Skocz do zawartości

Sprzęt audio do 4000 zł


tocusiek

Recommended Posts

Dzień dobry Wszystkim.

Chciałbym wzbogacić swój TV od Sony w system nagłośnia. Spędzam dużo czasu przed TV - głównie netflix jak również muzyka - Spotify oraz YT.

Na początku myślałem o Polk Audio MAGNIFI MAX AX SR - ze względu na Atmos, i fajna alternatywa dla Filmów, lecz również słucham dużo muzyki i tutaj padło na głośnik aktywny Argon Audio Forte A55 MK2 - ostatnio podrożał on o prawie 1000 zł więc pomyślałem również o tańszej wersji Fortis A55.. Teraz jestem w kropce... Z jednej strony fajnie mieć dźwięk przestrzenny w filmach, odgłosy w satelitach, ale muzyki również słucham dużo i tutaj przychodzi Spotify.

Czy możecie pomóc wybrać? a może jakiś system 2 kolumny + wzmacniasz? 

Nie chciałbym przekraczać kwoty 4000 zł.

Zakup planuje przed świętami, lub na początku lutego (podobno wtedy dużo promocji)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najpierw musisz zdecydować czy głównie kino czy muzyka. W tej kwocie trudno o uniweralne rozwiązanie i trzeba określić priorytety. Nie napisales czy zależy ci np na integracji sterowania (np głośnością) z TV - wtedy musisz miec cos z HDMI i te tańsze propozycje stereo odpadają.

Edytowano przez przemeklbn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dobrze ustawione stereo też potrafi dać bardzo fajne efekty przy oglądaniu filmów :) W tym budżecie rozważyłbym na pewno WiiMa Amp i do niego kolumny - jakie to zależy od metrażu, wymagań i oczekiwań od dźwięku ;) Napisz coś więcej, to coś dopasujemy, wstępnie zachęcę do obejrzenia naszych filmów: 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Zwiększam budżet do 5000 zł.

Chciałbym móc z iphone wpuszczać Spotify, radia nie słucham, płyt też. Głównie Spotify, pewnie dojdzie Tidal.

Kabli jak najmniej, zestaw kina domowego po kablach odpada. Raczej zostanę przy 2 głośnikach.

Słucham co wpadnie w ucho - żona polska muzyka, - ja hip hop czasami mocne brzmienie techno, house. Generalnie lubię bas.

Filmy głównie wieczorem więc głośno nie będzie.

Salon mam 25m2 - narożnik na wprost

processed-1DA34C20-2AF8-4455-BFD4-2AC0D0B61216.jpeg

Edytowano przez tocusiek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiim Amp jako kompletny grajek

Albo SMSL / Loxije + Wiim mini osobny

a do tego

Monitory

ELAC uni Fi BS , KEF Q 350 , Monitor Audio Bronze 100 ,

Albo podłogówki małe waskie grabne

Monitor audio bronze 200, Acustic Energy AE 120, ELAC F5.2 , KEF Q 550

Albo coś aktywnego

Ruark MR1 MKII, Elac Conex, Klipsch the Sixies

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększyłem budżet do 6000 zł i myślę o kinie, a mianowicie o Yamaha V6A ze względu, że chciałbym później dokupić Musiccast 20 x2 i dać na tył kanapy (zrobić połkę chce i postawić 2 głośniki) - u mnie 70% to filmy, 30% muzyka. Czy takie surround zagra dobrze ?

i teraz pytanie, jakie głośniki najlepiej zagrają ? Oczywiście wybiorę się na odsłuch, lecz nie wszystko jest możliwe ze względu na dostępność 

To, co na ten moment wybrałem to: Deli Oberon 5, Diva 5, Pylon Pearl 27,  Kef Q750, Klipsch R-820, PSB Alpha T20 oraz Indiana 661 i Heco Aura 700. 

Najabardziej jestem za Oberion 5, Diva 5 i Kef Q750

 

a moze po prostu isc w soundbar np  SR-X50A + 2 x WS-X1A lub Polk MAGNIFI MAX AX SR 🙂

Edytowano przez tocusiek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, tocusiek napisał:

Zwiększyłem budżet do 6000 zł i myślę o kinie, a mianowicie o Yamaha V6A ze względu, że chciałbym później dokupić Musiccast 20 x2 i dać na tył kanapy (zrobić połkę chce i postawić 2 głośniki) - u mnie 70% to filmy, 30% muzyka. Czy takie surround zagra dobrze ?

Powinno być ok na środku kanapy. Skrajne prawe siedzenie może być ciut za blisko surround. Dokupisz później subwoofer i będzie kawałek kina 5.1. 

