Skocz do zawartości

Głośniki natynkowe do kina domowego


huggo

Recommended Posts

Witam, jakiś czas temu odkupiłem dom gdzie w salonie były wyprowadzone przewody pod głośniki do TV. Nie bardzo wiem w jaki sposób mógłbym je zabudować,wykorzystać. W grę wchodzą raczej tylko głośniki natynkowe, których widzę że za bardzo dużego wyboru nie ma, do tego są one na napięcie 100V co podobno nie nadaje się do zastosowania w moim przypadku, mogę prosic o poradę jakie głośniki mógłbym zabudować ew jaki wzmacniacz byłby potrzebny by to wszystko z sobą mogło zadziałać. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, nie kupuj aktywnych głośników. Masz do wyboru konstrukcje in-wall które zabudowuje się w suchej zabudowie GK, lub on-wall, czyli typowo naścienne. Zasilane są one podobnie jak każde inne kolumny.

Sprawdź czy przewody zostały poprowadzone prawidłowo zgodnie z zaleceniami Dolby. Tu masz krótki przewodnik https://www.dolby.com/siteassets/technologies/dolby-atmos/atmos-installation-guidelines-121318_r3.1.pdf. Określ ponadto budżet jaki byś chciał przeznaczyć na system.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.12.2023 o 16:57, huggo napisał:

Witam, jakiś czas temu odkupiłem dom gdzie w salonie były wyprowadzone przewody pod głośniki do TV.

Minimalny zestaw głośników do kina domowego to 5 sztuk ustawionych w odpowiednich (wg wytycznych Dolby) miejscach. Czy faktycznie masz takie przewody? A może są tylko dwa przewody, pod stereo, a nie pod kino domowe? W ogóle co to za przewody (przekrój itd)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, przede wszystkim, co dokładnie chcesz osiągnąć? Gdzie są wyprowadzone te przewody, możesz dać jakiś rzut pomieszczenia z zaznaczonymi miejscami? Interesuje Cię kino domowe, czy coś ma po prostu plumkać w tle? :) No i oczywiście, ile chciałbyś wydać, bo tu rozstrzał jest bardzo duży ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...