Skocz do zawartości

Jak poprawić jakość dźwięku przy podłączeniu DACa do komputera?


BengMen

Recommended Posts

@Piotr Sonido

Nie chodzi o ptymalizacje sprzętową, tylko Windowsa.

Dobra, wrzucę coś, może tak będzie lepiej.

https://www.tweaks.pl/poprawianie-jakosci-brzmienia-muzyki-czyli-konfiguracja-bit-perfect-pc-audio/

https://fidelizer-audio.com/about-fidelizer/

https://fidelizer-audio.com/

 

 

 

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Chmarski napisał:

A co jeśli używam Tidal Playera pod Windows 11? Jest sens się w te rzeczy bawić?

Ten pierwszy link ma jedenaście lat, więc się zastanawiam na ile można go traktować jako rozwiązanie przystające do dzisiejszych czasów.

Tak, uważam, że warto.

Kolega LukPi się pokusił i jakieś wnioski zaczął wyciągać 

https://forum.audio.com.pl/topic/94908-jak-poprawić-jakość-dźwięku-przy-podłączeniu-daca-do-komputera/?do=findComment&comment=615574

Windows myślisz, że zyskał jako system? dlaczego np jest wiele opinii, że Linux jest lepszy pod audio.

Warto zagłębić się i nie patrzeć na to, że coś napisne 11lat temu, Ustawienia właściwości audio i wiele z tym zwiazych aspektów niewiele się zmieniły.

Na stronie fidelizera jest wiele informacji na ten temat.

Do tego zobaczyć co to iFi Defender i iFi Silencer, pobawić się tym i wyrobić sobie zdanie.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj darmowy fidelizer i pobaw się nim, możesz spróbować każdy ze stopni optymalizacji.

Trzeba tylko po takim zabiegu zrestartować kompa i użyć kolejnego, 

Ja zreszta już rzadko używam łapka, ale bez fidelizer nie podchodzę do słuchania plików z JRiverem, czy nawet Tidala, Wobuza, bo te tez można przez JRiver obsługiwać przez Bubble UPnP.

Nowych wersji fidelizera nie używam , poprzestałem na chyba v6.0 nowe jakoś mocno mi ingerują i zbyt mi zamula.

Zabawa jest, trzeba tylko poświecić trochę czasu, ja używam jeszcze wtedy wspomniane poprawiacze od iFi i AQ Carbon USB, teraz częściej coaxiala furu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, DiBatonio napisał:

Nowych wersji fidelizera nie używam , poprzestałem na chyba v6.0 nowe jakoś mocno mi ingerują i zbyt mi zamula.

 

Właśnie takich sytuacji wolałbym uniknąć.

Na razie mam wzmacniacz, w którym wyraźnie słyszę różnicę brzmienia DAC na korzyść notebooka podłączonego po USB vs WiiM Pro podłączony po optyku. Może mniej dźwiękowo, ale szerokość sceny i separacja wyraźnie większa jest po USB. 

Jak mój wzmacniacz wróci z serwisu i coś minie będzie pasowało to będę się zastanawiał. Na razie nie narzekam na to co dostaję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.11.2023 o 15:13, Chmarski napisał:

A co jeśli używam Tidal Playera pod Windows 11? Jest sens się w te rzeczy bawić?

Ten pierwszy link ma jedenaście lat, więc się zastanawiam na ile można go traktować jako rozwiązanie przystające do dzisiejszych czasów.

Tidal omija mikser systemowy. Moim zdaniem ich aplikacja pod Windows jest dobrze zrobiona.

Chcesz mieć święty spokój to Malinka :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Tidal omija mikser systemowy. Moim zdaniem ich aplikacja pod Windows jest dobrze zrobiona.

Chcesz mieć święty spokój to Malinka :)

Na razie to Tidal przede wszystkim, wiec jest ok.

Malinka chodzi mi po głowie, czy zamiast WiiMa jej nie uruchomić. Tu pytanie, czy warto inwestować w DAC do Malinki, czy nie lepiej jednak wykorzystać DAC we wzmacniaczu polączonym do niej po USB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Chmarski napisał:

Na razie to Tidal przede wszystkim, wiec jest ok.

Malinka chodzi mi po głowie, czy zamiast WiiMa jej nie uruchomić. Tu pytanie, czy warto inwestować w DAC do Malinki, czy nie lepiej jednak wykorzystać DAC we wzmacniaczu polączonym do niej po USB.

Moim zdaniem lepiej wykorzystać DAC we wzmacniaczu albo zewnętrzny. Nie spotkałem sięz Dobrym DAC na malinie. A z kolei wyjscie cyfrowe w nich jest na prawdę bardzo dobre. Czy to USB w 4 i 5-nowym. Czy nakładki Allo.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...