Skocz do zawartości

Hegel vs Lyngdorf do LS50+REL


LeonidK

Recommended Posts

Cześć, 

Od kilku miesięcy trzonem mojego zestawu są LS50 Meta z Heglem H200 i subem REL T/Zero MKIII, gram w 12m². Daki były różne, ale ostatnio kupiłem Gustarda R26 i jestem nim zachwycony. REL fajnie dopełnia te monitorki, jednak są utwory, gdzie wychodzą lekkie górki i dołki na basie (ze względu na odsłuch z zaledwie 1.5m nie mam silnych modów, dudnienia etc., ale czasem słychać że jakieś dźwięki są głośniejsze od innych albo brakuje precyzji), dlatego od jakiegoś czasu ciągle chodzi mi po głowie Lyngdorf TDAI-1120 z Room Perfect, który po pierwsze zrobiłby korekcję pomieszczenia, po drugie odciął bas z Kefów i lepiej zintegrował z nimi suba (na oko, czy raczej na ucho to właśnie zawsze wychodzi tylko mniej więcej dobrze). 

Tylko mam wątpliwości, czy to ma sens, bo Gustarda niby mógłbym podłączyć do Lyngdorfa, tylko on i tak to z powrotem zamieni na cyfrę, abstrahując już od tego, że musiałbym sprzedać Hegla i Gustarda żeby pozwolić sobie na Lyngdorfa. 

Co myślicie o takiej zamianie? Będzie to półka wyżej czy raczej sidegrade?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

4 minuty temu, LeonidK napisał:

ze względu na odsłuch z zaledwie 1.5m nie mam silnych modów, dudnienia etc

Mody/dudnienia nie zależą od odległości do kolumn. 
 

5 minut temu, LeonidK napisał:

Będzie to półka wyżej czy raczej sidegrade?

Mała szansa, że ktoś się tutaj znajdzie, kto ma u siebie te same klamoty, nie wspominając o pomieszczeniu.

Namawiam Cię do wypożyczenia tego Lyngdorfa, wykonania długiego testu i daj nam znać jakie obserwacje. To będzie bardzo pożyteczne dla nas za co z góry dziękuję😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Adamem, wypożyczenie i porównanie jedyną ścieżką w tej sytuacji. Nikt nie powie Ci, czy naprawi to problemy, które zauważyłeś w konkretnie Twoim pomieszczeniu, przy konkretnych utworach. Warto też spróbować z Arcamem SA30, też ma bardzo fajnie działającą korekcję i moim zdaniem lubi się z LS50 Meta. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, rzeczywiście trudno będzie znaleźć kogoś, kto słyszał dwa tak mocno oddalone od siebie w czasie konstrukcje. Muszę jeszcze się upewnić co do wydatków na najbliższy miesiąc i może zdecyduję się na wypożyczenie Lyngdorfa.

Ale jest jeszcze tańsza opcja, tylko tutaj muszę poradzić się osób, które korzystały z REW. Mógłbym kupić mikrofon kalibracyjny, co prawda ostatnio częściej korzystam ze streamera w Gustardzie R26 niż z PC, ale nie ma problemu z powrotem do PC. Jak rozumiem, po dokonaniu pomiarów mógłbym w REW zastosować od razu korekcję, czyli po prostu EQ, ale pamiętam, że jak korzystałem z APO Equalizer jeszcze przy słuchawkach, to chyba Windows nie wysyła sygnału bitperfect do daca, bo jeśli zastosuje się ASIO albo WASAPI to wtedy one pomijają wszelkie ustawienia DSP, dobrze myślę? Jak to ogarnąć, żebym mógł korzystać równocześnie z dobrodziejstw REW a także z Tidala i plików hi-res z Foobara?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...