Skocz do zawartości

Wybór sprzętu pod gramofon Pro-ject the Classic Evo


Koruneru

Recommended Posts

Witam. Poszukuje kolumn podstawkowych, wzmacniacza i przedwzmacniacza do kwoty 15 tys zł. Sprzęt poza kolumnami fajnie jakby był w kolorze srebrnym. Zależy mi na dźwięku jak najbardziej neutralnym. Pomieszczenie gdzie będę odsłuchiwał muzyki ma 28 m2 a kolumny będą stały bardzo blisko tylnej ściany ponieważ za bardzo nie mam jak je odsunąć. Gatunki muzyczne , które słucham to jazz, klasyka, muzyka elektroniczna typu Jean Michel Jarre, alternatywa, indie,j pop. Aktualnie posiadam gramofon Pro-ject The classic evo z wkładką Ortofon quintet red mc do niego chciałbym dobrać resztę sprzętu aby się zgrało jak najlepiej. Dodatkowo zależy mi aby wzmacniacz miał wbudowany dac abym mógł podłączyć go pod komputer mac złączem usb i otwierał muzykę w jakości 24 bit 192 khz z Apple Music również bo nie wszystkie nagrania znajdę na vinylu. Co do kolumn myślałem nad Pylon audio Ruby Monitor lub Diamond monitor 18 bo Jasper odpada bo w założonym budżecie by się nie mieścił. Co polecacie za sprzęt i kolumny do moich potrzeb do kwoty maks 15 tys zł ?

Edytowano przez Koruneru
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie odwiedź kilka sklepów a potem coś wypożycz do domu. W tej cenie masz mnóstwo kombinacji ale podstawki na 28 metrów to może być wyzwanie. Może Audiolab 7000a + Wharfedale Linton ( podstawki mają fajne miejsce na winyle ), Kef R3 meta są super, Buchardt s400 są super, może jednak jakieś podłogowe. Warto sprawdzić kilka opcji ,żeby świadomie wydać pieniędze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie mam jak ustawić podłogowych kolumn tym bardziej że mają stać pomiędzy biurkiem wiec chyba kiepska opcja na podłogowe kolumny. Z tych kolumn co słuchałem najbardziej przypadły mi do gustu Pylon Audio Jasper ale mogę w budżecie się nie zmieścić aby coś sensownego do nich dobrać do 15 tys. Najbardziej interesowały by mnie serie ruby od Pylon Audio lub Diamond i myśle że wybór pomiędzy tymi dwoma kolumnami będzie. 

Edytowano przez Koruneru
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie tak to u mnie wygląda po obu stronach przy ścianie kolumny mam na półce nie daleko jest też parapet z boku wiec nie odsunę ich za bardzo. Mam dwie opcje zlikwidować dwie półki by boku wstawić dobre stojaki lub jeśli uważacie do za dobrą opcje to podłogowe kolumny ale blat jak będę siedział może je przysłaniać wiec nawet stojaki trochę wyższe też niż standardowa wysokość były by potrzebne.

 

IMG_3114.jpeg

Edytowano przez Koruneru
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Koruneru możesz z większej odległości zrobić zdjęcie albo rozrysować pomieszczenie ?

Jeżeli muzyki słuchasz z tej perspektywy  to raczej monitory potrzebujesz dla bliskiego pola a nie kolumny na 28 metrów.

 

Jeżeli nie przeszkadza Ci sprzęt używany to ktoś ma EVO 150 w fajnej cenie:

https://www.olx.pl/d/oferta/cambridge-audio-evo-150-CID99-IDXG6HZ.html

Ma wszystko czego potrzebujesz i zmieści się na biurku.

potem wycieczka w inną część PL to KEF R3 Meta:

https://www.olx.pl/d/oferta/kef-r3-meta-indygo-gloss-blue-CID99-IDXSylk.html

Ale dalej to ustawienie bardziej mi pasuje pod jakieś aktywne kolumny z DSP.

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu mam trochę starsze zdjęcia z większej odległości. W tą przestrzeń chciałbym wkomponować sprzęt audio. Biurko będzie zmieniane natomiast w tym samym miejscu będzie ono stało a bo bokach tak jak teraz planowałem kolumny mieć postawione. Z boku planowałem dokupić półkę na gramofon, wzmacniacz i przedwzmacniacz. Najczęściej słucham muzyki siedząc przed biurkiem. 

