Skocz do zawartości

Eversolo DMP-A6/A6ME/A8 - Sterowanie przez WWW - prośba o testy


neoheresy

Recommended Posts

Od niedawna posiadam DMP-A6. Przy komputerze, przy którym codziennie pracuję, mam osobny zestaw grający, a Eversolo wpięte jest u mnie w drugi zestaw stereo, który stoi pod telewizorem.

Irytowała mnie jednak pewna rzecz - brak możliwości sterowania podstawowymi funkcjami DMP-A6 (ciszej/głośniej/mute, previous/play-pause/next i zmiana wybranego wejścia i wyjścia audio) z poziomu przeglądarki internetowej.

Taki mechanizm jest dla mnie bardzo wygodny, odpada konieczność szukania pilota (jeśli ktoś sobie dokupił) czy komórki, odpalania aplikacji na komórce itp.

Eversolo nie chwali się publicznie obecnością mechanizmu API w urządzeniach z serii DMP, ale takowe API istnieje i zostało zbudowane na bazie rozwiązania z poprzednich modeli urządzeń sieciowych firmy-matki Eversolo, czyli Zidoo. Wielkiego szału - jeśli chodzi o listę dostępnych wywołań - może nie ma, ale można z poziomu strony www sterować podstawowymi funkcjami DMP-A6.

Moje umiejętności webdevelperskie i wiedza programistyczna są na poziomie niewiele wyższym niż u pierwotniaka. Szło jak po grudzie, ale w końcu udało mi się przy pomocy podstaw HTML-a i JavaScript napisać (skończyłem dziś krótko przed 4 w nocy) własny "panel sterujący", z którego pomocą obecnie steruję swoim DMP-A6.

Wygląda tak:

eversolo_sample.png.d2026a9f464cea9ff709334143307a71.png

image.png.2a27bdea0e1d5754470dfb5654bc4fd6.png

A te ikonki, to (od lewej):

  • Wyłączenie urządzenia
  • Ponowne uruchomienie urządzenia
  • Zmiany trybu wyświetlacza LCD
  • Wyłączenie/Włączenie wyświetlacza LCD

Myślę, że osób, którym przyda się takie rozwiązanie, jest więcej, toteż niniejszym dzielę się dobrem z Forum AUDIO.COM.PL

Mam też prośbę: Czy ktoś z posiadaczy DMP-A6 Master Edition i DMP-A8 mógłby też przetestować panel u siebie i dać mi znać (tu w wątku, bądź w wiadomości prywatnej) czy wszystko działa jak należy?

Z góry dzięki!

-----

Instrukcja użycia i dodatkowe informacje

- Do działania panelu wymagana jest dowolna przeglądarka internetowa (działanie sprawdziłem w Chrome/Edge/Firefox/Opera) i komputer będący w tej samej siedzi lokalnej, co urządzenie Eversolo z serii DMP.
- Pobierz załączone do tego posta archiwum eversolo.zip i wypakuj je na komputerze. - eversolo.zip
- Wejdź do folderu eversolo i w Notatniku (bądź innym edytorze plików tekstowych) otwórz plik eversolo.js

W drugiej linii pliku znajdziesz następujący tekst:

var DMPA6IP;
DMPA6IP = '192.168.0.1'; //Tutaj wpisz adres IP Eversolo DMP-A6 w Twojej sieci lokalnej

Domyślnie wpisany adres IP 192.168.0.1 zamień na adres IP Twojego urządzenia Eversolo DMP w Twojej sieci lokalnej.

Adres IP urządzenia odczytasz w menu Settings->About, jak na tym przykładzie:

image.png.a5e633a4c40b8a3df1d1ced063748ac6.png

- Zapisz zaktualizowany plik, zamknij edytor plików i kliknij plik eversolo.html [Warto dodać go sobie do zakładek w przeglądarce, żeby nie trzeba było szukać go za każdym razem na dysku]

I gotowe.

Dajcie znać, czy Wam działa i przyjemnego korzystania!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...