnie, Bałem się problemów z basem bo pomieszczenie trudne, ale chyba dzięki tej konstrukcji nie mam żadnych.

Średnie? Ja nie czuję żadnych braków. Wokale czy saksofony świetne z prezentacją emocji. W niektórych utworach słychać takie szczegóły jak praca mechanizmu w fortepianie (np. Leszek Możdżer w "Letter from Home" z płyty Upojenie AMJ i Pata Metheny'ego).

Za średnie odpowiadają dwa głośniki 135mm w układzie D'Appolito z głośnikiem wysokotonowym.

Z wysokimi mam większy problem bo swoje lata już mam i słyszę tu coraz mniej. Dlatego tu nie mogę napisać, że coś w uszy nie ukłuje, ale niczego takiego nie usłyszałem do tej pory. Talerze perkusyjne, dzwoneczki czy trójkąty nie sprawiają problemów, co mi się np. w Focalu Chora 826 nie podobało bo było za ostre. W razie czego jest przełącznik filtrów dla wysokich tonów. U mnie jest ustawiony w pozycji neutralnej. Gdyby nie pasowało w jakimś utworze, to można za jego pomocą wysokie podbić lub osłabić.

Kolumny lubią "znikać".

Jak grają z UR Unice Due? U mnie za źródło robi w tej chwili notebook podłączony do wzmacniacza po USB. Ten wzmacniacz mam wypożyczony na czas naprawy mojego wzmacniacza Synthesis Roma 54DC+. I spodobał mi się na tyle, że mnie korci czy przypadkiem nie zamienić.

Bezproblemowo radzi sobie z kontrolą tych kolumn. Świetnie poukładana scena, choć w przeciwieństwie do Romy cofnięta. W mojej Romie praktycznie znikała, tu jednak jest zaznaczona. To jest jak uczestniczenie w koncercie w klubie jazzowym lub małym teatrze blisko sceny. W Romie jest tak, że artyści wchodzą do pomieszczenia. Brzmienie dość zbliżone jest w obu tych wzmacniaczach. Roma daje momentami więcej intymności, ale Due chyba jest bardziej precyzyjny w niektórych aspektach. Nie porównywałem ich bezpośrednio, ale takie odnoszę wrażenie

Symfonika gra tak jak powinna - w Teatrze Wielkim ale jednak w bliższych rzędach. Gdy testowałem UR Unico Primo z Opera Prima SE 2015 to scena była wyraźnie oddalona - Teatr Wielki z balkonu.

U mnie sprzet gra po kilka-kilkanaście godzin dziennie i ani razu mnie nie zmęczył.

Jeśli te kolumny są faktycznie jeszcze dostępne i chciałbyś je odsłuchać, to skontaktuj się z @Na Temat Audio. Oni powinni mieć szansę na ich ściągnięcie do siebie i u nich możesz z Unice Due ich posłuchać. Jak również z innymi wzmacniaczami. Z hybryd słuchałem ich jeszcze z Synthesis Roma 37DC+ i też mi się podobało. W sumie to chyba podobne różnice w stosunku do mojej Romy tam wychwyciłem, ale na ile podobne do Due to jest to nie wiem, bo w sierpniu słuchałem przez kilka dni.

Podobno ostatnie Seven sprzedali kilka tygodni temu, jednak na Allegro EIC (dystrybutor) je nadal ma. Może jakaś para jednak została.  

 

Najważniejsze  jest to by Tobie zestaw zagrał tak jak chcesz, bo Ty go będziesz słuchał potem długimi godzinami. Dlatego odsłuch przed zakupem jest według mnie niezbędny.

Edytowano przez Chmarski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...