Skocz do zawartości

Pomoc w doborze odowiedniego amplitunera + kolumn do kina domowego.


bartosz.milewski

Recommended Posts

Witam Panie i Panów,

Jako,że dość skutecznie odradzono mi zakup soundbara ( niemalże groźbami ) 😛 to chciałbym prosić o pomoc w doborze budżetowego zestw kina domowego.

  • Powierzchnia całkowita salonu to 40m2.
  • Wnęka gdzie wisi szafka rtv ma dokładnie 290cm.
  • Między TV a  scianą za sofą jest 4,5 metra.
  • Przestawienie sofy do przodu odpada.

Myśle tak w  60% sprzęt bedzie użwany do oglądania TV/Netflix, 20% granie na PS i 20% muzyka.

fajnie jakby całkowity budżet nie przekroczył 5500zł. Wiem,że to mało ale nikt u nas nie jest audifilem wiec cos chyba jednak da sie poskładac.

Głośniki surround nie są na ten temat koniecznością. Zależałoby mi,żeby w zstawie był Sub no chyba,ze lepiej go na ten moment odpuścić (tu zdaje sie na Wasze porady)

Ważne,żeby amlituner miał radio internetowe,eARC i przyszłościowo możliwość obsługi Dolby Atmos. 

Zrobiłem wstępny rekonesans i wpadły mi w oko takie amplitunery

  •  YAMAHA MusicCast RX-V6ABL
  •  DENON AVR-X1700H

  • Onkyo TX-NR6100 

Co do głośników to nie znam sie na nich totalnie wiec prosze Was o pomoc. Widziałem dość tanie zestawy TAGA inMOVE 5.0 za +- 1100 zł. Gdyby do nich dołożyć jakis subwoofer to chyba było by juz bardzo spoko.

Duże wolnostojące kolumny odpadają ale to chyba oczywiste.

Na koniec dodam,że zakupu chce dokonać w systemie ratalnym wiec używane zestawy odpadają jak również skley które rat nie obsługują

 

Pozdrawiam 

 

 

WhatsAppImage2023-11-05at12_12_46.jpeg.f2c1dcb8ea1376f7cf9e57ae244a0170.jpeg9a17d9c7-9f08-427c-89a4-71e58b081e3e.jpg.5f26738c6a4a4a5aeab09724b6cdb4d2.jpgWhatsAppImage2023-11-05at12_12.46(1).jpeg.b6f824889728900289b325d8d43dc391.jpeg

Edytowano przez bartosz.milewski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, na start nietypowo, ale zasugeruję usunięcie zdjęć z córką. Nigdy nie wiemy, kto jest w internecie. 

Odnosząc się już jednak do tematu, to 5-6 tysięcy nie jest niestety optymalnym budżetem na kino domowe. Znajdzie się kilka zestawów, w tym te wspomniane przez Piotra.

Nie wiem jednak, czy poszedłbym w Yamahę z Monitor Audio, tu prędzej widziałbym Denona/Onkyo, ale w Elaca czy Polka jak najbardziej. 

Podstawową kwestią jest jednak to, czy na pewno chcesz iść w kino 5.1. Piszesz o tym, że surroundy nie są konieczne, ale wtedy 2.0 lub 2.1 w pełni starczy, nie ma powodu, by dokupować centralny moim zdaniem. Planujesz rozbudowę zestawu z czasem, czy chcesz kupić komplet raz i zapomnieć? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.11.2023 o 13:07, Q21 napisał:

Cześć, na start nietypowo, ale zasugeruję usunięcie zdjęć z córką. Nigdy nie wiemy, kto jest w internecie. 

Odnosząc się już jednak do tematu, to 5-6 tysięcy nie jest niestety optymalnym budżetem na kino domowe. Znajdzie się kilka zestawów, w tym te wspomniane przez Piotra.

Nie wiem jednak, czy poszedłbym w Yamahę z Monitor Audio, tu prędzej widziałbym Denona/Onkyo, ale w Elaca czy Polka jak najbardziej. 

Podstawową kwestią jest jednak to, czy na pewno chcesz iść w kino 5.1. Piszesz o tym, że surroundy nie są konieczne, ale wtedy 2.0 lub 2.1 w pełni starczy, nie ma powodu, by dokupować centralny moim zdaniem. Planujesz rozbudowę zestawu z czasem, czy chcesz kupić komplet raz i zapomnieć? 

Na ten moment mam na oku Denon AVR-X1700HDAB i myslalem o zestawie TAGA inMOve 5.0 i do tego dokupic osobno suba. W budzecie powinnienem sie zmiescic. U mnie w Belgii ten Denon kosztuje aktualnie 499€ co jest chyba dobra cena. Glosniki TAGA 1100zl to zostaje jakies 1500zl na suba i 500zl na kable. Nie wystarczy?? czy sugerujesz inne glosniki? Te glsoniki ELAC wygladaja okropnie.Wiem ze maja dobrze grac ale ja niemoglbym codziennie na nie patrzec. Jestem otwarty na inne propozycje. Zawsze wydawalo mi sie ,ze bez glonika centralnego dialogi z filmow beda dziwnie slyszane.

chcialem edytowac post i  usunac zdjecia ale nie mam opcji edycji :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja przy takim budżecie wolałbym pójść jednak w stereo. Tak, w filmach nie będzie to to samo, ale i tak będzie znacznie lepiej niż przy głośnikach z telewizora, które w niewielu modelach mają sens. 

W tym budżecie się znajdą przyjemne zestawy, zapraszam do naszego filmu, gdzie omawiamy kilka opcji :)

Co do zdjęć to może @Redakcja AUDIO pomoże :) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment jezeli chodzi o glosniki to wydaje mi sie,ze najtaniej bedzie je kupic w Polsce. Zestaw TAGA wydaje sie byc atrakcyjny cenowo. W Belgii/Holandii mozna czesto kupic amplituner w dobrej promce ale z glosnikami to juz jest ciezko no i dodatkowo ja sie nie znam na glsnikach wiec nie wiem czy  co jest warte swojej ceny czy nie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...