Skocz do zawartości

Poprawa cichego odsłuchu - upgrade kolumn?


Gumowe Ucho

Recommended Posts

Mam 5.1, fronty Pylon Pearl 25. Jestem zadowolony. Żona jednak woli oglądać ciszej. Jak miałem starego Denona, to Audyssey Dynamic Volume pozwalał na manipulację tym, a w nowym Sony TA-AN1000 ta opcja istnieje ale bez szczegółowych opcji Audyssey. Nadto, ten wzmacniacz kinowy wydaje się znacznie jaśniejszy, bardziej analityczny. Może to przeszkadza żonie? Jeszcze mogę spróbować manualnie zmienić ustawienia bass i treble bo jest taka opcja.

Natomiast gdyby chodziło o kolumny... ostatnio byłem u znajomego który ma ampli Yamaha (kinowy) i stereo z 2 kolumnami Dali (nie skojarzyłem modelu). Nie oglądaliśmy filmów, tylko raczej leciała cicho muzyka. To było satysfakcjonujące, ciepłe brzmienie, ale mimo niskiej głośności słychać było dużo szczegółów.

I tu pytanie, czy albo wyższe o kilka oczek Pylony, czy zupełnie inna marka miałaby sens? Czy chodzi o ustawienia/wzmacniacz (AN1000 nie ma tunera radiowego więc nazwa amplituner się zdezaktualizowała)?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, nie znam niestety Sonego by coś doradzić, ale skoro jest jaśniejszy i bardziej analityczny, to tak, Diamondy mogą być ciekawą opcją, o ile starczy mu mocy do ich napędzenia. Sprawdziłbym też Sapphire 31, ale one też wolą zagrać głośniej. Ile mniej więcej chciałbyś wydać na nowe fronty? Używasz ich w stereo bez suba, czy z nim? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Q21 napisał:

Cześć, nie znam niestety Sonego by coś doradzić, ale skoro jest jaśniejszy i bardziej analityczny, to tak, Diamondy mogą być ciekawą opcją, o ile starczy mu mocy do ich napędzenia. Sprawdziłbym też Sapphire 31, ale one też wolą zagrać głośniej. Ile mniej więcej chciałbyś wydać na nowe fronty? Używasz ich w stereo bez suba, czy z nim? 

Raczej z subem, ale lepsze kolumny pewnie słuchałbym na Pure Direct jeżeli nie potrzebowałbym ścieżki wielokanałowej.

Hmm z napędem może być różnie bo on niby od 6ohmów jest, 165W/kanał przy 6ohm. Ale nie mam pojęcia, jak to jest mierzone. Jedyny prioblem jest taki że nie ma centralnego Diamonda więc pewnie zostałby Pearl.

Na razie się rozglądam więc budżet nieokreślony, ale Diamond to wysoka półka jednak, z tego co widzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Yamahy też jest funkcja która podbija dźwięki przy cichym graniu.

Sony pod tym kątem nie wypada dobrze.

Moim zdaniem wyższe Pylony nie mają sensu. To wciaz amplituner kina domowego. I to taki który nie ma optymalnej konfiguracji pod brzmienie ciche.

Moim zdaniem powinieneś zainwestować w suba który będzie się sprawdzał w stereo i w kinie. I nie słuchac w PURE po prostu

REL HT 1003 albo 1205 ewentualnie SB1000 od SVS

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Piotr Sonido napisał:

W przypadku Yamahy też jest funkcja która podbija dźwięki przy cichym graniu.

Sony pod tym kątem nie wypada dobrze.

Moim zdaniem wyższe Pylony nie mają sensu. To wciaz amplituner kina domowego. I to taki który nie ma optymalnej konfiguracji pod brzmienie ciche.

Moim zdaniem powinieneś zainwestować w suba który będzie się sprawdzał w stereo i w kinie. I nie słuchac w PURE po prostu

REL HT 1003 albo 1205 ewentualnie SB1000 od SVS

 

Czyli kwestia elektroniki, ewentualnie subgrade. Tzn nie wątpię że KD może wykorzystać wyższej jakości kolumny, ale tak jak wspomniał Q21, taki entry level (to jest poziom 2800H, w Whathifi nawet zestawili z 3800H) amp może nie wystarczać?

Słyszałem tu na forum i ówdzie, że 4800H to Made in Japan mocarz który już jest przeskokiem premium. Jak to widzimy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon X4800H to nie jest żadne premium, tylko konstrukcyjnie jest trochę czymś innym(lepszym) jeżeli chodzi o tory audio niż tańsze modele. Poza tym X4800H to już nie jest amplituner tylko wzmacniacz wielokanałowy - nie ma tunera. Tutaj jest fajny artykuł opisujący X4800H, warto przeczytać, także to mniejszą czcionką pod fotkami https://www.infoaudio.pl/artykul/2270,denon-czesc-2-avc-x4800h-to-prawdopodobnie-najbardziej-warty-nabycia-wzmacniacz-wielokanalowy-w-tym-roku

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Gumowe Ucho napisał:

Czyli kwestia elektroniki, ewentualnie subgrade. Tzn nie wątpię że KD może wykorzystać wyższej jakości kolumny, ale tak jak wspomniał Q21, taki entry level (to jest poziom 2800H, w Whathifi nawet zestawili z 3800H) amp może nie wystarczać?

