Skocz do zawartości

WiiM AMP | Niedrogi wzmacniacz sieciowy na początek przygody z hi-fi


Q21

Recommended Posts

10 godzin temu, Michał Gałązka napisał:

Aha😅 odpisałbym coś na to ale nie chce psuć Ci świąt i Twojego spojrzenia na świat;D

Dużo szczęścia w nowym roku Ci życzę;) 

Możesz, nie zepsujesz mi świąt, nie obchodzę..., nie znasz mojego spojrzenia na świat.

Sprzetu nie wybieram na podstawie recenzji, ale nie zmienia to faktu, że zdania nie zmienię. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.12.2023 o 09:47, reCode napisał:

Sporo zależy jeszcze od tego jak producent podejdzie do tej sprawy :) ja bym tak szybko nie skreślał ;) 

Ale to nie będzie raczej kwestia softu.

Pytanie czy nie widziałem tej wady przy produkcji?

 

Ja miałem w tym samym czasie, Ifi Zen Stream, Wiim i Maline. Wiim jako transport dla mnie gra najgorzej. Bo najbardziej jasno. Zostawiłem go bo kupiłem od Polaka, co znowu kupił z tej początkowej oferty Amazonu. Żal nie mieć bo obsługa świetna. I do ciemniejszych systemów jest ok. ale słychać to.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Ale to nie będzie raczej kwestia softu.

Pytanie czy nie widziałem tej wady przy produkcji?

 

Ja miałem w tym samym czasie, Ifi Zen Stream, Wiim i Maline. Wiim jako transport dla mnie gra najgorzej. Bo najbardziej jasno. Zostawiłem go bo kupiłem od Polaka, co znowu kupił z tej początkowej oferty Amazonu. Żal nie mieć bo obsługa świetna. I do ciemniejszych systemów jest ok. ale słychać to.

 

Nigdzie nie napisałem, że to kwestia softu 🙂 bardziej chodziło mi o podejście producenta w sprawie ewentualnych wymian gwarancyjnych.

Do mnie idzie mój egzemplarz, zobaczymy co to warte, najwyżej się zwróci 😉 ja z takich rzeczy adresowanych przez innych użytkowników czekam na oddzielne sterowanie głośnością (zapamiętywanie głośności) na różnych źródłach - mam nadzieję, że producent doda to do jakiegoś nowego softu 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Maciej H napisał:

Czy warto zamienić smsl al200 na wiim amp? 

Dla funkcji sieciowych?

19 godzin temu, reCode napisał:

Nigdzie nie napisałem, że to kwestia softu 🙂 bardziej chodziło mi o podejście producenta w sprawie ewentualnych wymian gwarancyjnych.

Do mnie idzie mój egzemplarz, zobaczymy co to warte, najwyżej się zwróci 😉 ja z takich rzeczy adresowanych przez innych użytkowników czekam na oddzielne sterowanie głośnością (zapamiętywanie głośności) na różnych źródłach - mam nadzieję, że producent doda to do jakiegoś nowego softu 🙂

Tak do tej pory wymieniali bez problemu. O to bym się nie bał. Chyba że ten proceder reklamacyjny ich przytłoczy.

12 godzin temu, Dario999 napisał:

Jak rozumiem te problemy z buczeniem są tylko obserwowane w tym nowym Wiim Amp i nie dotyczą Wiimów Mini i Pro itd.?

Tu jest ok.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarł mój 😄 potwierdzam, skwierczy i ćwierka w idle (dla mnie bez znaczenia, przestaje być słyszalne z 20cm). Z pierwszych obserwacji (co w sumie już wcześniej czytałem) źródło HDMI ARC jest znacznie cichsze niż pozostałe (np Spotify) - ogarnąłem automatyzacją w Home Assitant, ale mogli by naprawić w przyszłych update...

Gra słabo (a raczej moje płaskie jak deska głośniki Elac Debiut B5.2) ale po delikatnym tweaku EQ coś tam sobie brzdąka 😄

Automatyczne przełączanie źródła na HDMI super sprawa! Sterowanie głośnością z pilota od TV - również super sprawa! Nie obsługuje w sumie żadnych kodeków, więc w TV trzeba przestawić wpuszczany format na PCM. 

Duży minus to sterowanie głośnością z poziomu Wiim Home - klawisze głośności w telefonie zmieniają w bardzo dużych skokach, nie wiem czy to przypadłość systemu, czy samej apki, ale jedno przyciśniecie i robi się za głośno, jedno w dół i za cicho. Bez pilota albo celowania na pasku w głośność nie da się ustawić odpowiedniej głośności...

Generalnie jestem zadowolony z zakupu 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ProjectPi napisał:

Proste wywolania http api i mozna ustawiac glosnosc procentami. Ktory komponent do HA?

Wiem (steruje również przez HA), opisałem działanie Wiim Home :)

Który komponent tzn która integracja? Czy jaki element na UI? Jeśli integracja to Linkplay z HACS. Jedyne dziwne zachowanie jakie zauważyłem, to Wiim robi mi się niedostępny po przełączeniu na źródło line-in z poziomu HA, ale jeszcze nie debugowałem o co chodzi :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ProjectPi napisał:

Ktora integracja, oficjalnej od Linkplay nie ma, jest popularna od nagyrobi i od pewnego czasu wspiera tez https dla WiiMow, plus rozne forki.

