Skocz do zawartości

Bowers & Wilkins 702 S3 VS KEF R11 Meta ?


Radosław0203

Recommended Posts

Ja z kolei wybrał bym Bowersy. Raz słuchałem R7 w salonie audio, bo byłem na nie napalony i strasznie się rozczarowałem brzmieniem Kefa. Mimo zaadaptowanego pomieszczenia bas lał się straszliwie. Ale z Kefem tak jest, albo się takie brzmienie kocha, albo nienawidzi. Ja należę do tych drugich. Posłuchaj sam w jakimś salonie audio co Ci bardziej odpowiada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Radosław0203 napisał:

Bowers & Wilkins 702 S3 VS KEF R11 Meta? 
Jaka jest Wasza ocena porównawcza tych dwóch kolumn? Pomieszczenie 50m2, all in one, wzmacniacz na razie niesprecyzowany (chyba, że macie jakieś sugestie względem tych kolumn?). 

Witaj,

Faktycznie, będą to kolumny które zasadniczo będą reprezentowały odmienne charaktery. W przypadku B&W warto tu wspomnieć, że te zrobiły duży progres w stosunku do swojego poprzednika czyli 702s2. Jeżeli elektronika typu "all in one" będzie dobrze do nich dobrane (czyt. wydajna) to nie masz o co się martwić. Naszym zdaniem z ROSE 520 daje to

zadowalające efekty. Może zechciałbyś się umówić na prezentację?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie kompletnie odmienne konstrukcję.

KEFy są ciepłe, nasycone ciepłym środkiem. Miłe w odsłuchu, z głebszym basem.

Bowersy sa twarde, sztywne, jasne i szybkie.

Ani jednych ani drugich nie wyrównasz do brzmienia oponentów elektroniką.

Więc koniecznie odsłuch.

Cambridge EVO 150 jest dość mocny. Ale ten nie do Bowersa. Do KEFa spoko.

AVM ale to nie ten budżet. Pewnie.

21 godzin temu, Radosław0203 napisał:

chyba, że macie jakieś sugestie względem tych kolumn?

Idź na odsłuch. Nie tylko do Topa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam wszystko co napisali koledzy powyżej, to dwie zupełnie inne kolumny, inne brzmienie. Obydwa modele potrzebują wydajnego wzmacniacza, ale B&W na pewno nie zagra dobrze z jakimkolwiek all-in-one. Negatywne opinie o tych kolumnach bardzo często biorą się właśnie z nieprawidłowo skonfigurowanego systemu, tzn. zbyt mało wydajnego wzmacniacza, który po prostu nie radzi sobie z tymi kolumnami.

Jeśli chcesz dobrze wydać pieniądze, namawiam na odsłuchy. A może znajdziesz jeszcze zupełnie coś innego, co zagra jeszcze bardziej zgodnie z Twoimi preferencjami. Zapraszam serdecznie do nas.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...