Skocz do zawartości

Wybór daca do KEF Q750 + MAGNAT MR 780


nabuchodonozor

Recommended Posts

1 godzinę temu, nabuchodonozor napisał:

@Q21 - wiem że eversolo dac-z8 macie wersję demo i wypożyczacie bo rozmawiałem jakiś czas temu z waszym pracownikiem , czy Topping D70 Pro Octo też można u was wypożyczyć ?

Powinna być, ale może zniknąć. Celem umówienia się na odsłuch/wypożyczenie zapraszam do kontaktu na PW lub telefonicznego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, nabuchodonozor napisał:

Odpowiadam.

Żródło było spotify - teraz najprawdopodobniej będzie App Music.

To jest platforma a ja pytałem o transport. Co dawało sygnał?

16 godzin temu, nabuchodonozor napisał:

No cóż dac zewnętrzny to jednak inna jakość- jest poprostu lepszy niż ten wbudowany. Zasadniczo brzmienie mojego zestwu bardzo mi sie podoba. Dlatego pytałem o daca grającego neutralnie. Poprostu chciałbym poprawić "jakość". Chgaiałbym aby jescze ten system pograł ze 2 lata i wtedy będe poszukiwał czegoś lepszego. 

Jasne że tak. Chodzi bardziej o wydane $ proporcje.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to podziekuj

4 minuty temu, Kw202 napisał:

Raspberry pi. 

Do malinki musisz choć trochę ogarniać informatykę 😉

Dlatego warto o niej poczytać przed kupnem. 

No to podziękuję  hhaha , nie moja branża ja tylko podpinam kable i ma grać :)

Edytowano przez nabuchodonozor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiim Pro Plus

Będziesz miał fajny odtwarzacz sieciowy z przyjemną i stabilną aplikacją jak i DAC nie najgorszy. I to za jedyne 1k zł. Albo Wiim bez DACa jeżeli ten w Twoim wzmacniaczu jest ok. W połączeniu z Tidal albo App Music będzie to grało o niebo lepiej niż Spotify z telefonu lub lapka. Będzie jeszcze taniej.

Wydawanie 3.500 zł na jakiegoś chińczyka który na papierze ma super duper parametry może się okazać dużym rozczarowaniem. Ale najlepiej wypożyczyć sprzęt i sprawdzić samemu w domu. Ja bym wypożyczył Wiim Pro Plus i jakiegoś DACa za te 3.500 zł i porównał w domu czy ten DAC wart jest wydawania na niego dodatkowych 2.500 zł. 

Po zakupie odtwarzacza sieciowego zbierałbym na zakup przyzwoitego wzmacniacza. Masz amplituner za 3.5 k zł i chcesz do niego DACa za 3.5k zł?  Nie licz na cuda bo w Twoim torze to amplituner będzie słabym ogniwem. Lepiej kupić np. Wiim Pro za 800 zł, a pozostałe 2.700 zł przeznaczyć na zakup wzmacniacza. Wiim + wzmacniacz za ok. 5k zł + KEF Q750 = większa zmiana brzmienia na plus niż zakup daca za 3.5k zł a nawet dwa razy droższego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem na temat Magnata, jednak to jest wzmacniacz a nie amplituner. Nie wiem dlaczego ale na ceneo jest:

Amplituner Magnat MR 780 czarny - Opinie i ceny na Ceneo.pl

Więc w tym przypadku masz wzmacniacz z DAC, więc do tych kolumn chyba nawet nie ma sensu wymiany go na jakiś inny z podobnej półki cenowej. Ale uważam że i zakup DAC za 3,5k do niego nie ma sensu i dokupiłbym tylko Wiim żeby mieć lepsze źródło. 

Jak już będziesz miał odtwarzacz sieciowy i korzystał z lepszej jakości platformy streamingowej niż Spotify, to dopiero będziesz mógł stwierdzić czy dzwięk Ciebie zadawala czy czegoś brakuje. I jeżeli będzie czegoś brakowało to czego. To jest najważniejsza sprawa: ustalić co Tobie nie odpowiada w brzmieniu systemu który posiadasz. Za dużo czy za mało dołu/góry, słaba rozdzielczość, kiepska scena i td. I dopiero wtedy szukać sposobuk temu zaradzić, Może trzeba inaczej ustawić kolumny (to nic nie kosztuje), a może poprawić akustykę pomieszczenia. Jeżeli to nie pomoże, to może inny DAC zewnętrzny. Ale będziesz wtedy szukał DACa takiego który ma poprawić jakieś konkretne wady brzmienia.

 

Edytowano przez xymark
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, xymark napisał:

Ale uważam że i zakup DAC za 3,5k do niego nie ma sensu

Ja zawsze tak robiłem, sprzedawałem jeden klocek i dokładałem kilka stówek do następnego. 

