Skocz do zawartości

Salon z kuchnią w prostokącie.


Pitt39

Recommended Posts

27 minut temu, Pitt39 napisał:

Nie miałem póki co skąd pożyczyć.

Ja bym spróbował z jakiegoś salonu audio. Choć niestety jest szansa, że problemy z basem mogą pozostać. Z tym się ciężko walczy. Najlepszym sposobem - ale to już wiesz jest przesunięcie miejsca odsłuchowego (odsunięcie od ściany) a może i także kolumn. A tak dla testu weź krzesło i usiądź tam gdzie jest wierzchołek trójkąta równobocznego z kolumnami - założę się że tam nie będzie dudnić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Palmos napisał:

Ja bym spróbował z jakiegoś salonu audio. Choć niestety jest szansa, że problemy z basem mogą pozostać. Z tym się ciężko walczy. Najlepszym sposobem - ale to już wiesz jest przesunięcie miejsca odsłuchowego (odsunięcie od ściany) a może i także kolumn. A tak dla testu weź krzesło i usiądź tam gdzie jest wierzchołek trójkąta równobocznego z kolumnami - założę się że tam nie będzie dudnić.

Sprawdzałem na krześle. Ogólnie teraz jak siedzę na sofie(na tyle przesunąłem) i wychyle się ku przedniej ścianie, to jest mniej więcej trójkąt i odsłuch jest wtedy najlepszy.

Dlatego musze potestować absorbery na tylnej ścianie. Wełna kupiona przed chwilą, wiec będę działał jak przyjdzie 😉

Ps. cudów się nie spodziewam, ale liczę ze z czasem dojdę do jakiegoś względnego poziomu który będzie satysfakcjonował moje ucho... ale to pewnie miesiące, lata, patrząc ile tu ludzie czasu, pieniędzy i energii poświęcają na ten cel.

 

Edytowano przez Pitt39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
9 minut temu, tomek4446 napisał:

Kolega z Forum pozdrawia i dziękuje za sympatyczne spotkanie. :)

A to link do innego kalkulatora

https://www.cardas.com/system-setup

Nie chciałem podawać nicka, bo pewnie wiele os. tak jak ja chciałoby mieć tę przyjemność posłuchania muzyki na zacnym sprzęcie... później wyszłoby że moją niezamierzona reklama spowodowała brak wolnych week. do konca roku, co mogło by się w końcu nie spodobać drogiej małżonce, ze nie ma męża na wyłączność 😁.

Dziękuje za linka. rzucę okiem.

Edytowano przez Pitt39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Palmos napisał:

Dlaczego 

Zawsze możesz wziąć krechę w jakimś banku, sprzedać samochód... itd.

😄

Za to czym jeżdżę, to byłby średniej klasy wzmacniacz, a może i nie... 😅. Kredytu też nie wezmę, bo jak nie neguje - po to są - to sam  osobiscie chyba jeszcze nigdy nawet najmniejszego nie wziałem, wiec pozostaje ciułać i marzyć, marzyć... 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe doniesienia z placu boju.

Zrobiłem 2 ustrojstwa na tylnej ścianie za sofa(od razu uprzedzam pytanie, tak, dałem je wyżej na czas odsłuchu).

Zmiany są zauważalne, ale nie w tych rejonach na których najbardziej mi  zależało, co jednak mnie nie zaskakuje, bo ostatnio sporo poczytałem, pooglądałem filmików - zresztą tu też mi pisano - że walka ze wzbudzającym się basem jest niezmiernie ciężka... i jest!.

Póki co jest lepiej niż na początku, niemniej koncentruje się na innym sprzęcie(czyli dalej ten sam plan), ale to już na spokojnie. Jak coś w moim rejonie się trafi, co chciałbym odsłuchać to wybiorę się na bank. Akustyka pewnie też będzie jeszcze męczona, ale te 2 absorbery są tematem niezadowolenia, wiec trzeba odczekać  😄

Póki co polecono mi w moim budżecie audiolab 6000a, do tego jakieś kolumny, ale tu już nie mam zielonego pojęcia w która stronę iść(podobają mi się retro, ale  zasugerowano mi że mogą się zwyczajnie nie sprawdzić w muzyce elektronicznej). 

Papier i słowa jedno, ucho drugie, wiec słuchanie to jedyne sensowne rozwiązanie, aby dokonać jakiegoś skoku w przód, a nie bok lub do tyłu :-D.

Jak coś  wymyśle nowego, nie omieszkam się podzielić spostrzeżeniami. 

Pozdrawiam

2 panele.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci już radzilem, co Ci ulży. DSP. 

Skończą się Twoje mordęgi. 

Ale jak wolisz. 

Opanować bas ustrojami akustycznymi to jest ogromna wiedza,  pomiary i duże możliwości w aranżacji pomieszczenia. Takie, na które mało kto może sobie pozwolić w pokoju codziennym. 

A dobre DSP zetnie Ci te górki na basie i wzbudzać się nie będzie. Bas się wyrówna i skończą się nagle, gwałtowne skoki głośności i dudnienia.