Słyszałem tu na forum i ówdzie, że 4800H to Made in Japan mocarz który już jest przeskokiem premium. Jak to widzimy?

Mocarz to za mocne słowo.

4800 gra po prostu wyraźnie lepiej od serii 28 i 38. To słychać. Jest też znacznie droższy.

Lepsze fronty na pewno coś wniosą to nie jest tak że nie. Ale różnica nie będzie proporcjonalna do ceny.

18 godzin temu, emigrant napisał:

Denon X4800H to nie jest żadne premium, tylko konstrukcyjnie jest trochę czymś innym(lepszym) jeżeli chodzi o tory audio niż tańsze modele. Poza tym X4800H to już nie jest amplituner tylko wzmacniacz wielokanałowy - nie ma tunera. Tutaj jest fajny artykuł opisujący X4800H, warto przeczytać, także to mniejszą czcionką pod fotkami https://www.infoaudio.pl/artykul/2270,denon-czesc-2-avc-x4800h-to-prawdopodobnie-najbardziej-warty-nabycia-wzmacniacz-wielokanalowy-w-tym-roku

 

Nazywanie go wzmacniaczem wielokanałowym nie podnosi jego prestiżu.

Denon w niektorych modelach po prostu zrezygnował z tunera FM. Pewnie będziemy to widzieć coraz częściej. Aczkolwiek do póki ten moduł kosztuje dolara to go montują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Mocarz to za mocne słowo.

4800 gra po prostu wyraźnie lepiej od serii 28 i 38. To słychać. Jest też znacznie droższy.

Lepsze fronty na pewno coś wniosą to nie jest tak że nie. Ale różnica nie będzie proporcjonalna do ceny.

Nazywanie go wzmacniaczem wielokanałowym nie podnosi jego prestiżu.

Denon w niektorych modelach po prostu zrezygnował z tunera FM. Pewnie będziemy to widzieć coraz częściej. Aczkolwiek do póki ten moduł kosztuje dolara to go montują.

Jak na moje warunki mocarz, szczególnie cenowo.

A Sony też jest wzmacniaczem wielokanałowym bo tunera brak. Śmieszne nazewnictwo, i branża przywiązała się do tego "AV Receiver" nawet gdy brak odbiornika, lub amplituner. 

Stricte to poprawna nazwa, i Sony też jej już używa skoro tunera brak na pokładzie.

 

W temacie: pobawiłem się w Sony z kalibracją i EQ manualnie, zmieniłem też crossover (bo dałem 60Hz na fronty z jakiegoś powodu i 150 na surround, a w Denonie ustawiłem 80 i 200 na Minx).

Chyba subgrade da najwięcej, Magnat Alpha RS8 choć daje radę, będzie tu najsłabszym ogniwem?

Edytowano przez Gumowe Ucho
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, przemeklbn napisał:

Ale co właściwie chcesz zmienić. Co komu nie pasuje jak jest teraz? 🙂

Żonie wciąż jest za głośno, mam wrażenie że jest gorzej od zmiany wzmacniacza, ale zaprzecza ;) . Nie proszę o nawalanie przy reference volume (zrobiłem taki seans z kolegą, czad), tylko żebym nie gubił detali. Na razie bawię się ustawieniami. Ale tak jak mówię, często czytam, że dana kolumna lub elektronika są "męczące" w odsłuchu, że ktoś oglądał na Demonach 3800H i 4800H, i oczywiście droższy go nie męczył. Albo przestrzegają, że nie łącz Onkyo i Klipach, bo oba jasne, i będą męczyć. I podejrzewam, że może obecny zestaw "męczy" moją żonę?

Spekuluję więc, o który element chodzi, i na razie najsłabszy chyba jest subwoofer. Albo akustyka której nie zmienię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Gumowe Ucho napisał:

Jak na moje warunki mocarz, szczególnie cenowo.

A Sony też jest wzmacniaczem wielokanałowym bo tunera brak. Śmieszne nazewnictwo, i branża przywiązała się do tego "AV Receiver" nawet gdy brak odbiornika, lub amplituner. 

Stricte to poprawna nazwa, i Sony też jej już używa skoro tunera brak na pokładzie.

No tylko u nas to jest tak próba poakzania że wzmacniacz wielokanałwy to że niby lepiej.

Na zachodzie to jest w tej samej sekcji co każdy inny :)

I moim zdaniem słusznie.

21 godzin temu, Gumowe Ucho napisał:

Chyba subgrade da najwięcej, Magnat Alpha RS8 choć daje radę, będzie tu najsłabszym ogniwem?

Bierz RS12 jest lepszy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

No tylko u nas to jest tak próba poakzania że wzmacniacz wielokanałwy to że niby lepiej.

Na zachodzie to jest w tej samej sekcji co każdy inny :)

I moim zdaniem słusznie.

Bierz RS12 jest lepszy.

 

Już mam RS8, a jak upgrade to konkret i szedłbym w SVS PB1000. 

Ale w nazewnictwie to nie jest osobna sekcja, tylko po prostu opis urządzenia, tunera tam po prostu nie ma. Choć faktycznie "wzmacniacz" brzmi bardziej prestiżowo, ale to chyba tylko dla miłośników audio :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...