Skocz do zawartości

Zestaw do słuchania muzyki w domu


radziok16

Recommended Posts

Witam

Poszukuje „sprzętu grającego” po paru tygodniach zdecydowałem się na amplituner Yamaha rx-v4a + Pure Acoustic Nova 6. Póki nie natrafiłem na temat i nie wiem czy nie lepiej byłoby kupić wzmacniacz zamiast amplitunera ?

Do dnia dzisiejszego korzystałem z zestawu Samsunga kina domowego HT-TX35 póki nie zaczął szwankować tuner. (samsung ht-tx35)

 

Głownie zależy mi na słuchaniu muzyki poprzez telefon (bluetooth, spotify) oraz radio FM, nie zależy mi na technologii ATMOS ani oglądaniu filmów przez kino.

Pomieszczenie to salon ok. 25m2 budżet ok. 5,5 tys. Ale jeśli nie ma sensu nie chciałbym też przepłacać. Ktoś coś doradzi zostać przy tym zestawie czy szukać wzmacniacz ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, skoro zależy Ci na muzyce z takich źródeł, to zdecydowanie lepiej wybrać zestaw stereo niż kina domowego. 

Warto zwrócić uwagę m.in. na Cambridge AXR100 z kolumnami Pylon Pearl 25. Często wybierane połączenie o dynamicznym brzmieniu. Mamy też kilka fajnych zestawów w poniższym filmie, zachęcam do obejrzenia i wizyty w naszym salonie :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze parę pytan:

1. Rozumiem że wspomniany AXR 100 od Yamahy rx-v4a ?

2. Salon ma 25m2 ale do niego przylega jeszcze kuchnia ( dodatkowe 20 m2)w której często tez sie bytuje, czy nie lepiej wtedy kupić trochę lepsze głosniki np . Pearl 257 ?

3. Skoro AXR 100 ma radio FM oraz bluetooth, rozumiem  Wiim mini daje mi mizliwosc sluchania muzyki poprzez wifi ? Rozumiem że sluchanie poprzez bluetooth z telefonu jest gorsze jakosciowo ? Czy sa jakieś inne korzyści ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, radziok16 napisał:

1. Rozumiem że wspomniany AXR 100 od Yamahy rx-v4a ?

Tak. On gra lepiej od kinowego V4A ale i od stereofonicznego 602/600/803/800

20 godzin temu, radziok16 napisał:

2. Salon ma 25m2 ale do niego przylega jeszcze kuchnia ( dodatkowe 20 m2)w której często tez sie bytuje, czy nie lepiej wtedy kupić trochę lepsze głosniki np . Pearl 257 ?

Lepsze rozumiesz wieksze? Niby tak. Ale akurat w Pearl model 25 gra lepiej. Przydały by sięwieksze wtedy szukasz czegoś innego. Magnata, Heco, na przykład. Wspomniane Bronze 500. No kwestia budżetu.

20 godzin temu, radziok16 napisał:

3. Skoro AXR 100 ma radio FM oraz bluetooth, rozumiem  Wiim mini daje mi mizliwosc sluchania muzyki poprzez wifi ? Rozumiem że sluchanie poprzez bluetooth z telefonu jest gorsze jakosciowo ? Czy sa jakieś inne korzyści ? 

BT daje słabsze efekty.

Wiim da Ci radio interntowe, Spotify , który gra lepiej niż BT czy bezsratny Tidal. Także dostęp do dysków i przesyłanie po DLNA

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Piotr Sonido napisał:
Dnia 20.12.2023 o 11:21, radziok16 napisał:

2. Salon ma 25m2 ale do niego przylega jeszcze kuchnia ( dodatkowe 20 m2)w której często tez sie bytuje, czy nie lepiej wtedy kupić trochę lepsze głosniki np . Pearl 257 ?

Lepsze rozumiesz wieksze? Niby tak. Ale akurat w Pearl model 25 gra lepiej. Przydały by sięwieksze wtedy szukasz czegoś innego. Magnata, Heco, na przykład. Wspomniane Bronze 500. No kwestia budżetu.

Lepsze niekoniecznie większe, jestem laikiem i wywnioskowałem że numer więcej czyli Perl 27 będzie do  większej powierzchni. Czy według Ciebie Perl 25 wystarczą do powierzchni o której wspomniałem ?  

Dnia 20.12.2023 o 13:17, Q21 napisał:

2. Można pomyśleć, warto spojrzeć też na nieco droższe i większe kolumny, jak Monitor Audio Bronze 500 lub KEF Q750

Z tego co widzę są już sporo większe chodiz o wysokość szerokość, nie bardzo mam na to miejsce.

Kawał drogi mam do was całkiem nie po drodze jest u was możliwosc wypożyczenia sprzetu w celu odsłuchu ? Druga sprawa czy gdzieś znajdę nie przekolorozyowane zdjęcie kolumn Perl 25, głownie chodzi mi o kolor orzech i czarny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, radziok16 napisał:

X tego co widzę są już sporo większe chodiz o wysokość szerokość, nie bardzo mam na to miejsce.

Kawał drogi mam do was całkiem nie po drodze jest u was możliwosc wypożyczenia sprzetu w celu odsłuchu ? Druga sprawa czy gdzieś znajdę nie przekolorozyowane zdjęcie kolumn Perl 25, głownie chodzi mi o kolor orzech i czarny.

Jak najbardziej, jest taka możliwość :)

Co do kolorów, co masz na myśli? Bardzo dużo zalezy od Twojego wyświetlacza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, radziok16 napisał:

Lepsze niekoniecznie większe, jestem laikiem i wywnioskowałem że numer więcej czyli Perl 27 będzie do  większej powierzchni. Czy według Ciebie Perl 25 wystarczą do powierzchni o której wspomniałem ?  

Tak, Ale poszedł bym chyba w inne kolumny.

Pylony będa grały spokojnie. Aczkolwiek dadza radę w 25metrach.

 

Wększe konstrukcje które dadza radę to ELAC F5.2 czy Magnat Supreme 1002, Heco Victa 702

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...