Skocz do zawartości

Sobwoofer - muzyka / film / konsola


gxww

Recommended Posts

Jestem totalnie zielony w temacie.
Szukam jak najbardziej uniwersalnego sobwoofera do salonu 30m2. Po równo muzyka / film / konsola. Nie słucham głośno, więc dobrze jakby sub również działał przy niskim poziomie dźwięku.
Mam taki dziwny zestaw:

  • 2 x Pylon Opal 30
  • 1 x Pylon Opal Center
  • Denon AVR-2700H

Budżet do 2,5k. Czytając komentarze wybrałem :

  • SVS-SB-1000 (lub ewentualnie dołożyć do pro – ale nie chce / nie umiem dobrze regulować więc apka na bank na jeden raz)
  • Klipsch R-120SW
  • Jakiś inny?

Z góry dzięki za pomoc.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź!.

No właśnie po równo wszystkiego i muzyka, i film, i konsola (no ok. tego najmniej).

Najbardziej mi zależy na takim wypośrodkowaniu, jak wspomniałem nie słucham  często głośno, ale też chciałbym w filmie mieć mocniejsze odczucie basu.

A czy  Svs SB 1000 w wersji PRO opłaca się dopłacać 1k do aplikacji?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, gxww napisał:

Dzięki za odpowiedź!.

No właśnie po równo wszystkiego i muzyka, i film, i konsola (no ok. tego najmniej).

Najbardziej mi zależy na takim wypośrodkowaniu, jak wspomniałem nie słucham  często głośno, ale też chciałbym w filmie mieć mocniejsze odczucie basu.

A czy  Svs SB 1000 w wersji PRO opłaca się dopłacać 1k do aplikacji?

 

Wg mnie warto, pomoże przy ewe tualnych problemach gdy basu będzie zbyt wiele (mody basowe)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Michał Gałązka napisał:

Wg mnie warto, pomoże przy ewe tualnych problemach gdy basu będzie zbyt wiele (mody basowe)

Ok dzięki za info. To chyba idę w tego suba (SVS-SB-1000 PRO).

Ostatnie pytanie, czy macie namiary gdzie można kupić tego suba w rozsądnej  cenie (nie koniecznie z ceneo), może być używka / outlet i z zagranicy. Cena > 3k trochę za duża.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Jak pół na pół to SVSSB 1000 PRO albo REL HT 1003II, Może starszy pierwszej edycji1205 jak znajdziesz.

 

To kupiłem nówkę SVS-SB-1000 PRO za 2900 - nie wiem czy da się lepiej, ale byłem już zmęczony szukać.

Będzie najpóźniej do środy, dam znać jak wrażenia.

Jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest już kawałek subwoofera. Najważniejsze teraz to dobrze go ustawić. Jak masz kogoś z mikrofonem pomiarowym kto potrafi obsłużyć REW to polecam skorzystać z pomocy. Jeżeli nie to drugą najlepszą metodą jest ustawienie subwoofera na fotelu gdzie będziesz słuchał, puszczenie kawałka z dobrym basem i chodzenie na czworaka po pokoju w poszukiwaniu miejsca gdzie tego basu jest najwięcej/albo jest Twoim zdaniem najlepszy. W tym miejscu postaw subwoofer. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, PanKlor napisał:

To jest już kawałek subwoofera. Najważniejsze teraz to dobrze go ustawić. Jak masz kogoś z mikrofonem pomiarowym kto potrafi obsłużyć REW to polecam skorzystać z pomocy. Jeżeli nie to drugą najlepszą metodą jest ustawienie subwoofera na fotelu gdzie będziesz słuchał, puszczenie kawałka z dobrym basem i chodzenie na czworaka po pokoju w poszukiwaniu miejsca gdzie tego basu jest najwięcej/albo jest Twoim zdaniem najlepszy. W tym miejscu postaw subwoofer. 

Dzięki - poszukam kogoś z mikrofonem, ale chciałbym zobaczyć minę żony jak pomykam po salonie na czworakach w rytm jakiegoś ostrego basu, kiedy subwoofer siedzi w moim fotelu :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PanKlor napisał:

Lepiej zbieraj pieniądze na kolejny subwoofer i zobacz jej minę jak się dowie, że chcesz kupić drugi. ;)

Mam nadzieję iż po zakupie tego, nie będę potrzebował drugiego (no chyba wystarczy na 25m2), ale jeżeli przymierzę się do zakupu drugiego bo powiększy mi się metraż, mogę nie dożyć zobaczenia tej miny....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, gxww napisał:

Mam nadzieję iż po zakupie tego, nie będę potrzebował drugiego (no chyba wystarczy na 25m2), ale jeżeli przymierzę się do zakupu drugiego bo powiększy mi się metraż, mogę nie dożyć zobaczenia tej miny....

Mam podobny metraż. Dwa suby (niekoniecznie identyczne) pozwalają na wygładzenie charakterystki tak abyś słyszał wszystkie/większość niskich częstotliwości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, gxww napisał:

To kupiłem nówkę SVS-SB-1000 PRO za 2900 - nie wiem czy da się lepiej, ale byłem już zmęczony szukać.

Będzie najpóźniej do środy, dam znać jak wrażenia.

Jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc!

Da się. 1205 bo to odpowiednik modelu 2000.

Ale już zostaw co kupiłeś to też dobry sub.

15 godzin temu, gxww napisał:

Dzięki - poszukam kogoś z mikrofonem, ale chciałbym zobaczyć minę żony jak pomykam po salonie na czworakach w rytm jakiegoś ostrego basu, kiedy subwoofer siedzi w moim fotelu :)

 

:):):)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...