Skocz do zawartości

Jaki streamer wybrać?


MilanJadczak

Recommended Posts

Witam wszystkich użytkowników forum!

Dręczy mnie od kilku tygodni kwestia doboru streamera do mojego stereo (Elac Debut 2.0 B6.2 i Yamaha A-S301).

Istnieje możliwość że w przyszłości doposażę swój zestaw w odtwarzacz cd (bodajże cd s303 do kompletu z a-s301) i głupieje przy kwestii złącz streamera. Posiadam również pcta z którego też będę chciał słuchać ale już nie muzyki tylko np filmików na youtubie czy np obejrzeć jakiś mecz na głośnikach. Chciałbym aby połączenie tych wszystkich sprzętów dawało mi najwyższą możliwą dla nich jakość dźwięku i naprawdę nie wiem jakich kabli użyć aby to wszystko działało tak jak potrzeba. Budżet to 1500 zł +/- 100 zł ale jeżeli uważacie że do tego zestawu w zupełności wystarczy coś tańszego to nie ma problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, możesz skorzystać zarówno ze złączy analogowych, jak i cyfrowych. Tyczy się to CD i streamera, bo mało który PC ma wyjście optyczne, nie mówiąc już o koaksjalnym. 

Na pewno jedną z podstawowych opcji do rozważenia jest WiiM Pro Plus - uniwersalny streamer z przyzwoitym DACiem, możesz też do niego podłączyć coś poprzez wejście optyczne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli siedzisz w Yamaszce, to może WXC-50 ?

Gram na nim kilka lat. Fajna aplikacja Musiccast, prosta obsługa, bezawaryjność,  wejście cyfrowe - optyk.

Nowy dostaniesz za 1800 zł, używkę za 1200 (https://allegro.pl/oferta/odtwarzacz-sieciowy-yamaha-wxc-50-szary-14634241026).

Ewentualnie jeszcze z używek  WXAD-10 za ok 700 zł, lub NP-S303.  Ten najbardziej pasowałby ci do zestawu. Ale niestety zarówno WXAD10 jak i NP-S303 nie mają wejść cyfrowych , także nie mógłbyś ich używać jako DAC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć, możesz skorzystać zarówno ze złączy analogowych, jak i cyfrowych. Tyczy się to CD i streamera, bo mało który PC ma wyjście optyczne, nie mówiąc już o koaksjalnym. 

Na pewno jedną z podstawowych opcji do rozważenia jest WiiM Pro Plus - uniwersalny streamer z przyzwoitym DACiem, możesz też do niego podłączyć coś poprzez wejście optyczne. 

Akurat mój PC ma wyjście optyczne (karta dźwiękowa to realtek alc 1200) tylko pytanie w przypadku jakiego urządzenia jakiego złącza użyć bo wiem że to wpływa na jakość dźwięku ale nie wiem w jaki konkretnie sposób.

5 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć, możesz skorzystać zarówno ze złączy analogowych, jak i cyfrowych. Tyczy się to CD i streamera, bo mało który PC ma wyjście optyczne, nie mówiąc już o koaksjalnym. 

Na pewno jedną z podstawowych opcji do rozważenia jest WiiM Pro Plus - uniwersalny streamer z przyzwoitym DACiem, możesz też do niego podłączyć coś poprzez wejście optyczne. 

Myślałem nad nim, tak samo jak nad audio pro link 2 i wxc 50, np-s303 też jest opcja jak kolega wyżej napisał. Jak te streamery wypadają w porównaniu ze sobą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...