 

Zaplanuj tylko miejsce na amplituner, żeby nie wciskać go w ciasną wnękę. 

 

21 minut temu, tocusiek napisał:

Najabardziej jestem za Oberion 5, Diva 5 i Kef Q750

IL Diva zbierała po AudioShow bardzo pozytywne oceny ze strony zwiedzających. 

 

24 minuty temu, tocusiek napisał:

a moze po prostu isc w soundbar np  SR-X50A + 2 x WS-X1A lub Polk MAGNIFI MAX AX SR 🙂

Zadzwoń, umówi się i pojedź do Topa - mają dużo salonów. Pewnie uda Ci sie posłuchać i tego soundbara i Divy z Yamaha. 

 

26 minut temu, tocusiek napisał:

Zwiększyłem budżet do 6000 zł

Uważaj to wciąga ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Tak, te Musiccast dają efekt stereo taki jaki mają dawac. Nie jest to tanie rozwiązanie. Ale bezprzewodowe. Pan chce Pan zapłaci :)

Stawiam na KEFy Q 750, ELACi Debut Reference, Heco Aurora, nowe Diva. Ale tam chyba nie ma centralnego jeszcze w serii

Czytałam właśnie zw Kef q750 mają słaby bas ?prawda to ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, tocusiek napisał:

Yamaha rx v6a

top w Rzeszowie

Ok, to tam nie byłem.

10 godzin temu, tocusiek napisał:

Klipsch R-820F i Polk Audio Signature ES60, ktoś je słyszał? 

a Monitor Audio Bronze 500 o tych myslałem, nietsety Heco Aurora 700 nie mam gdzie odsłuchać..

Klipsch 820 mocno przeciętne kolumny. Bardzo mocno zarysowana góra pasma i twardy bas. Polk ES60 są lepsze. Bronze 500 jeszcze ciekawsze.

Aurora 700 od nich wyróżnia się ciepłym dzwiekiem.

10 godzin temu, tocusiek napisał:

odsłuchiwałes Heco 700 lub 1000 ? jak będą się miały do Elac F5?

Tak, Miałem, odsłuchiwałem, były tez u nas w salonie. konstrukcja mi znana od wersji Metas :)

F5 sa mniejsze, dużo mniejsze. beda graly bliżej do 700tek. 1000ki jak im sięda dobry wzmacniacz to grają bardzije otwartym dzwiekiem. Wiekszym. W pozytywny sposób. Jeśli wzmacniacz, amplituenr jest mniej wydajny to grają bardzo podobnie do 700tek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.12.2023 o 07:28, Piotr Sonido napisał:

Ok, to tam nie byłem.

Klipsch 820 mocno przeciętne kolumny. Bardzo mocno zarysowana góra pasma i twardy bas. Polk ES60 są lepsze. Bronze 500 jeszcze ciekawsze.

Aurora 700 od nich wyróżnia się ciepłym dzwiekiem.

Tak, Miałem, odsłuchiwałem, były tez u nas w salonie. konstrukcja mi znana od wersji Metas :)

F5 sa mniejsze, dużo mniejsze. beda graly bliżej do 700tek. 1000ki jak im sięda dobry wzmacniacz to grają bardzije otwartym dzwiekiem. Wiekszym. W pozytywny sposób. Jeśli wzmacniacz, amplituenr jest mniej wydajny to grają bardzo podobnie do 700tek.

a słyszałeś lub ktoś z Was ?

FOCAL CHORA 816 lub Q Acoustics 3050i ?

w czwartek ponowny odsłuch więc prawdopodobnie zapadnie decyja :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.12.2023 o 17:02, tocusiek napisał:

a słyszałeś lub ktoś z Was ?

FOCAL CHORA 816 lub Q Acoustics 3050i ?

w czwartek ponowny odsłuch więc prawdopodobnie zapadnie decyja :)

Słuchałem. Chora nie lubię. Granie jasne, bardzo ostre, kolumny które łatwo zapędzić do grania bardzo malo melodyjnie.

QAcustic 3050 i zdecydowanie wolę. Model świetnie wyceniony jak na swoje brzmienie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jestem po odsłuchu 7 różnych par kolumn podłogowych w dwóch różnych salonach.
Zastanawiam się między Oberon 7 a ELAC Debut Reference F5. Obie kolumny wygrały - były odsłuchane w dwóch różnych salonach dlatego nie mogę porównać.
Będą grały w kinie domowym z Yamaha rx-v6a.
Proszę o jakieś sugestie, które pomogą mi dokonać wyboru 😉

IMG_5386.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...