Skocz do zawartości

WiiM AMP | Niedrogi wzmacniacz sieciowy na początek przygody z hi-fi


Q21

Recommended Posts

Przed chwilą, Tomasz S. napisał:

Jeżeli pytasz o ten port USB to nie. On jest na pamięć.

A jakiego DACa musiałbym dołożyć żeby ten wzmacniacz razem np z KEF Q350 fajnie mi zagrał z Tidalem (najwyższa jakość) z kompa oraz służył na co dzień do oglądania filmów i grania? Spędzam przy kompie od 4 do 12  godzin dziennie. Mam obecnie słuchawki Edifier WH950NB wiec jeśli dobrze czytam dane to mógłbym wykorzystać dwukierunkowy bluetooth do słuchania muzyki a do pracy podłączyć przewód.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, phenix291975 napisał:

A jakiego DACa musiałbym dołożyć żeby ten wzmacniacz razem np z KEF Q350 fajnie mi zagrał z Tidalem (najwyższa jakość) z kompa oraz służył na co dzień do oglądania filmów i grania? Spędzam przy kompie od 4 do 12  godzin dziennie. Mam obecnie słuchawki Edifier WH950NB wiec jeśli dobrze czytam dane to mógłbym wykorzystać dwukierunkowy bluetooth do słuchania muzyki a do pracy podłączyć przewód.

Kupowanie streamera ze wzmacniaczem żeby puszczać muzyke z komputera po USB? Jesteś pewny, że chcesz ten sprzęt, a nie jakiś zwykły wzmacniacz? :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, reCode napisał:

Kupowanie streamera ze wzmacniaczem żeby puszczać muzyke z komputera po USB? Jesteś pewny, że chcesz ten sprzęt, a nie jakiś zwykły wzmacniacz? :) 

Tańszą alternatywą miał być Topping DX3 Pro+ z Edifier S2000MKIII  ale wiim amp pozwoliłby mi na bezprzewodowe słuchanie muzyki na słuchawkach a to dla mnie sporo szczególnie jak w małym mieszkaniu są już wszyscy domownicy i nie da się słuchać muzyki czy pracować na głośnikach a ja mam coś do zrobienia nie przy komputerze, do tego mogę słuchać muzyki z wyłączonym komputerem co jest fają opcją na wieczorny odpoczynek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wojoo napisał:

Porównujecie do wielu urządzeń ale jeszcze nikt nie porównał go z  Topping MX5... Czy to jest w ogole konkurent?

Powolutku. Urządzenia nie ma jeszcze w ogóle na rynku. Dzięki @ProjectPi jest dostęp do może póki co jedynej sztuki. Jak będzie na rynku to ktoś pewnie porówna ( najlepiej samemu to zrobić ) ale to trochę inne urządzenia. Wiim na pewno ma atrakcyjniejszy wygląd, HDMI i więcej mocy.

8 godzin temu, Ratel napisał:

A czy orientuje się ktoś czy napędzi to podłogówki monitor audio rx6 

Nie powinno być żadnego problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, klimkr napisał:

Bez HDMI w podobnej cenie można kupić RCD-N10 Denona z HEOS'em.

No ale gra słabo i ma Heosa :P Hitem nie będzie :P

 

Hitem będzie, bo skoro nie gra ultra ostro, ma na prawde dobrą platformę sieciową i HDMI to po prsotu takie urządzenia nie było do tej pory na rynku. Nie w tej cenie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, phenix291975 napisał:

A jakiego DACa musiałbym dołożyć żeby ten wzmacniacz razem np z KEF Q350 fajnie mi zagrał z Tidalem (najwyższa jakość) z kompa oraz służył na co dzień do oglądania filmów i grania? Spędzam przy kompie od 4 do 12  godzin dziennie. Mam obecnie słuchawki Edifier WH950NB wiec jeśli dobrze czytam dane to mógłbym wykorzystać dwukierunkowy bluetooth do słuchania muzyki a do pracy podłączyć przewód.

nie ma potrzeby DACa możesz podłączyć komputer złączem cyfrowym spdif a jeśli go nie ma to za kilkadziesiąt PLN można kupić kartę dźwiękową na USB z takim złączem 

Edytowano przez K8v8M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, K8v8M napisał:

nie ma potrzeby DACa możesz podłączyć komputer złączem cyfrowym spdif a jeśli go nie ma to za kilkadziesiąt PLM można kupić kartę dźwiękową z takim złączem na USB

Na mojej obecnej płycie głównej nie ma tego wyjścia (ASUS PRIME B660M-A WIFI DDR4) ale od dawna korzystam z DACa Audiotrak Prodigy Cube Black Edition. Jednak zastanawiam się czy i jego nie wymienić na coś nowszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, phenix291975 napisał:

Na mojej obecnej płycie głównej nie ma tego wyjścia (ASUS PRIME B660M-A WIFI DDR4) ale od dawna korzystam z DACa Audiotrak Prodigy Cube Black Edition. Jednak zastanawiam się czy i jego nie wymienić na coś nowszego.

