Skocz do zawartości

Wybór między Denon AVR-X2800H czy Yamaha MusicCast RX-V6A


pawelcb

Recommended Posts

Dnia 12.02.2024 o 08:20, pawelcb napisał:

Denon AVC-x3800h + Dali oberon 3 fronty z centralnym

Fajne elementy nie specjalnie lubię je razem. Oby Tobie spasowało :)

Dnia 12.02.2024 o 08:20, pawelcb napisał:

Ampli na amazonie DE a dali w akustyce

Jest na niego obecnie jakaś promocja czy z poprzedniej wstawki?

Dnia 12.02.2024 o 09:26, bora902 napisał:

z obowiazku kronikarskiego zapytam z jakiej dystrybucji  "amazon  de denon x3800h"  pochodzi ?

Z własnej.

20 godzin temu, pawelcb napisał:

A jest jakaś różnica w dystrybucjach ?

Gwarancje masz Amazona nie przejmuj siętym.

 

13 godzin temu, bora902 napisał:

ale nie ma w tym raczej  logiki jesli chodzi o amplitunery

Masz jakieś dowody że w UK czy NL sa inne amplitunery niż u nas?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Fajne elementy nie specjalnie lubię je razem. Oby Tobie spasowało :)

Na razie się kolumny docierają ale i teraz całkiem fajnie to gra

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Jest na niego obecnie jakaś promocja czy z poprzedniej wstawki?

Ja nie miałem promocji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, PanKlor napisał:

Czyli, że  np. IP Pro Max 256 GB ma gorszy ekran niż taki w wersji 1TB? 

 dokladnie tak  a juz napewno kosci pamieci ma japonskie zamiast chinskich 

8 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

 

 

Masz jakieś dowody że w UK czy NL sa inne amplitunery niż u nas?

 

to zalezy od roku i danego miesiaca  a nie od dowodow

zazwyczaj na rynkach rozwinietych sa nowsze wersje tego samego modelu 

czasem moga byc tez takie same 

 

kiedys probowalem ustalic dlaczego jedna fabryka na rynek UK proponuje sprzet za 1000 funtow  a polacy musza kupowac stary model za 1700 funtow ( w przeliczeniu)

nie chodzilo w tym przypadku o amplituner

cisnalem tez inzynierow fabrycznych o to by sie przyznali do drobnych roznic konstrukcyjnych  w modelach na panstwa niemieckojezyczne  :)

tu bylo jeszcze ciekawiej bo cala europa miala kondom a tylko niemieckojezyczne mocne  podzespoly...

 

w tym ostatnim przypadku to  byla ambicja by dany produkt mogl konkurowac z innymi duzo drozszymi i bez usterek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, pawelcb napisał:

Na razie się kolumny docierają ale i teraz całkiem fajnie to gra

Ja nie miałem promocji

A to szkoda bo bywa taniej.

15 godzin temu, bora902 napisał:

to zalezy od roku i danego miesiaca  a nie od dowodow

zazwyczaj na rynkach rozwinietych sa nowsze wersje tego samego modelu 

czasem moga byc tez takie same 

Ale nowsze to normalne. Raz transport idzie tu a raz tam. Pytam co z tego? W sensie czy czymś się różnią. Bo daty produkcji to nei wyznacznik.

15 godzin temu, bora902 napisał:

kiedys probowalem ustalic dlaczego jedna fabryka na rynek UK proponuje sprzet za 1000 funtow  a polacy musza kupowac stary model za 1700 funtow ( w przeliczeniu)

Bo w Polsce jest drożej? U nas Denon zawsze jest najdrozszy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, PanKlor napisał:

Czym się różnią? 

Skąd to przekonanie? Jesteś w stanie wskazać gdzie te kości się znajdują? 😉 

na kosciach sa oznaczenia zakladu produkcyjnego i kraju gdzie sie znajduje 

 

7 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

 

Ale nowsze to normalne. Raz transport idzie tu a raz tam. Pytam co z tego? W sensie czy czymś się różnią. Bo daty produkcji to nei wyznacznik.

 

 

sa jeszcze firmy ktore na przestrzeni 2 lat w tym samym modelu robia jakies poprawki 

7 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

 

Bo w Polsce jest drożej? U nas Denon zawsze jest najdrozszy.

 

tu akurat nie chodzilo o denon ale o producenta oledow

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bora902 napisał:

na kosciach sa oznaczenia zakladu produkcyjnego i kraju gdzie sie znajduje 

 

Bardzo dziękuję za wymijającą odpowiedź. Pytanie było o to czy jesteś w stanie zlokalizować te kości a nie co jest na nich napisane.  Po raz kolejny udowodniłeś, że nie masz pojęcia o czym piszesz. Układy Bionic w iPhone to od dlugich kilku lat SoC a pamięci są implementowane jako PoP więc nie masz szansy zobaczyć na nich żadnych napisów bez demontażu. 

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.02.2024 o 16:04, bora902 napisał:

dokladnie tak  a juz napewno kosci pamieci ma japonskie zamiast chinskich 

To jest totalna losowość producenta pamięci/układu nand w danym roku produkcyjnym iPhone'a. Czasami to jest Toshiba, czasami inny producent bez względu na jego pojemność.  128 GB, czy 256 GB od 1 TB tylko różni się tym, że pamięć nand 1 TB jest trochę wyższa/grubsza od mniejszych pojemności. Te same kości nand są w pro i nie-pro. 

