Skocz do zawartości

SOUNDBAR Zapytanie


Rafał B

Recommended Posts

Dobry wieczór wszystkim

Na wstępie przepraszam za chaotyczne wypowiedzi ale jestem tu pierwszy raz i szukam pomocy w wyborze soundbara.Ale po kolei.

Niedawno zakupiłem telewizor 55c745 który obsługuje miedzy innymi Dolby Atmos.

Zacząłem szukać soundbara też z Dolby Atmos bo nie wiem czy jak mam tv z Dolby Atmos to musze koniecznie kupować soundbara z Dolby Atmos czy to jest tak ,że telewizor mi wystarczy a ważne jest po prostu aby było żródło np Netflix a soundbar już to odtworzy?

Pytam bo nie chcę przepłacać za soundbara zdaję sobie sprawę ,że belka nie da w 100% efektów jak fizyczne rozstawione głośniki .ale moim założeniem jes kupic w miarę taki sondbar abym był usatysfakcjonowany z ogladania filmów bo słuchanie muzyki mnie nie interesuje.

 

Ten sony się zastanawiam bo na techradar ma dobrą recenzję ,że jak na belkę to wymiata z dźwiekiem

Proszę o fachowa radę co mam wybrać lub kupić,żeby nie przepłacić może ktoś z praktyki doradzi bo ja to na razie tylko naczytałem się opini

Dodam że audiofilem nie jestem ale też chcę po prostu przyjemnie ogladnąć film czy inne programy przyrodnicze

 Mój budżet to 1000 zł belka ,do 95 cm przeznaczenie to ogladanie filmów i programów.

Przykładowo wybrałem takie soundbary ale może są lepsze w tej cenie lub tańsze..

Ten sony się zastanawiam bo na techradar ma dobrą recenzję ,że jak na belkę to wymiata z dźwiekiem i tworzy wirtualny dzwięk przestrzenny

1.YAMAHA SRB20 A   899 zł

2.DENON DHT S217  999 zł

3.SONY HT S2000  ponad 1500 zł 

 

Dziękuję

Edytowano przez Rafał B
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, jak pisze @PanKlor jeżeli myślisz o Atmos to nie ma sensu zawracać sobie głowy soundbarem - żadna belka tego nie ogarnie. Z drugiej strony czytając Twój wpis odnoszę wrażenie, że nie tyle chodzi o uzyskanie Atmos ile o poprawę dźwięku względem głośników TV. Jeżeli TV ma obsługę Atmos soundbar nie musi go obsługiwać - i tak efektu nie uzyskasz. W zasadzie raczej odradzamy tutaj inwestycje w takie urządzenia, bo co by o nich nie napisać to jednak tylko długi głośnik, który z założenia ma symulować jakieś tam efekty - nawet jak coś zasymuluje to daleko temu do rzeczywistych efektów (przy standardowym rozstawieniu głośników). Widzę że Twój budżet to 1000 zł, nie ma szans na kino, a nawet na zestaw stereo, który i tak zagra lepiej niż soundbar. Ewentualnie coś z systemów mini stereo, ale piszesz że na muzyce Ci nie zależy, więc może poszukaj soundbar-a, niekoniecznie z Atmos bo zapłacisz za dekodery (logo), które i tak nie zrobią efektu, a "zwykły" soundbar też zagra lepiej niż głośniki w TV . W tym budżecie wiele się nie wymyśli, ale ja do napisu Atmos na soundbarze bym nie dopłacał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Rafał B napisał:

Zacząłem szukać soundbara też z Dolby Atmos bo nie wiem czy jak mam tv z Dolby Atmos to musze koniecznie kupować soundbara z Dolby Atmos czy to jest tak ,że telewizor mi wystarczy a ważne jest po prostu aby było żródło np Netflix a soundbar już to odtworzy?

Nie wystarczy. Wszystko po drodze musi mieć Dolby Atmos, czyli przykładowo Aplikacja Netflix musi mieć obsługę Atmos, odtwarzany film musi mieć ścieżkę dźwiękową Atmos, telewizor musi mieć obsługę Atmos i w końcu system audio (czyli soundbar, czy amplituner kina domowego) podłączony do telewizora też musi być zgodny z Atmos. Jeżeli gdzieś pod drodze zabraknie tej obsługi Atmosa to dostaniesz dźwięk w jednym ze starszych formatów. Czy coś stracisz przez ewentualny brak Atmosa? Przy sprzęcie za 1000-1500zł to w ogóle nie ma znaczenia. Generalnie w tej półce cenowej znaczek Atmos to jest tylko lep na klientów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholewka, nie wiedziałem że Nakamichi robi teraz belki, jeszcze ta nazwa Nakamichi Dragon 🤔 dla mnie to legenda w świecie magnetofonów, a oni tak nazwali soundbar. Spojrzałem na to i muszę powiedzieć, że bardziej przypomina mi to coś w rodzaju jeszcze kilka lat temu oferowanych gotowców pod nazwą zestaw kina składających się z odtwarzacza dvd zintegrowanego z wzmacniaczem / procesorem i kompletem głośników - czasy się zmieniają, streaming "wygryzł" w sporej części rynek płyt to czemu nie takie belki, tylko cały przód zamknięty w belce. No jak to mówią czasy się zmieniają, ale tyle 💵 za belkę bym nie dał, jednak rozważałbym w takim wypadku dołożenie na standardowe kino, ale może jak ktoś nie ma miejsca? Pewnie jest to jakieś rozwiązanie, trudno też mówić jak się nie słyszało jak to gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż,bardzo dziękuję za szybką reakcję i po przeczytaniu chyba faktycznie sobie odpuszczę temat.Jednak mam jeszcze pytanie odnośnie tego trzeciego soundbara sony S2000 który ponoc ma technologię symulacji dzwięku przestrzennego.Czytałem opinie i recenzje na zagranicznych stronach i nie wiem czy to marketing ale sobie chwalą dzwięk atmos.Co o tym jeszcz e myslicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafał B napisał:

No cóż,bardzo dziękuję za szybką reakcję i po przeczytaniu chyba faktycznie sobie odpuszczę temat.Jednak mam jeszcze pytanie odnośnie tego trzeciego soundbara sony S2000 który ponoc ma technologię symulacji dzwięku przestrzennego.Czytałem opinie i recenzje na zagranicznych stronach i nie wiem czy to marketing ale sobie chwalą dzwięk atmos.Co o tym jeszcz e myslicie?

Chyba każdy soundbar, nawet z kategorii tanich, ma jakąś formę symulacji dźwięku przestrzennego i materiał atmos wcale nie jest mu potrzebny do wywołania takiego efektu. W przypadku takiej belki pozostaje zresztą tylko symulacja (pomijając słaby efekt odbić) bo prawdziwy dźwięk przestrzenny wymaga wielu fizycznych głośników otaczających sluchacza. Jak w każdej kategorii są lepsze i gorsze produkty, może ten Sony jest z tych bardziej udanych. Kup z możliwością zwrtou, sprawdź u siebie i sam sobie odpowiedz na pytanie czy Ci to wystarcza.

Edytowano przez przemeklbn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...