Przechodziłem już przez to. 

Jednak absorbery oczywiście jak najbardziej tak. Pogłos nimi chociaż trochę ogarniesz i uporzadkujesz wysokie i srednie. ;)

Ale wzbudzenia basu i generalnie ogarnięcie basu to mordega. 

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Palmos napisał:

Na ogół najwięcej zmian brzmienia daje zmiana kolumn.

A nie masz w okolicy jakiegoś salonu audio który by Ci wypożyczył jakiś zestaw (kolumny + wzmacniacz) na próbę?

Właśnie średnio. Jeden sklep ma, ale nic co bym chciał posłuchać. Musze szukać dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zolt napisał:

Ja Ci już radzilem, co Ci ulży. DSP. 

Skończą się Twoje mordęgi. 

Ale jak wolisz. 

Opanować bas ustrojami akustycznymi to jest ogromna wiedza,  pomiary i duże możliwości w aranżacji pomieszczenia. Takie, na które mało kto może sobie pozwolić w pokoju codziennym. 

A dobre DSP zetnie Ci te górki na basie i wzbudzać się nie będzie. Bas się wyrówna i skończą się nagle, gwałtowne skoki głośności i dudnienia.

Przechodziłem już przez to. 

Dsp jak najbardziej pomoże ale z ustrojami będzie jeszcze lepiej. 

@Pitt39 żeby zapanować nad basem musiałbyś ogarnąć olbrzymie bass trap'y

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, zolt napisał:

Ja Ci już radzilem, co Ci ulży. DSP. 

Skończą się Twoje mordęgi. 

Ale jak wolisz. 

Opanować bas ustrojami akustycznymi to jest ogromna wiedza,  pomiary i duże możliwości w aranżacji pomieszczenia. Takie, na które mało kto może sobie pozwolić w pokoju codziennym. 

A dobre DSP zetnie Ci te górki na basie i wzbudzać się nie będzie. Bas się wyrówna i skończą się nagle, gwałtowne skoki głośności i dudnienia.

Pójdę tą drogą, ale póki co sprawdzam te rozwiązania, które po taniości sam ogarniam. Miałem okazja uszłyszeć działanie systemu z DSP i bez, i różnica była b. duża(na plus oczywiście). 

Najpierw zmienie system, pozniej rozbuduje o dsp, tak to widze. Ale jak pisałem, nie nakręcam sie za mocno, powoli i z głową.

 

1 minutę temu, Kw202 napisał:

Dsp jak najbardziej pomoże ale z ustrojami będzie jeszcze lepiej. 

@Pitt39 żeby zapanować nad basem musiałbyś ogarnąć olbrzymie bass trap'y

Mogło by to dać radę, ale poziom estetycznej akceptacji zostałby przekroczony, nawet jak dla mnie.

Prędzej na suficie cos zamontuje w miejscu pierwszych odbić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Pitt39 napisał:

Ale jak pisałem, nie nakręcam sie za mocno, powoli i z głową

I to jest świetne podejście do tematu. 

Na początku  audio przygody bardzo narwany byłem, i kilka wtopa zaliczyłem, na szczęście nic spektakularnego ale jednak 😉

26 minut temu, Pitt39 napisał:

Mogło by to dać radę, ale poziom estetycznej akceptacji zostałby przekroczony, nawet jak dla mnie

https://www.thomann.de/pl/the_t.akustik_highline_cbt1_silver_spruce.htm?glp=1&gad_source=1&gclid=Cj0KCQiAwP6sBhDAARIsAPfK_wbDCxiwdpuGz5aZhbVm1gG4EP4u6C_34GQUSI2PGTKP1T8VemLAuCQaAta3EALw_wcB

Tylko koszta trochę wyniosą i zwróć uwagę na jakie częstotliwości to ustrojstwo działa. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
10 godzin temu, Kw202 napisał:

I to jest świetne podejście do tematu. 

Na początku  audio przygody bardzo narwany byłem, i kilka wtopa zaliczyłem, na szczęście nic spektakularnego ale jednak 😉

 

Klipsche też kupione bez odsłuchu(z tym że w dobrej  cenie, wiec nie bedzie wielkiej straty jak coś), niemniej znam rozsądniejszych ode mnie 😅.

Teraz jednak próbuje zdobywać wiedzę i robić równolegle akustykę i zmienić ustrojstwa bez nadmiernego podpalania się. Stawiam też na używki żeby nie było za wielkich strat, bo wiem, że i tak będę  błądził patrząc ile ludzie tu sprzętu przerzucają zanim dochodza do jakiegoś "optimum".

10 godzin temu, Kw202 napisał:

Duże to i nawet jakbym się uparł, to nie bardzo bym miał gdzie to postawić w salonie(może i dobrze jakby mnie naszło). 

Tak jak wcześniej napisałem. Póki co niech kobieta oswaja sie z tym co jest, a przyszłościowo może jakiś regał, zasłonka,  cos z sufitem zrobię. tak to widzę.

Edytowano przez Pitt39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...