Rzeczywiście trochę to trwało ale teraz jestem w pełni zadowolony z brzmienia i nie musiałem brać nic na raty a i doświadczenie uważam za bezcenne. 

33 minuty temu, xymark napisał:

Może trzeba inaczej ustawić kolumny (to nic nie kosztuje), a może poprawić akustykę pomieszczenia

To jest bardzo dobra rada 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że założyłem ten temat .

 

 

55 minut temu, xymark napisał:

Doczytałem na temat Magnata, jednak to jest wzmacniacz a nie amplituner. Nie wiem dlaczego ale na ceneo jest:

Amplituner Magnat MR 780 czarny - Opinie i ceny na Ceneo.pl

Więc w tym przypadku masz wzmacniacz z DAC, więc do tych kolumn chyba nawet nie ma sensu wymiany go na jakiś inny z podobnej półki cenowej. Ale uważam że i zakup DAC za 3,5k do niego nie ma sensu i dokupiłbym tylko Wiim żeby mieć lepsze źródło. 

Jak już będziesz miał odtwarzacz sieciowy i korzystał z lepszej jakości platformy streamingowej niż Spotify, to dopiero będziesz mógł stwierdzić czy dzwięk Ciebie zadawala czy czegoś brakuje. I jeżeli będzie czegoś brakowało to czego. To jest najważniejsza sprawa: ustalić co Tobie nie odpowiada w brzmieniu systemu który posiadasz. Za dużo czy za mało dołu/góry, słaba rozdzielczość, kiepska scena i td. I dopiero wtedy szukać sposobuk temu zaradzić, Może trzeba inaczej ustawić kolumny (to nic nie kosztuje), a może poprawić akustykę pomieszczenia. Jeżeli to nie pomoże, to może inny DAC zewnętrzny. Ale będziesz wtedy szukał DACa takiego który ma poprawić jakieś konkretne wady brzmienia.

 

A czy Wiim Pro Plus wspiera App Music ?

Jeśli chodzi o akustykę to mam panele z weły 10 cm w miejscu pierwszych odbić za kolumnami a na tylnej ściance pianke akustyczną, kolumny ustwione w trujkąt równoboczny.

Edytowano przez nabuchodonozor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"WiiM Pro Plus obsługuje szereg technologii do przesyłania multimediów, w tym Apple AirPlay 2, DLNA, Google Chromecast, Alexa Music Cast, Spotify Connect i TIDAL Connect. Streamer może być sterowany za pomocą aplikacji WiiM Home, która daje łatwy dostęp do usług streamingu (Qobuz, Amazon Music, Spotify, TIDAL, Deezer i inne), lub za pośrednictwem asystenta głosowego, jak Alexa, Asystent Google i Siri. Streamer WiiM Pro Plus to także zestaw cyfrowych i analogowych wyjść audio oraz wsparcie dla trybu multiroom."

Nie da się tak ocenić czy akustycznie pokój jest dobrze ogarnięty. Panele z wełny i td. mogą mieć zarówno korzystny wpływ na brzmienie jak i negatywny, Musisz polegać na subiektywnych odczuciach. Jeżeli wydobywający się z kolumn dźwięk Tobie się podoba i nie męczy przy dłuższych odsłuchu, to nie ma co szukać dziury w całym. To ma Tobie sprawdzać przyjemność, a nie komuś kto nigdy nie był w Twoim pokoju i pojęcia nie ma jak brzmi twój system. Ale oczywiście zawsze mogą się znaleźć tacy co będą pisać że sprzęt który masz nie nadaje się do słuchania muzyki, a pokój trzeba kompletnie przeprojektować i przerobić korzystając z usług profesjonalnej ekipy :)))

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, nabuchodonozor napisał:

Dobrze że założyłem ten temat .

 

 

A czy Wiim Pro Plus wspiera App Music ?

Jeśli chodzi o akustykę to mam panele z weły 10 cm w miejscu pierwszych odbić za kolumnami a na tylnej ściance pianke akustyczną, kolumny ustwione w trujkąt równoboczny.

Ważna jest też odległość kolumn od ścian ale to zapewne już wiesz, skoro masz panele akustyczne itp. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję Wam wszystkim za cenne info. 

17 minut temu, xymark napisał:

"WiiM Pro Plus obsługuje szereg technologii do przesyłania multimediów, w tym Apple AirPlay 2, DLNA, Google Chromecast, Alexa Music Cast, Spotify Connect i TIDAL Connect. Streamer może być sterowany za pomocą aplikacji WiiM Home, która daje łatwy dostęp do usług streamingu (Qobuz, Amazon Music, Spotify, TIDAL, Deezer i inne), lub za pośrednictwem asystenta głosowego, jak Alexa, Asystent Google i Siri. Streamer WiiM Pro Plus to także zestaw cyfrowych i analogowych wyjść audio oraz wsparcie dla trybu multiroom."

