Skocz do zawartości

Upgrade systemu stereo pod TV - co kupić?


PaulON

Recommended Posts

Cześć,

Pierwszy temat na forum więc się przywitam. Paweł jestem.

Chciałbym zapytać co wg was najlepiej kupić / dokupić (o ile w ogóle coś) do systemu stereo z amplitunerem, żeby dobrze brzmiały filmy z VOD?

Kupuję właśnie TV i chciałem zainwestować też do 2k PLN w soundbara bo stwierdziłem że z mojego stereo fajnych efektów kinowych nie usłyszę, a Atmos marketing zadziałał. W trakcie  wyboru belki zobaczyłem, że spora część obsługuje też usługi strumieniowe, a korzystam z Tidal do muzyki, więc biorąc pod uwagę amatorskie opinie o dźwięku i że soundbary nadają się też do muzyki, to zaczęła mi świtać myśl żeby zastąpić obecny sprzęt soundbarem. Póki co mi to przeszło... poczytałem, pomyślałem i chyba jednak na tym Atmosie mi tak bardzo nie zależy, o ile w ogóle bym go usłyszał w moim pomieszczeniu, a nie sądzę żeby z tych małych ciasno upakowanych głośniczków coś sensownego z muzyki można było wyciągnąć. 

W związku z tym chyba zmodernizuję to co mam. Czyli wchodzi w grę dokupienie suba albo zmiana kolumn, albo jedno i drugie. I teraz pytanie co polecacie? Mam do dyspozycji 2-2,5k.

To czego aktualnie używam: ampli Onkyo TX-8150 oraz dość wiekowe kolumny podstawkowe Mission 750 20th Anniversary Limited Edition Farad Azima.

Źródło - Tidal. Niestety to ampli nie obsługuje go bezpośrednio (wcześniej korzystałem ze Spotify, więc na obsługę Tidala nie zwracałem uwagi kupując go) a połączenie BT mi nie odpowiada, zatem podłączyłem do niego google chromecast. A jako że HDMI też nie mam to chromecast jest podpięty z pośrednictwem konwertera HDMI - wydziela mi sygnał audio z HDMI na kabel optyczny. 

W tych głośnikach nieco brakuje mi basu, zatem w filmach tym bardziej może go brakować. Czy w związku z tym sam sub, czy może całkiem nowy, lepszy zestaw w tym budżecie znajdę? Oczywiście dla mnie "nowy" ale sprzęt może być używany. Jeśli zestaw to kolumny muszą być podstawkowe ze względu na miejsce.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

Rozumiem sugestię co do zmiany kolumn na inny model i samo stereo bez suba. Natomiast nie do końca kwestię wzmacniacza.

Sugerujesz że powinienem zmienić Onkyo z Chromecastem na tego typu niewielki wzmacniacz z Wiim mini? Jakie z tego będą korzyści? Lepsze brzmienie? Gdyby te wzmacniacze miały Tidal connect to byłoby wygodniej przynajmniej ale w ich przypadku i tak wymagany jest dodatkowy Wiim lub inna przystawka do strumieniowania.

Czy nie lepiej jednak pozostać w kwestii wzmacniacza i streamingu przy tym co mam, a dzięki temu większą kwotę przeznaczyć na kolumny lub kolumny i sub?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, PaulON napisał:

Sugerujesz że powinienem zmienić Onkyo z Chromecastem na tego typu niewielki wzmacniacz z Wiim mini? Jakie z tego będą korzyści? Lepsze brzmienie? Gdyby te wzmacniacze miały Tidal connect to byłoby wygodniej przynajmniej ale w ich przypadku i tak wymagany jest dodatkowy Wiim lub inna przystawka do strumieniowania.

Tidal connect ma ten Wiim, Ten wiim ma śweitną sieć dlatego właśnie Ci go polecam. A jeśli chodzi o to zmacniacze to może sięokazac że do takich monitorów to wcale nie grają gorzej od Onkyo.

Grają szybciej i nieco twardziej.

No chyba że szukać AXR 100 może być tez używany. I Wiim też.

16 godzin temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Na razie to bym na twoim miejscu wszystko zostawił, a dokupił dobrego suba, najlepiej Rela. Póżniej wymienisz sobie kolumienki na fajne podstawkowe. Ampli wymień dopiero jako ostatni element za jakieś 2-4 lata.

Albo tak.

Bo to Ci zostanie bez względu na jaki system kiedyś wymienisz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...