Skocz do zawartości

Wypożyczę kolumny podłogowe/podstawkowe Bowers lub inne


maskun

Recommended Posts

Witam, temat do działu Giełda / Inne
..poszukuje swojego dźwięku i chciałbym wypożyczyć kolumny najlepiej B&W (ale mogą być inne)
Posiadam swoje podłogowe KEF Q700 ze zmodyfikowanymi zwrotnicami które po zabiegu brzmią znakomicie (większy detal w górnych rejestrze i niższy bas którego wcześniej nie było zbyt dużo) podobnie jak wcześniejsze które miałem R700

Jeśli ktoś jest z okolic Górnego Śląska i chciałby na zasadzie nowych doświadczeń spotkać się przywieść swoje kolumny (nawet za opłatą) i posłuchać to pisać.
Nowe egzemplarze ze sklepu nie zawsze można łatwo wypożyczyć a do tego nie zawsze są modele które już mają kilka dobrych lat na rynku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej nie....sprzedany. Szczerze jak pisałem tego posta to sobie faktycznie wspomniałem o Tobie że był temat ale nie odezwałem się. Sorry.
Ogólnie to teraz mam CA CXA81 i jestem bardzo zadowolony - gram z zewnętrznym streamerem i jest bardzo dobrze. Kolumny jednak najwięcej zmieniają to pewnie je wymienie bo ciągle tylko w KEFach przebieram.
Naim droga zabawka i dobrze ze sie sprzedała bedzie na kolumny jakaś część 😄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas brakuje mi szczegółowości takiego dokładnego przekazu dźwięku. CXA81 nie jest wcale zbyt jasny i nie ma podejścia nawet do np. Primare 15tki gdzie faktycznie aż czujesz metaliczny posmak 😉😁 ale to delikatna już przesada. 

Ogólnie byłby to świetny pomysł aby ktoś również chciał posłuchać innych kolumn. Jeżdżenie po ludziach z OLX to średni pomysł.. bo każdy chce sprzedać i nie ma sensu robić ściemy komuś że chce kupić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

CXA81to jak mówiłeś, dobry wzmacniacz. Nawet bardzo dobry, można powiedzieć. W porównaniu z Gato, była różnica ale bardzo niewielka. Zmieniłem tylko dlatego że chciałem coś nowego.

Co do kolumn, u mnie z Pylon Audio Diamond 25  graja. Miałem też u siebie Monitor Audio Gold 100 5g. Też bardzo to dobrze się spisywało, ładny bas był, jak na monitory tylko jak dla mnie trochę ciemniejszy dźwięk miały niż D25. Ale może się tobie spodoba. Plus wykonanie, miodzio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2023 o 09:33, maskun napisał:

Cały czas brakuje mi szczegółowości takiego dokładnego przekazu dźwięku.

Miałem i ja takie potrzeby. 
Kilkanaście kolumn w swoim salonie.
A tu albo koc, albo krew z uszu.

Dnia 28.12.2023 o 17:22, maskun napisał:

Kolumny jednak najwięcej zmieniają to pewnie je wymienie

Jestem tego samego zdania i mam nadzieję, że znajdziesz to swoje brzmienie.  Nic tu nie wniosę, ale zachęcam, byś gdzieś tam z tyłu głowy mial świadomość o roli i wpływie tzw pogłosu. Trochę roboty mnie to kosztowało/zdobycie wiedzy no i adaptacja. Ale zrobiło różnicę, które nawet „idealne” kolumny nie byłyby w stanie zrobić.
Powodzenia.

Adam
 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2023 o 13:34, Artur Brol napisał:

Co do kolumn, u mnie z Pylon Audio Diamond 25  graja. Miałem też u siebie Monitor Audio Gold 100 5g.

Akurat miałem Diamond'y 30 na tydzień czasu ale nie urzekły mnie. Tak naprawdę poprawił się znacznie bas że nie potrzeba żadnego suba i tyle.
Sama jakość wysokich a głównie średnich! tonów to zniewalające były Impuls Norte. Kolumny naszego polskiego małego producenta ale wygląd tej kolumny i kolor (nie ma obecnie innych) odrzucają mnie do ich zakupu. Tutaj serio wystarczyło nawet na chwile przełączyć z tych moich Kefów R700 lub Q700 na Norte i wokal damski jak i męski przenosił słuchacza nie na jeden a dwa poziomy wyżej! To zupełnie inne doznanie i dlatego wiem że nie ma sensu bawić się w b. drogą elektronikę (w ramach rozsądku) a właśnie kolumny
 

Dnia 31.12.2023 o 19:58, Kw202 napisał:

Martin Logan motion 35xt

Nie znam kompletnie tego a marka też mało popularna - ale dziękuje zobaczymy. Troszkę małe bo ma wysokość około 30cm a ja jednak myślę nad większą kolumną podstawkową ale nie miniaturową.
Postaram się tego posłuchać ale wiem żeby podjechać do kogoś to będzie problem 🙂 a do Ciebie w lubuskie to wiadomo odpada 🙂 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzialem/ przeczytałem, wszędzie polecają D28 bardziej niż te 30ki.

To co o  wokalach mówisz, to ja słyszę na D25. Bardzo przyjemnie brzmią. Męskie czy damskie, obojętnie.

Jeśli potrzebujesz podstawkowe kolumny, to może Diamond 18? Jeśli te MAGold 100 5g nie podejdą.

Tutaj możesz mieć racje - mówiąc że najwięcej można kolumnami zmienić. Ktoś mi to, tutaj już mówił. Choć jakiś dobry wzmacniacz, też może pomóc 😏

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak @Artur Brol wzmacniacz może pomóc ale to są delikatne różnice. Tak jak pisałem już kiedyś w innym wątku że sporo wzmacniaczy przesłuchałem u siebie w domu ale wszystko to są takie raczej subiektywne wrażenia chyba że mówimy o skrajnościach jak Yamaha, Primare które ewidentnie mają "jasny charakter" a niektóre inne marki jednak nie jestem w stanie wymienić czegoś co gra w zupełnej opozycji...raczej bardziej neutralne wzmacniacze. Jednak tutaj na mój słuch nie ma sensu wydawać powyżej 8k - 10k na elektronike.

Kolumny to juz inna bajka - to jest odrazu odczuwalne jeśli posłuchamy Focala, B&W a posłuchamy Dali albo z wyższej ligi Harbeth, PMC. 

MA Gold faktycznie jest do sprawdzenia i tego bym chciał również posłuchać oprócz Bowersów które głównie w salonach audio bardzo mi się spodobały brzmieniowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj się z tobą zgadzam. Tych kilka wzmacniaczy słyszałem, ale jak to się mówi, nie tylko du... nie urwało to jeszcze jedynie niewielkie różnice ukazało.

Kolumny to może być dobry trop.

Sprawdź też Pylony 25 lub 28. Te które miałeś akurat , podobno niezbyt są udane. D25 z moim wzmacniaczem bardzo przyjemny dźwięk produkują.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś chciał przesłuchać kolumny Canton Digital 1, to w drugiej połowie lutego mogę wpaść. Na razie jestem na chorobowym, a przede wszystkim przez jakiś czas nie mogę dźwigać ciężkich przedmiotów. Mogę przy okazji zabrać swoje Myryady, Adcoma i prosiaczka MF X10-D. Jakby co, to się przypomnij

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...