Nie da się tak ocenić czy akustycznie pokój jest dobrze ogarnięty. Panele z wełny i td. mogą mieć zarówno korzystny wpływ na brzmienie jak i negatywny, Musisz polegać na subiektywnych odczuciach. Jeżeli wydobywający się z kolumn dźwięk Tobie się podoba i nie męczy przy dłuższych odsłuchu, to nie ma co szukać dziury w całym. To ma Tobie sprawdzać przyjemność, a nie komuś kto nigdy nie był w Twoim pokoju i pojęcia nie ma jak brzmi twój system. Ale oczywiście zawsze mogą się znaleźć tacy co będą pisać że sprzęt który masz nie nadaje się do słuchania muzyki, a pokój trzeba kompletnie przeprojektować i przerobić korzystając z usług profesjonalnej ekipy :)))

 

Jeszcze dopytam bo mam już konto na App Music, czy to Apple AirPlay 2 to jest jakaś apka na Wiim obsługująca App Music nie bardzo to rozumiem ?

Edytowano przez nabuchodonozor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, nabuchodonozor napisał:

dziękuję Wam wszystkim za cenne info. 

Jeszcze dopytam bo mam już konto na App Music, czy to Apple AirPlay 2 to jest jakaś apka na Wiim obsługująca App Music nie bardzo to rozumiem ?

Tu niestety nie pomogę bo nigdy korzystam z iphonów. Na Androidzie to wygląda tak, że mam appkę Wiim i tam loguję się do Tidal i w tej appce obsługuję Tidala. 

Jeżeli nikt z kolegów tutaj nie odpowie na Twoje pytanie, to na pewno znajdziesz odpowiedź na forum Wiim:

All things about WiiM Pro & Pro Plus | WiiM (wiimhome.com) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, xymark napisał:

Tu niestety nie pomogę bo nigdy korzystam z iphonów. Na Androidzie to wygląda tak, że mam appkę Wiim i tam loguję się do Tidal i w tej appce obsługuję Tidala. 

Jeżeli nikt z kolegów tutaj nie odpowie na Twoje pytanie, to na pewno znajdziesz odpowiedź na forum Wiim:

All things about WiiM Pro & Pro Plus | WiiM (wiimhome.com) 

nie mam iphona mam apke na androidzie, i od razu odpowiem @Kw202 za krótko kożystam żeby opisać wrażenia i jak to funkcjonuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra , pomyślałem to wszystko na spokojnie ja chyba jestem za bardzo narwany jednak. Dobrze że napisałem i sprowadziliście  mnie troszkę na ziemię. 

Na razie Odpuszczę sobie daca i kupię streamer. 

Lepsze źródło + zmiana na tidal, Amazon na pewno to wyjdzie na dobre. 

Teraz tak kupię wiim bez daca. Są trzy wersje wiim mini, wiim pro i wiim pro plus. 

Wiim mini i wiim pro to są wersje bez daca , czyli ta którą chcę kupić,  ??

 

Link.

https://m.ceneo.pl/149675904;pla?se=3ElnYQVHtDfUdrH9d-6zHGWnsAqEsNg5&gclid=Cj0KCQiAkKqsBhC3ARIsAEEjuJjoXLuZwQfnu9xxXcAAr6DB0CkqxqzmjAreStF1JRr98CyrY21b4nQaAlcJEALw_wcB

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nabuchodonozor napisał:

Dobra , pomyślałem to wszystko na spokojnie ja chyba jestem za bardzo narwany jednak. Dobrze że napisałem i sprowadziliście  mnie troszkę na ziemię. 

Na razie Odpuszczę sobie daca i kupię streamer. 

Lepsze źródło + zmiana na tidal, Amazon na pewno to wyjdzie na dobre. 

Teraz tak kupię wiim bez daca. Są trzy wersje wiim mini, wiim pro i wiim pro plus. 

Wiim mini i wiim pro to są wersje bez daca , czyli ta którą chcę kupić,  ??

 

Link.

https://m.ceneo.pl/149675904;pla?se=3ElnYQVHtDfUdrH9d-6zHGWnsAqEsNg5&gclid=Cj0KCQiAkKqsBhC3ARIsAEEjuJjoXLuZwQfnu9xxXcAAr6DB0CkqxqzmjAreStF1JRr98CyrY21b4nQaAlcJEALw_wcB

 

Wybierz najdroższy z listy...... 

I kup taki używany 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...