Skocz do zawartości

Czy jest sensowny taki upgrade ? / wszedłby Denafrips Pontus2 /


Marek333

Recommended Posts

Czy jest sens taka zamiana ze względu na jakość QS

Obecny setup1: Lumin D3 (używany wewn DAC , MQA ) > XLR > HEGEL H390
Rozważany do dyskusji naszej -  nowy setup3 Wiim Pro Plus jedynie jako transport > Denafrips Pontus2 (zakup potencjalnie) (użycie tego DACa oczywiście) >XLR > Hegel H390
Czy niewiele się zyska i czy ktoś  "to przetrenował" ?

Obecnie mam na kilka dni testowo podłączenie następujące  /setup2 /   Wiim Pro Plus >coaxial cyfrowo> H390  (tu DAC robi robotę)

i  odbieram (może bardzo subiektywnie może nawet  błędnie) że lepiej gra taki układ niż setup1 z Luminem, używając  transportu Wiima + DACa Hegla zamiast DACa Lumina. Sam się nie mogę nadziwić, że taki układ gra mi bardziej dynamicznie i szczegółowo niż z Luminem z 10x droższym od Wiima. .. no tyle,  że używany jest fajny AKM4493 DAC Heglowy. Tu upatruję przyczyny poprawy i to dość odczuwalnej! (Dla mnie cieplejszy, bardziej szczegółowy dynamiczny DAC Hegla niż Lumina wychodzi na to.... )
 

PS. (Wiim Pro Plus mam go zakupionego oprócz  Lumina D3)  więc bezkosztowo. Gra to z kolumnami Audiovector QR5 dla pełnego obrazu + Silent Angel Bonn N8 i kabelkami dobranymi dobrze.
Co o tym sądzicie  ? :) 
Czy Denapris Pontus2 wyraźnie lepszy będzie od DACA Hegla i DACa Lumina D3 ...??
Jeśli tak się by okazało po naszych analizach i jakimś teście z moim sprzętem (czego już mam lekko dość)  to kolejna rzecz do sprzedaży :) Lumin i zakup  
Denafripsa.
Manictwo audioifilskie wymaga cierpliwości, pieniędzy i czasu... jednak... ;) 

Edytowano przez Marek333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Marek333 changed the title to Czy jest sensowny taki upgrade ? / wszedłby Denafrips Pontus2 /
11 godzin temu, Marek333 napisał:

Obecny setup1: Lumin D3 (używany wewn DAC , MQA ) > XLR > HEGEL H390
(...)

Obecnie mam na kilka dni testowo podłączenie następujące  /setup2 /   Wiim Pro Plus >coaxial cyfrowo> H390  (tu DAC robi robotę)

Zauważ, że zmienia się nie tylko DAC, ale też kable i wejścia w Heglu (analogowe XLR vs. koaksjal). Trudno powiedzieć, na ile zysk bierze się z samego daka. U mnie już zmiany koaksjala dawały zaskakująco dużą różnicę.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Tak, oczywiście, po coaxialu znaaacznie lepsza jakość niż po RCA , jak podłączyłem do Hegla.

Tan mój pomysł na upgrade chyba jest dość słaby bo jak teraz słucham na czymkolwiek podłączonym do H390 to jest tak ładnie że chyba nie będę wyrzucał pieniędzy na taką kosztowną modyfikację która może mi na dodatek wyjść bokiem. Chyba trzeba się cieszyć tym co  się ma w pewnym momencie. Bo teraz naprawdę nie wolno mi narzekać że źle coś  gra ten obecny setup  ;) 

Edytowano przez Marek333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Marek333 napisał:

Czy Denapris Pontus2 wyraźnie lepszy będzie od DACA Hegla i DACa Lumina D3 ...??

Pontus 2 jest bardzo dobry. U mnie robił wrażenie już z piecem słabszym od Twojego Hegla. Obstawiam, że to wyższa jakość od przetwornika w H390. Ale, jak się zgra to inna sprawa. Ten wbudowany został przecież pomyślany pod kątem tego wzmacniacza. AKM-y są zwykle ciepłe i muzykalne, więc może to grać technicznie gorzej, ale przyjemniej niż z Pontusem. Bez sprawdzenia, ani rusz. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Marek333 napisał:

A z czym dokładniej testowałeś lub miałeś Pontusa (jakie żródło, zmp i kolumny ) jeśli można..

Transport CD Cyrus CD XT Signature -> Pontus 2 -> wzmacniacz Haiku Sol Indigo -> monitory Studio 16Hz - Canto Grand New Premium.

Na krótko podpięliśmy też Dali Menuet. Obie pary paczek fajnie zagrały, Canto większym dźwiękiem i basem, Menuety ładniejszą barwą.

Marek, tak mi przyszło do głowy, że skoro pasuje Ci dźwięk z daka Hegla na AKM, to mógłbyś spróbować upgrade'u w ramach tej samej stylistyki, czyli np. używany Gustard A22, albo A26. Tego A26 nie słuchałem, więc się nie wypowiem. A22 miałem w domu - bardzo fajne muzykalne brzmienie, chociaż wyraźnie po jasnej stronie. Nie miał tej szybkości, uderzenia i przejrzystości, co Pontus 2, ale w delikatniejszej muzyce naprawdę czarował. Przybliżony pierwszy plan, bezpośredniość, namacalne i nasycone wokale, wybrzmienia i bogactwo harmonicznych itd. :) 

 

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Właśnie nie lubię...  Na razie zostawiam tak jak jest. Wątpię żebym wyciągnął więcej. Odpuszczam raczej, chyba że jakiś sklep audio chce pożyczyć Pontusa za kaucją, bez zobowiązań, to może tak. I gdyby zagrał lepiej to miałby potencjalnego kupca. Ale szczerze watpię żeby zagrał wyczuwalnie lepiej. 

Bo tylko na swoim sprzęcie trzeba sprawdzać a nie w salonie. Inaczej nie ma to żadnego sensu jak wiemy... 

A jeśli chodzi o DMP-A8 to bardzo fajny sprzęt ale nie dla mnie  (po prostu dublowałby mi to co posiadam). Jak będzie DMP-A8 Master Edition to pomyślimy.. :)  o ewentualnym teście i podmianie ale nie teraz.
Dobranoc.

Edytowano przez Marek333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...