Skocz do zawartości

Wzmacniacz z HT Bypass do Yamaha V6A i Focal Aria 926


TZ12345

Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim 😊 Chciałbym rozbudować kino domowe o wzmacniacz stereo.

AV: Yamaha V6A

Kolumny: Focal Aria 926 + REL 1205

Pomieszczenie: Standardowy salon około 20m2

Wzmacniacz musi mieć HT Bypass i teraz zastanawiam się nad:

Cyrus one cast – 4500 pln

NAD c368 + MDC BluOS 2i – 5000 pln

Audiolab 6000a play – 4000 pln

Audiolab Omnia – 4300 pln

Arcam SA20 – 2700 pln + streamer

Musical Fidelity M3si czarny – 4500 pln + streamer

Streamer konieczny bo używam głownie spotify z telefonu. Mam ciekawe oferty na Audiolab Omnia i Arcam SA20. Z tego co wyczytałem na forach to powinno być ok w obu wypadkach.

Budżet myślę okolice 5000 pln. Ceny przy urządzeniach to jak mogę kupić. Wiadomo czym taniej tym lepiej ale nie jestem audiofilem i większy wydatek może nie być uzasadniony :) . Może kiedyś jak mnie wciągnie ale teraz to niekoniecznie. Słucham muzyki na V6A i liczę po prostu, że może być lepiej. Co do gatunków to przegląd wszystkiego. Wcześniej miałem Polk S55E i po zmianie na Arię tak myślę, że wzmacniacz stereo byłby sensowny. Poprzedni AV również Yamaha i jasny dźwięk mi nie przeszkadza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, TZ12345 napisał:

Tak Atoll in200 to super opcja ale kosztuje tyle co 3x Arcam SA20 więc tutaj pytanie czy jest warty 3x wyższej ceny. Myślałem nad Atoll in100 ale on nie ma HT Bypass przynajmniej wg tej strony

https://www.audiophile.no/en/articles-tests-reviews/item/426-amplifiers-with-processor-input

Ma bypass. Oczywiście mówię o wersji signature.. Ale in200 gra dużo lepiej niż in100.. musi być nowy ?  Ceny nowych na internecie też można mocno  negocjować..

Edytowano przez lukio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś właśnie był polecany model M5si ale on sporo droższy. W M3si nie braknie mu mocy do Arii ? Klipsch chyba mają ten plus, że grają dobrze z wzmacniaczami o niższej mocy.

DENON PMA-1700NE

Takie coś jeszcze mi chodzi po głowie w cenie 6500 pln. Tutaj głównie wygląd mnie przekonuje ale nie wiem jak będzie z jakością dźwięku w porównaniu do modeli wypisanych

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, TZ12345 napisał:

Też opcja ale jednak wolałbym, żeby to chodziło z "automatu". Ja tam sobie mogę przekręcać ale reszta domowników raczej nie doceni tego rozwiązania. Pewnie prościej będzie im wyciągnąć głośnik BT i tym mnie katować :)

Ale tutaj też będzie trzeba pilotem lub na wzmacniaczu przełączać na bypass bo nie ma automatu... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://petertyson.co.uk/arcam-sa20-integrated-amplifier-with-arcam-st60-streamer

To mnie jeszcze kusi jakby to takie brzydkie nie było :)  Sam wzmacniacz 500 GBP. Przy czym tak widzę, że jednak po dźwięku musical fidelity bardziej chwalą.

M3si nie ma coax ani optyka, jest to jakiś problem w użytkowaniu? Czy da się to obejść chinchami bez straty w jakości

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TZ12345 napisał:

https://petertyson.co.uk/arcam-sa20-integrated-amplifier-with-arcam-st60-streamer

To mnie jeszcze kusi jakby to takie brzydkie nie było :)  Sam wzmacniacz 500 GBP. Przy czym tak widzę, że jednak po dźwięku musical fidelity bardziej chwalą.

M3si nie ma coax ani optyka, jest to jakiś problem w użytkowaniu? Czy da się to obejść chinchami bez straty w jakości

Można dokupić DAC zewnetrzny ;) pytanie do czego potrzebujesz te optyki i coaxiale;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, TZ12345 napisał:

Gdzieś wyczytałem, że żeby podłączyć wiim mini do wzmacniacza i używać dac z wzmacniacza muszę podłączyć po optyku. Tak jest?

Tak :)

18 godzin temu, TZ12345 napisał:

Wiim mini i wiim pro plus dają mi ten sam dźwięk jeśli to podepnę pod m3si? 

Zapraszam do naszego porównania, omawiamy tam różnice pomiędzy WiiMami - https://www.q21.pl/blog/wiim-mini-pro-czy-plus-poradnik

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...