Skocz do zawartości

Dali Oberon 9 + budżetowy wzmacniacz na początek


Elisek

Recommended Posts

Witam Serdecznie,

Chciałem prosić Państwa o pomoc w wyborze budżetowego wzmacniacza do Dali Oberon 9.

Kolumny będą u mnie niedługo i ze względu na to, że nadszarpneły budżet, a jednak chciałbym już ich używać prosiłbym o polecenie wzmacniacza, który pozwoli znośnie je napędzić dopóki nie uzbiera się na coś sensownego. Zależy mi na czymś popularnym co później łatwo odsprzedam. 

 

Myślałem wstępnie o np.:

- Denon DRA-800H 

- WiiM AMP (jeszcze niedostępny)

- Argon Audio SA1

- Yamaha A-S501

 

Sprzęt nowy, bo kupowany na FV.

 

Z góry dziękuje za waszą pomoc. 

Edytowano przez Elisek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesyety ale tu się tak nie da. Wybrałes wielkie klocki które potrzebują dobrego napędzenia.

Bez tego idź i je oddaj bo ci nie potrzebne.

Nadszarpnięty budzet? Rozumiem. Ale to jakbyś kupił świetne opony za 10 000 jakieś sportowe Pirelli czy inne (nie znam się) i teraz mówił że które cinquecento czy uno bo mam nadszarpnięty budżet.

No nie.

Nie ma budżetu to wzmak używany. Wydajny. 

Yamaha AX 900 , Denon PMA 1060, ultra tani a dobry na przeczekanie Reloop HA210

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Niesyety ale tu się tak nie da. Wybrałes wielkie klocki które potrzebują dobrego napędzenia.

Bez tego idź i je oddaj bo ci nie potrzebne.

Nadszarpnięty budzet? Rozumiem. Ale to jakbyś kupił świetne opony za 10 000 jakieś sportowe Pirelli czy inne (nie znam się) i teraz mówił że które cinquecento czy uno bo mam nadszarpnięty budżet.

No nie.

Nie ma budżetu to wzmak używany. Wydajny. 

Yamaha AX 900 , Denon PMA 1060, ultra tani a dobry na przeczekanie Reloop HA210

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Na odsłuchu byłem i zostały mi przedstawione Oberony podłączone do Argon Audio SA1 i grały, ale chcę się zorientować czy nie ma czegoś innego lepszego w tym budżecie. 

 

Przez "na chwilę" rozumiem około 2-3 miesięcy, więc przyjemnie będzie już ich używać mimo, że nie w pełnej krasie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No grały, grały.

Jak je podłączysz do

f-lg-ck43-czarny.webp.8227688545533605ef62e99f9b4f8589.webp

to też będa grały.

Ale granie może być i może być GRANIE

20 godzin temu, Elisek napisał:

Przez "na chwilę" rozumiem około 2-3 miesięcy, więc przyjemnie będzie już ich używać mimo, że nie w pełnej krasie. 

Z tym że wex pod uwagę że taki wzmacniacz sprzedasz pożniej  duzą stratą. To mowie kup coś sensownego używanego na ten okres. A noż zostanie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Chciałem podziękować wszystkim za udzielenie odpowiedzi :)

Na chwilę obecną wygrzewam już zestaw:

Dali Oberon 9 + Cambridge CXA61 - jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jak to pięknie gra oczywiście dla mnie. 

 

Pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników:

Wiem, że do tych kolumn powinienem zakupić model CXA81, ale ze względu na koszt musiałem poprzestać na CXA61. Jaka różnica by mnie spotkała w odsłuchu ?

 

Pozdrawiam !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Elisek napisał:

Wiem, że do tych kolumn powinienem zakupić model CXA81, ale ze względu na koszt musiałem poprzestać na CXA61. Jaka różnica by mnie spotkała w odsłuchu ?

Oberonów nie znam. Natomiast CXA81 gra trochę większym, spokojniejszym, ciemniejszym i chyba też cieplejszym dźwiękiem od 61. Różnice słyszalne, ale na pewno nie jest to przeskok o klasę. W niektórych systemach żywszy CXA61 może nawet zagrać lepiej, chociaż patrząc na charakterystykę 9-tek typowałbym raczej 81. Tak, czy inaczej - gratulacje. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Elisek napisał:

Wiem, że do tych kolumn powinienem zakupić model CXA81, ale ze względu na koszt musiałem poprzestać na CXA61. Jaka różnica by mnie spotkała w odsłuchu ?

Bardzo duża bo Oberon 9 są wyjątkowo wymagające.

Sama różnica miedzy wzmakami powyżej w komentarzu Rafała. Zgadzam się.

9tki to olbrzymie paczki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Elisek napisał:

Chciałem podziękować wszystkim za udzielenie odpowiedzi :)

Na chwilę obecną wygrzewam już zestaw:

Dali Oberon 9 + Cambridge CXA61 - jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jak to pięknie gra oczywiście dla mnie. 

 

Pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników:

Wiem, że do tych kolumn powinienem zakupić model CXA81, ale ze względu na koszt musiałem poprzestać na CXA61. Jaka różnica by mnie spotkała w odsłuchu ?

 

Pozdrawiam !

To sobie sprawiles niezle paczki. 🙂

Mialem CXA81 I bylem z niego zadowolony, zakladalem tez, ze roznicy duzej pomiedzy nim a CXA61 nie bedzie, co potwierdzil kolega powyzej.

Czy ja wiem, czy powinienes do nich zakupic CXA 81? Jak sam napisales, z CXA61 gra pieknie. Wiec chyba ten nizszy model tez daje radę 😏

Moja rada, ciesz się tym co złożyłeś, dźwiękiem ktory dostajesz i bananem na ustach w trakcie odsłuchów. 

Zaczniesz się zastanawiać co jakby itp to skończysz tak jak ja, zamiast słuchać muzyki, będziesz wiecznie czegoś szukał. Uwierz mi, ciężko się z tego młyna wyrwać. Mnie się narazie nie udało 🤭

Gratuluje zakupow - wzmacniacza  i kolumn.

Masz moze tego CXA w czerni? 

Wygladaja w tym kolorze zaje...cie

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...