Skocz do zawartości

Arcam a25 nie reaguje na pilota


jarek nowak

Recommended Posts

Witam  , mam pytanie  czy ktoś wie jak wejść w menu wzmacniacza arcam a25  nie używając pilota , bo właśnie wzmacniacz nie reaguję mi na pilot a pilot działa , baterie wymienione   , wiązkę wysyła  , jest jakaś opcja w tym wzmacniaczu by wejść w menu tymi samymi pokrętłami   , lub jakiś reset zrobić  , proszę o pomoc .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Luk Pl napisał:

Odpowiedz na to pytanie znajdziesz w instrukcji.

Chciałem taką informację podrzucić, ale w instrukcji jest napisane, że należy na wzmacniaczu nacisnąć przycisk "menu", a takiego według tej samej instrukcji nie ma.

@jarek nowak sprawdź czy nie uda się do tego menu wejść przytrzymując wciśnięte lewe pokrętło. Według instrukcji do zmiany opisu źródła się tak można dostać, ale może to jest to ukryte wejście w menu.

Jeśli nie, to chyba będziesz musiał reklamować sprzęt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Chmarski napisał:

należy na wzmacniaczu nacisnąć przycisk "menu", a takiego według tej samej instrukcji nie ma.

Jest, przycisk z trzema kropkami, we wzmacniaczu też można włączyć menu, ale trzeba się poruszać nawigacyjnymi w pilocie, trochę dziwne rozwiązanie, tyle przynajmniej można przeczytać w instrukcji... Ja na prawdę mam za dużo wolnego czasu :) 

Przed chwilą, jarek nowak napisał:

Nie ma nic w instrukcji  zobacz sobie sam instrukcję arcam a 25 to zobaczysz

Wszystko jest ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Luk Pl napisał:

Jest, przycisk z trzema kropkami, we wzmacniaczu też można włączyć menu, ale trzeba się poruszać nawigacyjnymi w pilocie, trochę dziwne rozwiązanie, tyle przynajmniej można przeczytać w instrukcji... Ja na prawdę mam za dużo wolnego czasu :) 

Proszę o priv na messenger Jarosław Jaro Nowak 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Chmarski napisał:

Nie mam tego wzmacniacza, a instrukcja wspomina tylko tych trzech kropkach na pilocie. nie wykluczam, że po prostu nie umieścili go w opisie przedniego panelu.

No właśnie instrukcja jest nieprecyzyjna, piszą żeby uruchomić menu przyciskiem na pilocie (trzy kropki) lub przycisk menu na wzmacniaczu, którego najwyraźniej nie ma. Też nie posiadam ARCAM, ale zerknąłem z ciekawości. Dobrze wyżej napisałeś, ja coś pomieszałem że miałeś na myśli że na pilocie nie ma. Dziwnie to rozwiązali bo przecież takiego pilota można zgubić, pies może zjeść, czy taka awaria na przykład.

No i nie ma opcji ustawień fabrycznych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Chmarski napisał:

Chciałem taką informację podrzucić, ale w instrukcji jest napisane, że należy na wzmacniaczu nacisnąć przycisk "menu", a takiego według tej samej instrukcji nie ma.

@jarek nowak sprawdź czy nie uda się do tego menu wejść przytrzymując wciśnięte lewe pokrętło. Według instrukcji do zmiany opisu źródła się tak można dostać, ale może to jest to ukryte wejście w menu.

Jeśli nie, to chyba będziesz musiał reklamować sprzęt.

Przytrzymując  pokrętło imput bo nic innego tam nie ma  to trzeba to zrobić  przytrzymując  pokrętło i wtedy zmienia się np. na analog czy streamer czy USB   , czy Digital  , czy phono , czy bluetooth  ,  nie ma nigdzie opcji menu  . Jak np. Jest ustawione analog 1 i się przytrzyma po pod analog wyskakuje co można tu przypisać  pod to Wejście  i tyle że np. Możesz przypisać streamer  czy tape czy bluetooth  np. I to tyle  , trzymając na np. Bluetooth  czy Digital  to nic się nie zmienia i nic nie można zrobić  , więc zupełnie nie wiem gdzie szukać tego menu ☹️

7 minut temu, Luk Pl napisał:

No właśnie instrukcja jest nieprecyzyjna, piszą żeby uruchomić menu przyciskiem na pilocie (trzy kropki) lub przycisk menu na wzmacniaczu, którego najwyraźniej nie ma. Też nie posiadam ARCAM, ale zerknąłem z ciekawości. Dobrze wyżej napisałeś, ja coś pomieszałem że miałeś na myśli że na pilocie nie ma. Dziwnie to rozwiązali bo przecież takiego pilota można zgubić, pies może zjeść, czy taka awaria na przykład.

No i nie ma opcji ustawień fabrycznych.

No mówię Ci tragedia  działał i nagle przestał  wzmacniacz  reagować bo pilot widać wiązkę laserową wysyła  , baterie też zmieniłem   , tylko dziwne że nie można w menu bez pilota na samym wzmacniaczu wejść  w ustawienia 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jarek nowak napisał:

No mówię Ci tragedia  działał i nagle przestał  wzmacniacz  reagować bo pilot widać wiązkę laserową wysyła  , baterie też zmieniłem   , tylko dziwne że nie można w menu bez pilota na samym wzmacniaczu wejść  w ustawienia 

Jedynie jakiś serwis, ale lipa straszna ze strony ARCAM`a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nie wiadomo jeszcze  bo bawiłem się pilotem może coś przestawiłem i może da się  to jakoś ogarnąć  , zobaczymy  , Wiesz w tym wzmaku wszystko po angielsku  do tego instrukcja żenada  więc ciężko coś ogarnąć  , zobaczymy co audiocenter serwis ogarnie  . A tak ogólnie to wszystko w nim działa . Dziękuję Ci za rozmowę i pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby jakiego skoro mam tylko jeszcze streamer st5   I jak niby to zrobiłem  , to jak wrócić  skoro wciskając pilot  nie reaguję  nic w wzmacniaczu   , no chyba że pilotem od st5 coś tam zmienić  ale co on ma wspólnego ze wzmak , jak wogóle wejść w menu wzmacniacza  bez pilota skoro tam jest tylko pokrętło imput i kręcąc nim nie ma opcji menu  , tylko źródła  i jak się przytrzyma  imput to można  tylko  przypisać  tylko np. Streamer do wyjścia jakie masz wpięte kable  np. Do analog 1 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kn1234 napisał:

Jest na pilocie przycisk amp?jak miałem a29 to ten przycisk blokował pilota

Dobra już wiem,że to inny pilot,nieważne

No u mnie w Arcamie SA30 też przycisk AMP na pilocie odblokowywał funkcje poączenia pilota ze wzmakiem.No chyba, że nie masz tego przycisku to będzie problem.Widzę, że jednak nie masz tego przycisku,a ten przycisk z nutką też nic nie daje?

pilot.jpg

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...