W HACS jest jedna, o nazwie "Linkplay-based speakers and sound devices" z wspomnianego repo https://github.com/nagyrobi/home-assistant-custom-components-linkplay :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, reCode napisał:

W HACS jest jedna, o nazwie "Linkplay-based speakers and sound devices" z wspomnianego repo https://github.com/nagyrobi/home-assistant-custom-components-linkplay :) 

Ok, to nie bedzie czasem prawidlowych zmian statusu przy niektorych serwisach, bo nie dziala dla nich poprawnie http api i jest w zamian potrzebne upnp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Do czego porównywałeś?

 

Do mojego ucha :D to moje subiektywne odczucie, nie porównanie :) 

2 minuty temu, ProjectPi napisał:

Ok, to nie bedzie czasem prawidlowych zmian statusu przy niektorych serwisach, bo nie dziala dla nich poprawnie http api i jest w zamian potrzebne upnp.

Chyba nie rozumiem o co chodzi? :) "czasem", "niektórych" - jakiś przykład co nie działa, bo nie ukrywam, że mnie zaciekawiłeś? :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, reCode napisał:

Chyba nie rozumiem o co chodzi? :) "czasem", "niektórych" - jakiś przykład co nie działa, bo nie ukrywam, że mnie zaciekawiłeś? :) 

Np. Tidal Connect nie ma poprawnej aktualizacji informacji o statusie poprzez http api dla WiiMow-streamerow. Nie sprawdzalem dla Amp, zakladam, ze moze byc podobnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ProjectPi napisał:

Dobrej. Zalezy.

Moglbys kilka słów o tej zależności? Tez sie zastanawiam nad zakupem zasilacza. Ale właśnie- co i w jakim stopniu ewentualnie moze dobrego wnieść? Namacalnego,slyszalnego , bo słynne " na granicy percepcji" to juz kilka razy przerabialem przy innych okazjach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Prawie Audiofil napisał:

Moglbys kilka słów o tej zależności? Tez sie zastanawiam nad zakupem zasilacza. Ale właśnie- co i w jakim stopniu ewentualnie moze dobrego wnieść? Namacalnego,slyszalnego , bo słynne " na granicy percepcji" to juz kilka razy przerabialem przy innych okazjach.

Jaki jest sens kupowania sprzętu do którego potem trzeba kupować osobno zasilanie bo być może coś się zyska dzięki temu? Tym bardziej że to osobne zasilanie kosztuje drugi tyle co ten sprzęt. Nie lepiej od razu kupić sprzęt z porządnym zasilaniem, które zostało zaprojektowane i zamontowane przez producenta?

Mam Bluesound Node 2i, naczytałem się jak zasilacz liniowy wynosi ten sprzęt na wyżyny i kupiłem taki zasilacz. Podłączyłem i nie zauważyłem żadnej różnicy. Więc zwróciłem ten zasilacz producentowi. Teraz wiem, że jeżeli będę chciał odtwarzacz sieciowy grający lepiej niż ten co mam , to muszę wyłożyć co najmniej 2 razy tyle za inny odtwarzacz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, xymark napisał:

Mam Bluesound Node 2i, naczytałem się jak zasilacz liniowy wynosi ten sprzęt na wyżyny i kupiłem taki zasilacz. Podłączyłem i nie zauważyłem żadnej różnicy. Więc zwróciłem ten zasilacz producentowi. Teraz wiem, że jeżeli będę chciał odtwarzacz sieciowy grający lepiej niż ten co mam , to muszę wyłożyć co najmniej 2 razy tyle za inny odtwarzacz. 

Wiesz chociaż na co zwracać uwagę w muzyce, by wyłapać zmiany lub jaka muzyka ułatwia takie porównania?

To nie jest tak, że zmiany są diametralne, nie zawsze tak jest.

Zakupiłeś zasilacz, który u innych się sprawdził, czy pierwszy z brzegu, jaki się nadarzył? 

Tak pytam, bo nie mam ani Noda, ani urządzenia audio, które potrzebuje zewnętrznego zasilacza.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, xymark napisał:

Jaki jest sens kupowania sprzętu do którego potem trzeba kupować osobno zasilanie bo być może coś się zyska dzięki temu? Tym bardziej że to osobne zasilanie kosztuje drugi tyle co ten sprzęt. Nie lepiej od razu kupić sprzęt z porządnym zasilaniem, które zostało zaprojektowane i zamontowane przez producenta?

Mam Bluesound Node 2i, naczytałem się jak zasilacz liniowy wynosi ten sprzęt na wyżyny i kupiłem taki zasilacz. Podłączyłem i nie zauważyłem żadnej różnicy. Więc zwróciłem ten zasilacz producentowi. Teraz wiem, że jeżeli będę chciał odtwarzacz sieciowy grający lepiej niż ten co mam , to muszę wyłożyć co najmniej 2 razy tyle za inny odtwarzacz. 

No właśnie również o taki "uspakajający" głos tez mi chodziło. Dzięki. Czary mary juz kilka razy przerabialem.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, DiBatonio napisał:

Wiesz chociaż na co zwracać uwagę w muzyce, by wyłapać zmiany lub jaka muzyka ułatwia takie porównania?

To nie jest tak, że zmiany są diametralne, nie zawsze tak jest.

Zakupiłeś zasilacz, który u innych się sprawdził, czy pierwszy z brzegu, jaki się nadarzył? 

Tak pytam, bo nie mam ani Noda, ani urządzenia audio, które potrzebuje zewnętrznego zasilacza.

 

Oczywiście że nie wiem.

Zawsze kupuję sprzęty pierwsze z brzegu jakie się nadarzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...