Skocz do zawartości

Wiim Pro Plus nagrzewanie


SiwyDym

Recommended Posts

Witam,

Od tygodnia testuje Wiima pro plus, świetny streamer, poprawił jakość dużo bardziej niż tego oczekiwałem.

Problem jest natomiast taki, zauważyłem że lekko się nagrzewa nawet gdy jest wyłączony. Z ciekawości podłączyłem do watomierza i podczas odtwarzania spotify pokazuje pobór aktualny na poziomie ok 4w, co ciekawe gdy go wyłączę pokazuje dalej zbliżone wartości poboru mocy jakby się nie wyłączał. Czy ktoś z użytkowników wersji pro czy pro plus zauważył u siebie coś takiego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SiwyDym napisał:

Witam,

Od tygodnia testuje Wiima pro plus, świetny streamer, poprawił jakość dużo bardziej niż tego oczekiwałem.

Problem jest natomiast taki, zauważyłem że lekko się nagrzewa nawet gdy jest wyłączony. Z ciekawości podłączyłem do watomierza i podczas odtwarzania spotify pokazuje pobór aktualny na poziomie ok 4w, co ciekawe gdy go wyłączę pokazuje dalej zbliżone wartości poboru mocy jakby się nie wyłączał. Czy ktoś z użytkowników wersji pro czy pro plus zauważył u siebie coś takiego?

Mierzyles miedzy zasilaczem a siecia czy miedzy WiiMem a zasilaczem?

 

Pro Plus nie ma typowego trybu standby o bardzo niskim poborze energii. Moze wejsc w tryb bezczynnosci, jesli ustawienie na to pozwala, wtedy pobor z zasilacza jest ok. 2,5W.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Q21 napisał:

Hej, po kilku minutach WiiM powinien wchodzić w standby i się nie grzać ani trochę. Sprawdź, czy masz włączony tryb standby w aplikacji :) 

Tak, mam ustawione na minutę, zresztą po odtwarzaniu też wyłączam pilotem.

 

6 minut temu, ProjectPi napisał:

Mierzyles miedzy zasilaczem a siecia czy miedzy WiiMem a zasilaczem?

Pomiar między zasilaczem a siecią, 4 waty podczas odtwarzania i 4 podczas standby.

 

Ogólnie korci mnie zamówić drugą sztukę i sprawdzić czy to po prostu tak wygląda praca tego urządzenia 😅

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.12.2023 o 11:44, ProjectPi napisał:

Pro Plus nie ma typowego trybu standby o bardzo niskim poborze energii. Moze wejsc w tryb bezczynnosci, jesli ustawienie na to pozwala, wtedy pobor z zasilacza jest ok. 2,5W.

Po przetestowaniu drugiego egzemplarza doszedłem do wniosku, że tak wygląda praca tego urządzenia.

Obstawiam że to wygląda tak jak napisał ProjectPi, urządzenie pracuje w ciągłej gotowości do użycia, nie jest to typowy tryb standby. Próbowałem również kombinować z wyłączaniem wifi i podłączeniem internetu kablem, nie zmienia to nic poza spadkiem poboru energii o 1w.

Myślę, że można temat zamknąć. Być może aktualizacje coś tu wprowadzą w przyszłości. Także pozostaje cieszyć się muzyką i nie drążyć tematu, a podrążyć musiałem bo nie wydaje mi się normalne, żeby wyłączone urządzenie tak się zachowywało, przynajmniej pierwszy raz się z czymś takim spotkałem 🙂

Dzięki wszystkim za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę doradzić Ci bo miałem Wiim Pro Plus  zresztą nadal mam ale nie używam, to bardzo podniosła mi się jakość dźwięku gdy użyłem liniowego zasilacza, nawet niedrogiego. różnica była po prostu bardzo zauważalna, bardzo! Rozważ. A co do nagrzewania - nie nagrzewał mi się praktycznie zupełnie.
MIłego wieczoru.
M.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.12.2023 o 15:52, Tux napisał:

Jak działa bluetooth z słuchawkami? 

Sparowałem słuchawki BlitzWolf (może nie audofilskie ale do TV wystarczające) i cały czas dźwięk jest przerywany! 

Ww słuchawki działają bezproblemowo z TV, Smartfonem, FBOX ATV. 

Znalazłem przyczynę niestety to problem konstrukcyjny, trzeba zwracać to chińskie 💩 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...