Skocz do zawartości

Czy mogę podłączyć wieże z komunii do telewizora??


Przemek Duda

Recommended Posts

Na pierwszym zdjęciu widać, że optyczne powinno być. Jest opis - pierwszy od góry lda bocznego panelu, który nie został w całości pokazany na kolejnych zdjęciach.

W wieży widzę Audio In - prawdopodobnie. Jeśli nie ma w wieży złącza optycznego, to może uda się chociaż z TV wypuścić z gniazda słuchawkowego.

Nie wiem czy nie udałoby się wypuścić kablami RCA Audio z Composite, ale od wieków z tego złącza nie korzystałem i nie mam pojęcia czy da się je ustawić na stałe na audio-out.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Chmarski napisał:

W wieży widzę Audio In - prawdopodobnie. Jeśli nie ma w wieży złącza optycznego, to może uda się chociaż z TV wypuścić z gniazda słuchawkowego.

Nie wiem czy nie udałoby się wypuścić kablami RCA Audio z Composite, ale od wieków z tego złącza nie korzystałem i nie mam pojęcia czy da się je ustawić na stałe na audio-out.

W telewizorze widać wejście Component (3x RCA sygnału wizyjnego oraz 2x RCA na lewy i prawy kanał dźwięku), ale to jest WEJŚCIE a nie wyjście.

Złącza Composite nie widzę...

Jeśli w TV jest wyjście słuchawkowe, to kabel połączeniowy minijack (wyjście w TV)--2 RCA (wejście AUX w miniwieży) to najprostsze i najtańsze rozwiązanie.

Trochę droższym będzie zakup przetwornika DAC z wejściem optycznym (podłączasz do niego kabel optyczny, którym sygnał wyjdzie z TV), a do wyjścia w DAC podłączasz kabel 2xRCA prowadzący dalej do wejścia AUX w miniwieży.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, RoRo napisał:

W telewizorze widać wejście Component (3x RCA sygnału wizyjnego oraz 2x RCA na lewy i prawy kanał dźwięku), ale to jest WEJŚCIE a nie wyjście.

Złącza Composite nie widzę...

Racja, tak dawno nie używałem tych złącz, że już mi się nazwy mylą. i do tego to jednak tylko wejście dla kamery czy innego sprzętu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Przemek Duda napisał:

Cześć, mam takie pytanko czy to możliwe abym podłączył moją wieże z komunii pod telewizor (na zdjęciach). Jeśli tak to super, i jak to zrobić? Czy potrzebny jakiś przetwornik czy jakiś specjalny kabel wystarczy.

Zrób zdjęcie gniazd wejściowych w Twojej miniwieży - bo na fotce którą zamieściłeś to mało co widać.
Jaki to jest model?
Masz instrukcję do miniwieży - tam powinny być rysunki wejść i wyjść oraz informację na ten temat.

Odnośnie przetwornika DAC'a to już Kolega wcześniej zaproponował niezły i niezbyt drogi model Fiio D03 Taishan (ma cyfrowe 2 wejścia: optyczne oraz coaxialne), do którego możesz podłąćzyć TV kablem optycznym.
Poniżej masz przykładowy link do takiego modelu w sklepie RMS, a na zdjęciach widać też kabel minijack--2 RCA o którym pisałem w poprzednim poście (podłączenie wyjścia głośnikowego w TV z wejściem AUX w  miniwieży).
https://sklep.rms.pl/fiio-d03-taishan-d-03-3-5mm-2xrca-digital-vitalco-d-j2r10-hq-przejsciowka-adapter-konwerter-optical-toslink-optyczny-na-mini-jack-1m?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIj-G5z4nuggMV85JoCR2k5QPgEAYYAyABEgJaAvD_BwE

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizor to samsung UE50RU7172U

A wieża to LG LM-M340

A tu zdjęcie brakujących wejść, te w wieży to do anteny radia pamietam były. Teraz na zdjęciach są wszystkie wejścia do wieży i telewizora. W wieży jest tylko aux.

Czyli powiadacie minijack ->2 rca? (Tańsza opcja)

20231201_115213.jpg

Screenshot_20231201-115753_Video Player.jpg

20231201_121417.jpg

Edytowano przez Przemek Duda
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.12.2023 o 12:16, RLC2 napisał:

Ja bym był za tym pudełeczkiem 🙂 

https://allegro.pl/oferta/fiio-d03k-taishan-przetwornik-dac-spdif-9569836663 

Używane taniej.

fiio_preamp.jpg.befe6f343d337bdaa9f454a36a703812.jpg

I do tego będzie kabel aux z wieży, który jest na zdjęciach z wieżą i na tym tu zdjęciu jeden z tych co mam tak? Pewnie ten z lewej?

I ostatnie pytanie zanim podziękuję za pomoc, czy to jedyne rozwiązanie czy jest tańsze.

Pozdrawiam

20231202_150641.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://manualzz.com/doc/51511149/lg-lm-m340d-instrukcja-obsługi 

https://allegro.pl/oferta/konwerter-optyczny-dac-coaxial-toslink-rca-cinch-11512828588 

32 minuty temu, Przemek Duda napisał:

I do tego będzie kabel aux z wieży, który jest na zdjęciach z wieżą i na tym tu zdjęciu jeden z tych co mam tak? Pewnie ten z lewej?

Tak bym zrobił ale to ty decydujesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...