IMG_3116.jpeg

IMG_3115.jpeg

Edytowano przez Koruneru
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, nie sprawdzałem osobiście Pylonów Diamond Monitor 18 jako kolumn bliskiego pola, ale jak najbardziej można spróbować z nimi w tym ustawieniu, zwłaszcza że jesteś dość mocno nastawiony na nasze krajowe produkty :) Do nich fajną opcją jest Audiolab 7000A, który ma USB do podpięcia go do komputera. Nie omijałbym jednak wspomnianych KEF LS50 Meta, bardzo dobre kolumny w swoim budżecie i do takiego zastosowania. 

Pamiętaj jednak, że możesz wybrać dowolny wzmacniacz i do tego DAC z USB, np. iFi Audio Zen DAC V2

W kwestii pre gramofonowego to ponownie jest kilka fajnych opcji, moją ulubioną jest Rega Fono MM MK5, który oferuje gęstsze brzmienie. Żywsze i bardziej neutralne da z kolei iFi Zen Phono, które też jest ciekawą opcją :)

W razie czego zapraszamy do kontaktu, na odsłuchy i indywidualne wyceny :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o połączeniu cambridge audio cxa61 z gold note ph 5 i do tego  pylon audio dimond monitor 18  albo druga opcja,  pójścia w pełny analog a z czasem dorzucenie do niego również osobnego daca ? Czy jeszcze jakieś kolumny podstawkowe bliskiego pola polecacie aby odsłuchać  poza kef wcześniej polecanym  i pylon audio, które mogły by się sprawdzić u mnie  ?

Edytowano przez Koruneru
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Koruneru napisał:

A co sądzicie o połączeniu cambridge audio cxa61 z gold note ph 5 i do tego  pylon audio dimond monitor 18  albo druga opcja,  pójścia w pełny analog a z czasem dorzucenie do niego również osobnego daca ? Czy jeszcze jakieś kolumny podstawkowe bliskiego pola polecacie aby odsłuchać  poza kef wcześniej polecanym  i pylon audio, które mogły by się sprawdzić u mnie  ?

Po chwili pomyślunku, na pewno sprawdziłbym też System Audio Legend 5.2. U mnie zagrały znacznie lepiej przy ścianie, ale wolą cieplejsze wzmacniacze. Takie jak Rega Elex MK4, Atoll IN80. Cambridge CXA61 to też ciekawe rozwiązanie, ale jaśniejsze. Skoro spodobały Ci się Bowersy, to może być to odpowiedni kierunek, ale raczej przy właśnie Diamondach/System Audio/KEFach R3 Meta

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po namyśle i odsłuchach jeszcze bowers & wilkins 706 s3 jak i polecanych kef  stwierdziłem ,że będę się kierował w  b&w 706 s3 brzmienie ich w 100% mi odpowiada , teraz tylko kwestia jaki wzmacniacz dobrać do niego i przedwzmacniacz gramofonowy na wkładkę mc aby dźwiękowo bass wysokie tony i średnica w miarę równo grała nie podbijając brzmienia a podkreśliły charakterystykę dzwiękowa samych kolumn ? Całość ma być do 15 tys zł ale jeśli warto dorzucić to mogę jeszcze nagiąć budżet te 5 tys zł maks. Kolor sprzętu preferuje srebrny aby mi do całości pasował napewno czarny odpada a kolumny nastawiam się na kolor mokka. Do tego zestawu jakiej firmy,modele kabli  polecacie najlepiej aby brać aby nie stracić na jakości brzmienia?

Edytowano przez Koruneru
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten sprzęt będzie tak używany to nie ma absolutnie żadnego sensu wydawac 15 000 zł na sprzet tak ustawiony. Domowy. Pasywny.

Serio.

Absolutnie. Bo zagra to na poziomie znacznie niższych.

Znacznie.

Gramofon spoko. Zostaw go. A jak tak krozystasz to kup monitory aktywne, studyjne.

To już cena S3V Adam Audio ktore są świetne. Albo PMc Result 6

Ale śmiało mpzna iść w tańsze a bardzo dobre seria A

9 godzin temu, Koruneru napisał:

Po namyśle i odsłuchach jeszcze bowers & wilkins 706 s3 jak i polecanych kef  stwierdziłem ,że będę się kierował w  b&w 706 s3 brzmienie ich w 100% mi odpowiada

 jakiej odeglości ich słuchałeś? W jakich warunkach? To teraz je wex do siebie i zobaczysz.

