Skocz do zawartości

Nowy Streamer


Kubus72

Recommended Posts

Dnia 27.12.2023 o 11:58, Kubus72 napisał:

Czy lepszym rozwiązaniem będzie oddzielny wzmacniacz + streamer?, np: Audiolab 9000a + Wiim pro plus. Wiim pracowałby jako transport bo zakładam, że  Audiolab ma lepszy dac.

Jest to pomysł. Wzmacniaczy w tej klasie cenowej masz fajny wybór. Chodz jak wspomniano Pro + zagra tak jak Pro w roli transportu.

5 minut temu, Kubus72 napisał:

Hej😊, myślę nad jakimiś absorberami dźwięku.  Chciałem powiesić półki z książkami ale zmieniła się koncepcja. Nie mam możliwości innego ustawienia. W poniedziałek jadę do Rewexu odsłuchać kilku modeli All in One. Chciałbym bym coś półkę wyżej niż PM7000N. 

Koniecznie daj znać.

Wiesz już co mają?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Jest to pomysł. Wzmacniaczy w tej klasie cenowej masz fajny wybór. Chodz jak wspomniano Pro + zagra tak jak Pro w roli transportu.

Koniecznie daj znać.

Wiesz już co mają?

Oczywiście,  że dam znać.  Jadę posłuchać Atolla SDA200 signature, Evo 150, Moona Ace. To narazie w poniedziałek. Chciałbym posłuchać jeszcze Marantza N40 i Primare I25 prisma, ale nie mają w tej chwili. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z akustyką absolutnie nie jest ok tak jak piszesz, jest wręcz przeciwnie.
Dlatego raczej zająłbym się tym tematem, zamiast przewalać kolejne sprzęty, bo to chyba podstawowy błąd logiczny w tej całej układance.
Kupowanie, zmienianie sprzętów i szukanie "lepszego dźwięku", kiedy tak naprawdę zrujnowane są fundamenty (akustyka).
Przy gołych ścianach i takim czasie pogłosu po prostu nic nie zagra dobrze.

 

 

Screenshot_20240103-184028_Chrome.jpg.bdded71dc1353e61efd3e0c4e9cb7915_1.jpg

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, zolt napisał:

Czyli z akustyką absolutnie nie jest ok tak jak piszesz, jest wręcz przeciwnie.
Dlatego raczej zająłbym się tym tematem, zamiast przewalać kolejne sprzęty, bo to chyba podstawowy błąd logiczny w tej całej układance.
Kupowanie, zmienianie sprzętów i szukanie "lepszego dźwięku", kiedy tak naprawdę zrujnowane są fundamenty (akustyka).
Przy gołych ścianach i takim czasie pogłosu po prostu nic nie zagra dobrze.

 

 

Screenshot_20240103-184028_Chrome.jpg.bdded71dc1353e61efd3e0c4e9cb7915_1.jpg

Podpowiedz proszę jakie widzisz rozwiązanie (ściana za kolumnami).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kubus72 napisał:

W poniedziałek jadę do Rewexu odsłuchać kilku modeli All in One. Chciałbym bym coś półkę wyżej niż PM7000N.

A musi być All i One? Jeśli nie, to będziesz miał większy wybór, a sieć załatwisz sobie dodatkowym streamerem.

Proponuję wypożyczyć wzmacniacz do domu i posłuchać z Twoimi kolumnami w Twoim pokoju (możesz nawet streamer - Rewex np. widzę ma wszystkie Wiimy). Ja tak od nich wypożyczałem kolumny i nie było z tym problemu (tylko musiałem wpłacić całą kwotę).

Możesz się też dogadać z tym miłym panem i zabrać swoje kolumny do nich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Palmos napisał:

A musi być All i One? Jeśli nie, to będziesz miał większy wybór, a sieć załatwisz sobie dodatkowym streamerem.

Proponuję wypożyczyć wzmacniacz do domu i posłuchać z Twoimi kolumnami w Twoim pokoju (możesz nawet streamer - Rewex np. widzę ma wszystkie Wiimy). Ja tak od nich wypożyczałem kolumny i nie było z tym problemu (tylko musiałem wpłacić całą kwotę).

Możesz się też dogadać z tym miłym panem i zabrać swoje kolumny do nich.

Ustaliłem z miłym Panem, że odsłucham kilku modeli w salonie, a te najciekawsze dla mnie dźwiękowo wypożyczę do domu. Kolumn nie chce mi się targać do salonu. Zdecydowanie lepiej wziąć wzmacniacz do domu i odsłuchać we własnym pokoju tak jak napisałeś,  a jaki wzmacniacz proponujesz do tych 8?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Kubus72 napisał:

a jaki wzmacniacz proponujesz do tych 8

Niestety nie pomogę, nie słuchałem żadnego z nich. Ja mam Magnata MR780 (tego chyba nie ma w Rewexie). Proponuję pogadać z nimi. Powiedz jakiego brzmienia oczekujesz, oni nie naciągają i wydaje mi się, że mają wiedzę ( zajmują się tym gdzieś grubo ponad 20 lat - ja ich jeszcze pamiętam z lat 90tych jak byli na ul. Nowy Rynek w Płocku)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Palmos napisał:

Niestety nie pomogę, nie słuchałem żadnego z nich. Ja mam Magnata MR780 (tego chyba nie ma w Rewexie). Proponuję pogadać z nimi. Powiedz jakiego brzmienia oczekujesz, oni nie naciągają i wydaje mi się, że mają wiedzę ( zajmują się tym gdzieś grubo ponad 20 lat - ja ich jeszcze pamiętam z lat 90tych jak byli na ul. Nowy Rynek w Płocku)

Tak, wiem. Są uczciwi. Nie naciągają.  W latach 90' byli na Kolegialnej. Kupiłem u nich pierwsze moje stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Palmos napisał:

To już później. Wcześniej byli na nowym rynku - wtedy sprzedawali Też komputery

Zwróć uwagę że ich ceny nie są sztywne i można coś urwać.