A nie możesz puszczać muzyki, tidala od razu ze streamera? Możesz sobie nią sterować na kompie ale puszczać ją bezpośrednio na wiim amp, wg mnie to o co pytasz ma taki sam cel ale jest zrobione naokoło :)

Ja w pracy mam wiim mini podpięty do małego wzmaka klasy D, muzykę puszczam z kompa( apka tidalowa działa jako pilot do streamera ) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, phenix291975 napisał:

Na mojej obecnej płycie głównej nie ma tego wyjścia (ASUS PRIME B660M-A WIFI DDR4) ale od dawna korzystam z DACa Audiotrak Prodigy Cube Black Edition. Jednak zastanawiam się czy i jego nie wymienić na coś nowszego.

no ale w tym przypadku DAC jest wbudowany w wiim więc po co go dublować? A jeśli chcesz mieć DAC inny/lepszy to po co Ci wiim?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Michał Gałązka napisał:

A nie możesz puszczać muzyki, tidala od razu ze streamera? Możesz sobie nią sterować na kompie ale puszczać ją bezpośrednio na wiim amp, wg mnie to o co pytasz ma taki sam cel ale jest zrobione naokoło :)

Ja w pracy mam wiim mini podpięty do małego wzmaka klasy D, muzykę puszczam z kompa( apka tidalowa działa jako pilot do streamera ) 

Jak najbardziej mogę ale cały zestaw ma też służyć jako głośniki komputerowe ponieważ w bardzo mały mieszkaniu nie mam miejsca na postawienie dodatkowych kolumn w innym miejscu niż przy monitorze, a chyba nie jestem wstanie puścić dwóch sygnałów jednocześnie na kolumny czyli z komputera i z np Tidala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@K8v8M wcześniej opisał dlaczego tak potrzebuje :)
 

2 minuty temu, phenix291975 napisał:

a chyba nie jestem wstanie puścić dwóch sygnałów jednocześnie na kolumny czyli z komputera i z np Tidala.

kurde tego kompletnie nie kumam, nawet jakbyś puścił dwa sygnały na kolumny to przecież nic nie zrozumiesz bo sygnały będą nakładać się na siebie :) Musisz mi to chyba lepiej wyjaśnić bo jest jeszcze wcześnie i ciężko u mnie z myśleniem :P 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, K8v8M napisał:

no ale w tym przypadku DAC jest wbudowany w wiim więc po co go dublować? A jeśli chcesz mieć DAC inny/lepszy to po co Ci wiim?

Kilka wpisów wyżej pytałem czy wiim można połączyć bezpośrednio z komputerem i otrzymałem odpowiedź że nie ma on portu USB PC, więc tak się nie da, stąd moje pytanie jak to zrobić żeby zestaw ten służył też jako głośniki komputerowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Michał Gałązka napisał:

@K8v8M wcześniej opisał dlaczego tak potrzebuje :)
 

kurde tego kompletnie nie kumam, nawet jakbyś puścił dwa sygnały na kolumny to przecież nic nie zrozumiesz bo sygnały będą nakładać się na siebie :) Musisz mi to chyba lepiej wyjaśnić bo jest jeszcze wcześnie i ciężko u mnie z myśleniem :P 

 

Tutaj bardziej chodzi o np puszczenie muzy przy pracy co by nie ześwirować a jednocześnie mieć słyszalne różne powiadomienia z kompa (poczta, czaty itp) na które trzeba odpowiadać.

3 minuty temu, Patryk Piechocki napisał:

Rozwiązanie - karta dzwiękowa w PC z wyjściem optycznym lub bieda rozwiązanie podlączenie minijack-RCA

Czyli póki co mój staruszek Audiotrak Prodigy Cube Black Edition mógłby zostać, ma takie porty:
Wyjście słuchawkowe/głośnikowe (jack 3,5 mm) - 1 szt.
Wyjście słuchawkowe/głośnikowe (jack 6,3 mm) - 1 szt.
Wejście mikrofonowe - 1 szt.
RCA - 1 szt.
Coaxial RCA - 1 szt.
Wyjście optyczne S/PDIF Toslink - 1 szt.
USB - 1 szt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, to wygląda rzeczywiście na rewelacyjny sprzęt w tej półce.

