Skocz do zawartości

DAC do 5 tyś


Drof81

Recommended Posts

Dzień Dobry,

Zwracam się z prośbą o pomoc w doborze DAC w budżecie do 5 tysięcy , który rozjaśni i da więcej szczegółów w wyższych zakresach. Jednocześnie na tyle ile to możliwe zachować obecny charakter grania. Mam tu na myśli wysunięte wokale, scenę i głębię. Obecnie system składa się z NAD C368, Fyne Audio 502 połączony Ricable Magnus MKII, Taga TWA10B. Odtwarzać sieciowy w najbliższym czasie będzie zmieniany. Pod uwagę jest brany CXN V2  i Eversolo DMP-A6.  I teraz pytanie czy w przypadku zmiany streamera, na któryś z tych dwóch modeli osiąganej zamierzony cel bez konieczności zakupu DAC-a
Z góry dziękuję za pomoc w powyżej sprawie.

Pozdrawiam
Łukasz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zarówno CXN V2, jak i EverSolo DMP-A6 dadzą upgrade w kwestii DACa, ale nie aż taki jak zewnętrzny przetwornik w podobnym budżecie. Tu można rozważać prędzej EverSolo DMP-A8, ale jeszcze o nim wiele nie wiemy 🙂 

Zachęcam na start do obejrzenia naszego filmu, gdzie prezentujemy trochę opcji, a także do sprawdzenia iFi iDSD Neo 2

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Drof81 napisał:

Dzień Dobry,

Zwracam się z prośbą o pomoc w doborze DAC w budżecie do 5 tysięcy , który rozjaśni i da więcej szczegółów w wyższych zakresach. Jednocześnie na tyle ile to możliwe zachować obecny charakter grania. Mam tu na myśli wysunięte wokale, scenę i głębię. Obecnie system składa się z NAD C368, Fyne Audio 502 połączony Ricable Magnus MKII, Taga TWA10B. Odtwarzać sieciowy w najbliższym czasie będzie zmieniany. Pod uwagę jest brany CXN V2  i Eversolo DMP-A6.  I teraz pytanie czy w przypadku zmiany streamera, na któryś z tych dwóch modeli osiąganej zamierzony cel bez konieczności zakupu DAC-a
Z góry dziękuję za pomoc w powyżej sprawie.

Pozdrawiam
Łukasz

Tak. W przypadku modela CXN V2 on jest także bardzo dobrym przetowrnikiem. Robiłem i zamieszczałem keidyś jego test także pdo tym kątem.

https://audioplaza.pl/products/30008-cambridge-audio-cxn-v2-series-2-odtwarzacz-sieciowy-salon-poznan

Tu masz w cenie 4K czyli znacznie poniżej zakładanego budżetu. No i on gra lepiej od Eversolo.

Jak chcesz sam przetwornik. to nadal uważam że liderem w tej cenie jest Chord Qutest

https://audiotop.pl/pl/p/Przetwornik-cyfrowo-analogowy-DAC-Chord-Qutest-BLACK-FRIDAY/4831?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=4fd57760-d52f-7ef4-4e80-09c65c130f82

Z tym że przetwornik będziesz miał lepszej jakości niż wzmak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Drof81

A ja bym rozważył Gustarda A22 na dwu kościach AK4499. Jasny, ale jednocześnie na swój sposób muzykalny za sprawą tych AKM-ów. Bezpośredni dźwięk ze szczegółową górą, długimi wybrzmieniami i przybliżonym pierwszym planem.

https://avswiat.pl/pl/p/Gustard-DAC-A22/192?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=09bd85b4-cd7b-da41-f6f2-2f95d8886ffa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Drof81 Witam.

Nie mialem w/w urzadzen, z tego co tutaj jednak czytalem to CXN i Eversolo dosc dobra opinie maja.

Ja tak pod prad moze troche, jesli bedziesz szukal zewnetrznego przetwornika, nie zaczynaj od tych najdrozszych. 

W miare mozliwosci, oczywiscie. Mniej kosztowne , tez mysle moga cie zadowolic. Takie moje 5 groszy 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...