Skocz do zawartości

Yamaha i co dalej


Łukasz Rybicki

Recommended Posts

Dzień dobry

Potrzebuję pomocy w kwestii doboru sprzętu do salonu ok 20 m kw wraz z aneksem kuchennym.

Długo zastanawiałem się nad tym, jaki sprzęt zakupić. Wzmacniacz, amplituner, może wzmacniacz z jakimś urządzeniem sieciowym? Ostatecznie pod względem funkcjonalności najbardziej przypadła mi do gustu Yamaha R-N600A. Ma wszystko czego potrzebuję w jednym urządzeniu. Teraz pora na kolumny. Podłogowe odpadają. Nie będzie na nie zbyt dużo miejsca. Szukam kolumn podstawkowych. Mam kilka typów, ale w związku z tym, że będę starał się o odsłuchy w domu, nie chce zamawiać wszystkiego jak leci. Dlatego też będę wdzięczny za krótką podpowiedź na które zwrócić szczególną uwagę.

  • Tesi 261
  • Heco Aurora 300
  • ELAC Debut 2.0 B6.2
  • ELAC Debut Reference B6
  • Diva 3

Na pewno będę chciał posłuchać nowych Diva 3.

Jeszcze garść informacji o mnie:

  • zwykle jeżeli krzątam się po domu słucham radia
  • wieczorami gdy bardziej skupiam się na muzyce to rock, muzyka instrumentalna, symfoniczna, filmowa
  • lubię bas, ale nie za mocny
  • muzyka zazwyczaj cicho sobie gra w tle, ale gdy jestem sam w domu lub potrzebuję więcej emocji lubię czasami podkręcić głośność

Myślałem też nad R-N800A. Zastanawia mnie tylko to czy w połączeniu z kolumnami nie będzie to za mocny zestaw do mojego metrażu? Może warto dopłacić, a ja amator nie wiem dlaczego? 😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, na pewno warto sprawdzić też kolumny takie jak Monitor Audio Bronze 100. To fajne kolumny w swojej cenie, uniwersalne, z dobrym zejściem :) Na ten metraż jak znalazł. Diva 3 jeśli grają jak piątki, to będą miększe od MA, ale gęstsze. Mogą się spodobać do takiego odsłuchu "w międzyczasie", a także przy wieczornym słuchaniu :) W razie czego zapraszamy do kontaktu i na odsłuchy :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Nie słuchałem Diva 3 więc nie wiem. Tez mnie interesują. Więc je odsłuchaj z reszty Debut Reference B6

A co do amplitunera to zastanów się nad Cambridge AXR 100 i do tego Wiim mini. Cena niższa chyba nawet a lepszy dzwiek i lepszy streaming.

 

A czy do Wiim podłączę bezprzewodowi słuchawki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.12.2023 o 07:54, Piotr Sonido napisał:

Nie słuchałem Diva 3 więc nie wiem. Tez mnie interesują. Więc je odsłuchaj z reszty Debut Reference B6

A co do amplitunera to zastanów się nad Cambridge AXR 100 i do tego Wiim mini. Cena niższa chyba nawet a lepszy dzwiek i lepszy streaming.

 

Zaintrygował mnie ten Cambridge. A jakie głosniki podstawkowe się do niego nadają? Co warto rozważyć? Zostało by mi jakieś 3000 na nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.12.2023 o 18:01, Łukasz Rybicki napisał:

Dzień dobry

Potrzebuję pomocy w kwestii doboru sprzętu do salonu ok 20 m kw wraz z aneksem kuchennym.

Długo zastanawiałem się nad tym, jaki sprzęt zakupić. Wzmacniacz, amplituner, może wzmacniacz z jakimś urządzeniem sieciowym? Ostatecznie pod względem funkcjonalności najbardziej przypadła mi do gustu Yamaha R-N600A. Ma wszystko czego potrzebuję w jednym urządzeniu. Teraz pora na kolumny. Podłogowe odpadają. Nie będzie na nie zbyt dużo miejsca. Szukam kolumn podstawkowych. Mam kilka typów, ale w związku z tym, że będę starał się o odsłuchy w domu, nie chce zamawiać wszystkiego jak leci. Dlatego też będę wdzięczny za krótką podpowiedź na które zwrócić szczególną uwagę.

  • Tesi 261
  • Heco Aurora 300
  • ELAC Debut 2.0 B6.2
  • ELAC Debut Reference B6
  • Diva 3

Na pewno będę chciał posłuchać nowych Diva 3.

Jeszcze garść informacji o mnie:

  • zwykle jeżeli krzątam się po domu słucham radia
  • wieczorami gdy bardziej skupiam się na muzyce to rock, muzyka instrumentalna, symfoniczna, filmowa
  • lubię bas, ale nie za mocny
  • muzyka zazwyczaj cicho sobie gra w tle, ale gdy jestem sam w domu lub potrzebuję więcej emocji lubię czasami podkręcić głośność

Myślałem też nad R-N800A. Zastanawia mnie tylko to czy w połączeniu z kolumnami nie będzie to za mocny zestaw do mojego metrażu? Może warto dopłacić, a ja amator nie wiem dlaczego? 😊

Cześć

Koniecznie posłuchaj kombinacji Diva 3 z RN600, to naprawdę dobrze brzmi. Nowe Indiany nie są jeszcze aż tak rozpoznawalne, dlatego mało kto zdaje sobie sprawę jak dobrze one grają. Gdyby miały wyższy rodowód, to ich cena byłaby z pewnością 30% wyższa  :)

Zapraszamy na prezencję !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2023 o 16:35, Łukasz Rybicki napisał:

Zaintrygował mnie ten Cambridge. A jakie głosniki podstawkowe się do niego nadają? Co warto rozważyć? Zostało by mi jakieś 3000 na nie.

To świetny amplituner.

Kolumny o cieplejszym brzmieniu lub bardziej liniowym. Unikać dużo jaśniejszych konstrukcji.

ELACi, KEFy, QAcustoc, Fyne, Dali, No jest tego trochę.

AXR100 nie ma sieci. Ale ją załatwisz przez Wiim mini i jest to rozwiązanie kompletne. A on gra lepiej od RN800/803.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...