Tym bardziej jeśli takie brzmienie Ci lezy powyższe aktywne zagrają lepiej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitory aktywne połączę z garmofonem który posiadam z wkładką mc ? Jaki zestaw bym potrzebował  to rozważę go do tej pory zawsze kolumny pasywne miałem? Jeśli chodzi o b&w planowałem kupić wraz z podstawkami dedykowanymi do nich i odsunąć trochę od ściany bardziej niż teraz mam, biurko też jak będę wymieniał mógłbym minimalnie odsunąć od ściany. a cały sprzęt gramofon i wzmacniacz i przedwzmacniacz gramofonowy dać na boczną ścianę na dedykowanym meblu.

Edytowano przez Koruneru
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem  jeszcze z bowers & wilkins i ich kolumny najlepiej słuchać z odległości 3-4 m wiec do moich zastosowań odpadają. A wiec kieruje się Diamond Monitor 18 mk2  które miałem okazje odsłuchać  i dźwięk dla mnie genialny . Poczekam na ich premierę i je zamawiam sprawdzą się też jako monitory bliskiego pola przynajmniej tak pylon audio twierdzi. Temat kolumn podstawkowych można uznać za zamknięty teraz potrzebuje dobrać do nich wzmacniacz  i przedwzmacniacz gramofonowy dla wkładki mc.  Na sprzęt w kolorze srebrnym koniecznie przeznaczę  łącznie 15 tys oprócz kosztów diamond monitor, zwiększę budżet na sam sprzęt aby coś godnego uwagi dobrać. Co w takim wypadku polecacie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Koruneru napisał:

Rozmawiałem  jeszcze z bowers & wilkins i ich kolumny najlepiej słuchać z odległości 3-4 m wiec do moich zastosowań odpadają. 

Hm..., słucham od dłuższego czasu 707 S2 z odległości niecałego metra i jestem zachwycony. Też przy biurku. 

Jakich KEF-ów słuchałeś? R3 czy LS50. LS50 również polecam na biurko (mam i też słucham w takim ustawieniu). 

Myślałeś o jakiś absorberach? Myślę, że 2 szt. takich 50x50 cm + może dwa małe pułapki basowe bardzo poprawiłby Ci warunki odsłuchu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 R3 meta model odsłuchiwałem. Na razie z wszystkich kolumn faworytem jest  Diamond monitor 18 a tak się składa że za niedługo model mk2 wyjdzie   wiec raczej w tą nowszą wersje będę szedł. Pozostaje dobrać elektronikę do niego wzmacniacz i przedwzmacniacz gramofonowy tylko .

Edytowano przez Koruneru
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Koruneru napisał:

Rozmawiałem  jeszcze z bowers & wilkins i ich kolumny najlepiej słuchać z odległości 3-4 m wiec do moich zastosowań odpadają. A wiec kieruje się Diamond Monitor 18 mk2  które miałem okazje odsłuchać  i dźwięk dla mnie genialny . Poczekam na ich premierę i je zamawiam sprawdzą się też jako monitory bliskiego pola przynajmniej tak pylon audio twierdzi. Temat kolumn podstawkowych można uznać za zamknięty teraz potrzebuje dobrać do nich wzmacniacz  i przedwzmacniacz gramofonowy dla wkładki mc.  Na sprzęt w kolorze srebrnym koniecznie przeznaczę  łącznie 15 tys oprócz kosztów diamond monitor, zwiększę budżet na sam sprzęt aby coś godnego uwagi dobrać. Co w takim wypadku polecacie ?

Jak wspomniałem wcześniej, często wybierany do Diamondów jest Audiolab 7000A :) Ma wbudowany preamp, ale zewnętrzne zagrają lepiej. Opisałem je w poprzednim wpisie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Koruneru napisał:

Na razie z wszystkich kolumn faworytem jest  Diamond monitor 18 

OK. Tylko pewnie nie słuchałeś ich w swoim ciasnym ustawieniu przy ścianach. To może zmienić ich odbiór. Koniecznie kup przez internet z prawem zwrotu, na wypadek jeśli jednak u Ciebie się nie sprawdzą.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Kraft napisał:

Hm..., słucham od dłuższego czasu 707 S2 z odległości niecałego metra i jestem zachwycony. Też przy biurku. 

Jakich KEF-ów słuchałeś? R3 czy LS50. LS50 również polecam na biurko (mam i też słucham w takim ustawieniu). 

Myślałeś o jakiś absorberach? Myślę, że 2 szt. takich 50x50 cm + może dwa małe pułapki basowe bardzo poprawiłby Ci warunki odsłuchu.

Odnośnie kef z jakim sprzętem one grają u ciebie bo je też poważnie rozważam. Jeśli kef miał by to być to r3 model brać czy lepiej ls50 i wtedy jaka reszta do niego aby się zgrała ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...