Po obejrzeniu review cheapaudiomana zastanawia mnie, który element z jego zestawu referencyjnego (Wiim Pro + S.M.S.L SU-1 + Fosi V3) tak wyraźnie zwiększył (wg niego) dynamikę. Bardziej DAC, czy amp?

Druga kwestia to pragmatyzm. Wizualnym minimalistom pewnie spodoba się fakt, że to all in one, zintegrowany zasilacz itd. Lubiący wygodę docenią to, że ARC pozwala sterować pilotem od telewizora, zestaw się włączy się razem z telewizorem, łączenie się z telefonu Tidalem włącza zestaw itd.

Wiem, że to subiektywne, ale czy myślicie, że ta utrata dynamiki względem wspomnianego wyżej zestawu referencyjnego (który pewnie trzeba by mieć włączony cały czas, albo za każdym razem włączać z palca trzy urządzenia) jest na tyle pomijalna, że uzasadnia wybranie jednak WiiM Ampa?

Edytowano przez Rfvujm
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, phenix291975 napisał:

Tutaj bardziej chodzi o np puszczenie muzy przy pracy co by nie ześwirować a jednocześnie mieć słyszalne różne powiadomienia z kompa (poczta, czaty itp) na które trzeba odpowiadać.

Czyli póki co mój staruszek Audiotrak Prodigy Cube Black Edition mógłby zostać, ma takie porty:
Wyjście słuchawkowe/głośnikowe (jack 3,5 mm) - 1 szt.
Wyjście słuchawkowe/głośnikowe (jack 6,3 mm) - 1 szt.
Wejście mikrofonowe - 1 szt.
RCA - 1 szt.
Coaxial RCA - 1 szt.
Wyjście optyczne S/PDIF Toslink - 1 szt.
USB - 1 szt.

Na twojej płycie wg manuala ze strony Asusa masz wyjście S/PDIF, ale jest on umieszczony na płycie.

Internal I/O Connectors

Fan and Cooling related  
1 x 4-pin CPU Fan header
1 x 4-pin CPU OPT Fan header
2 x 4-pin Chassis Fan headers
Power related  
1 x 24-pin Main Power connector
1 x 8-pin +12V Power connector
Storage related  
2 x M.2 slots (Key M)  
4 x SATA 6Gb/s ports
USB  
2 x USB 3.2 Gen 1 headers support additional 4 USB 3.2 Gen 1 ports
1 x USB 3.2 Gen 1 connector (supports USB Type-C®)  
2 x USB 2.0 headers support additional 4 USB 2.0 ports
1 x USB 2.0 header supports  1 USB 2.0 port
Miscellaneous
3 x AURA Addressable Gen 2 headers
1 x AURA RGB header
1 x Clear CMOS header
1 x COM Port header
1 x Front Panel Audio header (AAFP)  
1 x LPT header
1 x S/PDIF Out header
1 x SPI TPM header (14-1pin)
1 x 20-3 pin System Panel header with Chassis intrude function

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rajmund_OL napisał:

Na twojej płycie wg manuala ze strony Asusa masz wyjście S/PDIF, ale jest on umieszczony na płycie.

Internal I/O Connectors

Fan and Cooling related  
1 x 4-pin CPU Fan header
1 x 4-pin CPU OPT Fan header
2 x 4-pin Chassis Fan headers
Power related  
1 x 24-pin Main Power connector
1 x 8-pin +12V Power connector
Storage related  
2 x M.2 slots (Key M)  
4 x SATA 6Gb/s ports
USB  
2 x USB 3.2 Gen 1 headers support additional 4 USB 3.2 Gen 1 ports
1 x USB 3.2 Gen 1 connector (supports USB Type-C®)  
2 x USB 2.0 headers support additional 4 USB 2.0 ports
1 x USB 2.0 header supports  1 USB 2.0 port
Miscellaneous
3 x AURA Addressable Gen 2 headers
1 x AURA RGB header
1 x Clear CMOS header
1 x COM Port header
1 x Front Panel Audio header (AAFP)  
1 x LPT header
1 x S/PDIF Out header
1 x SPI TPM header (14-1pin)
1 x 20-3 pin System Panel header with Chassis intrude function

tak podejrzewałem, wyprowadzenie tego na obudowę jest banalne (wystarczy wpiąć kabelek i zamocować na jedną śrubkę) śledzia ze złączem SPDIF. Można się wtedy pozbyć bez żalu DACa (karty dźwiękowej na USB).

Przykładowy śledź

https://archiwum.allegro.pl/oferta/sledz-spdif-out-rca-i7548282398.html

Edytowano przez K8v8M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...