Skocz do zawartości

Nowy zestaw stereo wiim amp + głośniki?


Matlik

Recommended Posts

Dzień dobry,

Przymierzam się do zakupu małego wzmacniacza klasy D wiim amp i głośników. Początkowo myślałem o podstawkowych ELAC Debut 2.0 B6.2 (albo B5.2). Dzisiaj natomiast jeden z kolegów na forum napisał o niemieckiej stronie na której są rabaty na głośniki 24%. Na tej stronie wyszukałem kolumny podłogowe Elac Debut F5.2 i przy cenie ok. 1500zł mogę kupić parę. Niestety pokój w którym będzie grał ten zestaw jest bardzo mały (9m2). Czy w tym wypadku jest to przerost formy nad treścią? Czy w ogóle wiim amp jest odpowiedni do kolumn podłogowych tego typu? Ta promocja mnie mocno kusi.. Dodam, że sprzęt ma służyć 50/50% do audio i TV po hdmi arc. Zależy mi bardziej na lepszej jakości muzyki niż efektów kinowych.

Chciałbym wydać max. 4000zł. Interesuje mnie sprzęt nowy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jest je porównać nie mając ich obok siebie. Mogę polecić Elaci UB52, których też obecnie używam i można je kupić z Amazonu w dobrej cenie. Nie podłączałem ich jeszcze do Wiim Amp bo wtedy miałem go w innej lokalizacji. Tamta promocja z Hidden Audio była tylko wczoraj tak propo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie opis jest nietrafiony. Kupowałem dokładnie z tego samego linku, który Ci podałem ( co prawda dawno temu ) i wysyłana jest para w jednym pudełku. Ogólnie zasada jest tam ( na Amazonie ) taka,że jeżeli coś jest w jednym pudełku to nie sprzedaje się tego na sztuki. Nikt tego nie przepakowuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cześć,

Zakupiłem elac unifi ub52 poniżej 1000zł za szt. z niemieckiego sklepu. Mają do 10 dni roboczych na transport, a ja w tym czasie będę organizował wiim amp i kable. Mam pytanie czy 2x2,5mm kabel wystarczy? Drugie pytanie jakie wtyki mają być od strony kolumn i we wzmacniaczu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metalowe obudowy sa troche risky, nie rozumiem idei takich rozwiazan.

32 minuty temu, maderos napisał:

Liczyłem na konkret, serio się na tym nie znam. 

Konkretnie to troche zalezy od przekroju kabla, szczegolnie gdy skrecane. Np. w bananach na duze przekroje ciezko skutecznie skrecic male przekroje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze mam dokladnie takie same, a przynajmniej bardzo podobne.

 

 

 

 

 

Tego typu moga dobrze sprawdzac sie niezaleznie od przekroju

image.png.eb99f6f97eb82ad02622c7de912da9a5.png

https://blackdotaudio.eu/wtyk-glosnikowy-bananowy-kacsa-bp-6201n---miedz,77,10628.html

a BFA generalnie maja silniejszy kontakt z gniazdem.

 

Edytowano przez ProjectPi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki za informacje na temat wtyków. Zamówiłem już odpowiednie. Wiim amp będzie grał z ELAC Uni-fi UB52. Niestety wiim amp zamówiłem na Amazon.com 26.01. W opisie było napisane, że dostarczą do 02.02. A tymczasem mam informację, że dostanę maila jak będą znali przybliżony czas dostawy... Próbowałem podpytać Amazon o czas dostawy, ale trafiam na sztuczną inteligencję.  Zna ktoś maila do Amazon? Jedynie widziałem informację, że mogę telefon im zostawić to oddzwonią w tej sprawie..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W końcu odpaliłem mój zestaw wiim amp z ELAC uni-fi ub52. Kolumny wiszą na ścianie na ściennych uchwytach. Niestety odległość między ścianą a kolumnami jest bardzo mała. Nie mogę tego zmienić. Wydaje mi się, że lekko brakuje niskich tonów. Mimo wszystko jak słucham muzyki to jestem bardzo zadowolony - dźwięk jest dynamiczny i detaliczny, a wokale bardzo wyraźne. Zestaw gra na razie przez tydzień. Czy kolumny jeszcze się wygrzeją?  Czy to normalne przy takim zestawie? Sprzęt współpracuje również z TV przez HDMI ARC - tutaj nie mam zastrzeżeń. Aplikacja jest intuicyjna. Wiem, że można podnieść niskie tony w equalizer, ale i tak spodziewałem się mocniejszych tonów niskich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie są kolumny przystosowane do wieszania na ścianę. Nie masz absolutnie miejsca ,żeby je postawić ? To bardzo fajne "równe " kolumny. Nie są przebasowione więc na początek jeżeli się przesiada z grających V to brzmi inaczej. Od akustyki  i rozmiaru pokoju też zależy sporo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...