Można urwać, ale nie zawiele. Inne salony są bardziej elastyczne i skłonne do rabatów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Tak, byłem. Słuchałem Moona Ace trochę dla mnie mało detaliczny i za spokojny. Mozna bylo usnął w fotelu. Evo 150 już trochę lepiej. Była dynamika czułem większą moc no i był jaśniejszy ale z APClassic 8 nie męczył wysokimi. Najlepsze wrażenie zrobił na mnie Atoll SDA200 Signature. Moc, potęga,  dynamika to jest to czego szukam. Jednak zdecydowałem, że kupię  model wyzej Atolla SDA 300 Signature. Szukam najlepszej ceny, a Marantz pm7000n idzie na sprzedaż. 

Edytowano przez Kubus72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Palmos napisał:

A słuchałeś u siebie? Bo może inaczej zabrzmieć niż w specjalnie do tego przygotowanym pomieszczeniu odsłuchowym. 

A nie myślałeś o jakimś wzmacniaczu "z korekcją akustyki pomieszczenia? Z takim budżetem myślę że warto to przemyśleć 

Co konkretnie masz na myśli?(wzmacniacz z korektą akustyki).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych cenach można dostać Gato Audio DIA 250 s npm lub model wyżej DIA400 npm.

Primare I 25 i I 35 Prisma.

Niestety żaden z nich nie posiada ekranu, takiego jak ma Atoll.

Gato Audio DIA 250s mam sam. Bardzo przyjemny dźwięk.  Ten moduł streamingowy , chyba nawet można dokupić po jakimś czasie.

Nad Technicsem sam sie zastanawiam. Popytałem trochę o niego, i okazuje się że to jest wzmacniacz cyfrowy. Przetwaza sygnał analogowy do postaci cyfrowej i na końcu znów do analogowej. Czyli, w zasadzie, kupując go, nie trzeba się nigdy więcej martwić o przetwornik c/a. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Artur Brol napisał:

W tych cenach można dostać Gato Audio DIA 250 s npm lub model wyżej DIA400 npm.

Primare I 25 i I 35 Prisma.

Niestety żaden z nich nie posiada ekranu, takiego jak ma Atoll.

Gato Audio DIA 250s mam sam. Bardzo przyjemny dźwięk.  Ten moduł streamingowy , chyba nawet można dokupić po jakimś czasie.

Nad Technicsem sam sie zastanawiam. Popytałem trochę o niego, i okazuje się że to jest wzmacniacz cyfrowy. Przetwaza sygnał analogowy do postaci cyfrowej i na końcu znów do analogowej. Czyli, w zasadzie, kupując go, nie trzeba się nigdy więcej martwić o przetwornik c/a. 

 

 

Szczerze to zastanawiam się jeszcze nad Primare I35 Prisma. Jest w podobnej cenie co Atoll SDA300 Signature 

1 minutę temu, Kubus72 napisał:

Szczerze to zastanawiam się jeszcze nad Primare I35 Prisma. Jest w podobnej cenie co Atoll SDA300 Signature 

Gato Audio DIA 250 s npm  półroczny jest do kupienia za 9000 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysl moze o tym Gato. Rownie dobra i doceniana firma, duzo wieksza moc, niz Primare, jesli wiecej potrzebujesz niz to co I25 prisma daje.

I naprawde bardzo przyjemne brzmienie. Ok, na plus chyba Primare, jest ze ma wyswietlacz, chyba z wieksza iloscia info niz Gato. Zakladam bo nie widzialem Primare w dzialaniu.

Jesli mozesz gato za 9000 zl dostac, moze warto? Jesli z pewnego zrodla i z gwarancja. 

Ten Atoll tez raczej zlym wyborem by nie byl. Musisz przetestowac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Kubus72 napisał:

Gato Audio DIA 250 s npm

Moje obserwacje.

Pół roku gapiłem się w niego i wystarczyło. Tak mnie się podobał.

Następne pół roku irytowałem, ponieważ przy odsłuchu w spl 40-45dB z 2.5 mtr  brzmienie było płaskie jak decha, barwa na każdym kawałku identyczna, wokale w każdej oktawie nijakie, a niskie rejestry buła. 
Makrodynamika rewelacyjna. Disco bardzo chętnie.

A pogłos u mnie niziutki, a kolumny wtedy od Xaviana do Harbetha piątki. 
 

Na audio.com jest recka. Znalazłem odpowiedź i za okno z Gato

Gdybyś się zdecydował to zobacz, czy ma długą gwarancję. Przyda się😉

 

Edytowano przez AudioTube
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...