 W serii Pro ekrany są takie same bez względu na jego pojemność lecz ekrany mogą być od różnych producentów, ale to tylko wynika z mocy przerobowej, bo oledy wysokiej jakości bez wad produkcyjnych ciężko uzyskać i jest "trochę" odpadów nie spełniających wymogów klienta(Apple). W iPhone'ach nie-pro oledy są inne niż w Pro, niestety nadal 60 Hz.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, bora902 napisał:

na kosciach sa oznaczenia zakladu produkcyjnego i kraju gdzie sie znajduje 

Nie twierdzę że nie. Pokaż w takim razie zdjęcie dwóch różnych.

16 godzin temu, bora902 napisał:

sa jeszcze firmy ktore na przestrzeni 2 lat w tym samym modelu robia jakies poprawki 

Owszem widziałem to kilka razy ale głównie w przeszło. Ostatnia akcja to chyba zmiana HDMI w tym samym modelu.

Masz info co konkretnie i gdzie się zmienia?

16 godzin temu, bora902 napisał:

tu akurat nie chodzilo o denon ale o producenta oledow

Rozmawiamy o audio. Telewizory mnie kompletnie nie interesuja.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, PanKlor napisał:

Bardzo dziękuję za wymijającą odpowiedź. Pytanie było o to czy jesteś w stanie zlokalizować te kości a nie co jest na nich napisane.  Po raz kolejny udowodniłeś, że nie masz pojęcia o czym piszesz. Układy Bionic w iPhone to od dlugich kilku lat SoC a pamięci są implementowane jako PoP więc nie masz szansy zobaczyć na nich żadnych napisów bez demontażu. 

 

to ty nie masz pojecia o czym piszesz :)

w kazdym temacie na ktory zabierasz glos  jest identycznie tak jak u reszty z was bo nie macie pojecia o szczegolach elementow uzytych do produkcji 

wszystko opierasz o wrazenia subiektywne a nie o graty czy polprzewodniki

oczywiscie ze jestem w stanie poznac ktora z plyt glownych jest wyzszym modelem od drugiej 

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

 

Rozmawiamy o audio. Telewizory mnie kompletnie nie interesuja.

 

 

rozmawiamy o elektronice a nie o audio

ten dzial  to "kino domowe"  a pod tym kryje sie cale spektrum sprzetu obraz/dzwiek

10 godzin temu, emigrant napisał:

To jest totalna losowość producenta pamięci/układu nand w danym roku produkcyjnym iPhone'a. Czasami to jest Toshiba, czasami inny producent bez względu na jego pojemność.  128 GB, czy 256 GB od 1 TB tylko różni się tym, że pamięć nand 1 TB jest trochę wyższa/grubsza od mniejszych pojemności. Te same kości nand są w pro i nie-pro. 

 W serii Pro ekrany są takie same bez względu na jego pojemność lecz ekrany mogą być od różnych producentów, ale to tylko wynika z mocy przerobowej, bo oledy wysokiej jakości bez wad produkcyjnych ciężko uzyskać i jest "trochę" odpadów nie spełniających wymogów klienta(Apple). W iPhone'ach nie-pro oledy są inne niż w Pro, niestety nadal 60 Hz.  

 

mylisz sie 

technika uzycia komponentow jest ta sama od ponad 20 lat i byla ju zstsosowana w najtanszych ibookach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bora902 napisał:

to ty nie masz pojecia o czym piszesz :)

w kazdym temacie na ktory zabierasz glos  jest identycznie tak jak u reszty z was bo nie macie pojecia o szczegolach elementow uzytych do produkcji 

wszystko opierasz o wrazenia subiektywne a nie o graty czy polprzewodniki

oczywiscie ze jestem w stanie poznac ktora z plyt glownych jest wyzszym modelem od drugiej 

Ustalmy więc, że Ty wiesz wszystko i zależnie od tego jak Ci się spało będziesz Mesjaszem albo Napoleonem. Chociaż opowieści o raperach z US były bardziej na czasie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, bora902 napisał:

mylisz sie 

technika uzycia komponentow jest ta sama od ponad 20 lat i byla ju zstsosowana w najtanszych ibookach

Co to znaczy "technika użycia komponentów"? Używam ich sprzętu od 20 lat. Nie jestem fanem Apple, ale z racji, że jestem BSD-owcem(OpenBSD, FreeBSD, NetBSD), gdzie OSX(macOS) czerpie garściami z rozwiązań BSD i sam jest w części BSD, to dla mnie macOS to jedyny komercyjny system operacyjny, który jest Unixem i nadaje się na desktopa. Poza tym cały ekosystem "japkowy" działa bardzo dobrze i korzystam z tego. Aktualnie Apple robi tylko swój SoC, jest team do oleda i team do akumulatorów, gdzie SoC produkuje TSMC, oled robi Samsung a bateria od jakiegoś producenta chińskiego tylko z wysokimi wymaganiami jakości. Reszta komponentów to gotowe układy od zewnętrznych firm. Poza obudową unibody i logiem "japka" to w środku mix różnych firm zewnętrznych. Z zabytków mam ibooka, iMaca lampkę, maca mini na ppc. Za tamtych czasów komponenty też były używane od zew. firm a nawet bardziej niż teraz.  

Rozwiń tę myśl o "technice użycia komponentów". Mnie to się kojarzy z metodą osadzenia układu na pcb, czy lutowania komponentów, ale to nadal technologia taka sama jak u wszystkich innych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.02.2024 o 09:20, PanKlor napisał:

Ustalmy więc, że Ty wiesz wszystko i zależnie od tego jak Ci się spało będziesz Mesjaszem albo Napoleonem. Chociaż opowieści o raperach z US były bardziej na czasie. 

 

raczej nostradamusem jak juz wiec sie nie spinaj kolego :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...