Skocz do zawartości

WiiM AMP | Niedrogi wzmacniacz sieciowy na początek przygody z hi-fi


Q21

Recommended Posts

Mam Wiim Ampa od kilku dni, gra z kolumnami Heco Aurora 700. Odtwarzanie i jakość z sieci działa pięknie, ale z wejścia HDMI gra o wiele ciszej i jakby jakość o wiele gorsza. Oglądając TV muszę go podgłaszać dużo bardziej, jakość muzyki z kanałów muzycznych z kablówki kiepska (pewnie z taka jakością nadają) i jakoś tak cicho. Czy można ustawić poziom głośności HDMI ?

Edytowano przez Mirosław Kucharski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ProjectPi napisał:

Można obniżyć cyfrowe poziomy głośności dla poszczególnych wejść. Nie można podwyższyć, w sytuacji, gdy źródło poziom obniża przy wysyłaniu danych.

Przy pierwszym uruchomieniu podpiąłem wima pod TV przez HDMI i mina mi zrzedła, pomyślałem że to jakiś dramat bo radio mi niewiele gorzej gra. Dopiero po odsłuchu muzyki z sieci ( Tidal i pliki FLAC z DLNA) odetchnąłem z ulgą, gra pięknie :)

Nie wiem, może to wina TV bo youtube ze smarta TV też blado gra, ogólnie jakość gorsza no i o wiele ciszej niz z innych źródeł.

Edytowano przez Mirosław Kucharski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, maderos napisał:

Piotrze, to pytanie do kogo? :)

Do Ciebie. Odnosiłem siędo tego

"Ło pany. Poczytałem sobie właśnie "sąsiednie " forum, a w nim "dyskusję " o Wiim amp. Dobrze,  że już po zakupie,  bo tak to musiałbym szukać wzmaka w klasie A lub AB a najlepiej lampowca...a w ogóle  Wiim jest do doopy i kropka. "

8 godzin temu, Mirosław Kucharski napisał:

Mam Wiim Ampa od kilku dni, gra z kolumnami Heco Aurora 700. Odtwarzanie i jakość z sieci działa pięknie, ale z wejścia HDMI gra o wiele ciszej i jakby jakość o wiele gorsza. Oglądając TV muszę go podgłaszać dużo bardziej, jakość muzyki z kanałów muzycznych z kablówki kiepska (pewnie z taka jakością nadają) i jakoś tak cicho. Czy można ustawić poziom głośności HDMI ?

Co było wcześniej?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Co było wcześniej?

 

stary soundbar więc nie mam porównania z takim sprzętem

Kodi z TV gra wyczuwalnie gorzej jakościowo i ciszej niż ten sam plik odtwarzany bezpośrednio na wiimie więc to pewnie moje Sony z jakością kuleje.

Generalnie nie jest źle, ale jak chcę posłuchać dobrej jakości muzyki to nie z telewizora.

Edytowano przez Mirosław Kucharski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mirosław Kucharski napisał:

stary soundbar więc nie mam porównania z takim sprzętem

Kodi z TV gra wyczuwalnie gorzej jakościowo i ciszej niż ten sam plik odtwarzany bezpośrednio na wiimie więc to pewnie moje Sony z jakością kuleje.

Generalnie nie jest źle, ale jak chcę posłuchać dobrej jakości muzyki to nie z telewizora.

Mówisz o audio na Kodi?

No transport telewizora jest gorszy niż Wiim to na pewno.

Wiim nie jest drogim urządzeniem, warto sięw niego zaopatrzyć.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2024 o 23:00, Mirosław Kucharski napisał:

Mam Wiim Ampa od kilku dni, gra z kolumnami Heco Aurora 700. Odtwarzanie i jakość z sieci działa pięknie, ale z wejścia HDMI gra o wiele ciszej i jakby jakość o wiele gorsza. Oglądając TV muszę go podgłaszać dużo bardziej, jakość muzyki z kanałów muzycznych z kablówki kiepska (pewnie z taka jakością nadają) i jakoś tak cicho. Czy można ustawić poziom głośności HDMI ?

Miałem podobnie, ale coś tam zmieniłem w ustawieniach audio w telewizorze i już było ok. Nie pamiętam teraz co dokładnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...