Skocz do zawartości

Zestaw stereo w kwocie 6000-7000


krzychuu_ktm

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie,

dojrzałem do decyzji o zakupie sprzętu stereo. Chcę kolumny podłogowe napędzane wzmacniaczem lub amplitunerem stereo.

Pierwotnie celowałem w amplituner z funkcjami sieciowymi, jednak po kilkudniowych analizach opinii i wątków na temat sprzętu skłaniałbym się chyba w kierunku wzmacniacza. Słuchane będzie ze streamingu, sporadycznie płyt CD.

Przyszłościowo chciałbym dokupić adapter.

 

Sprzęt będzie grał w salonie 25 m2, słucham głównie muzyki rock, metal, trochę pop. Lubię dźwięk instrumentów. Celuję, że sprzęt powinien grać w pełnym zakresie tonów wysokich, średnich i niskich.

Rozważałem też amplituner Denon DRA-900H.

 

Wstępnie wytypowałem  polecany wzmacniacz Yamaha A-S701 + kolumny KEF Q750 (rozważałem też Heco Aurora 700). Miejsca jest sporo, więc kolumny mogą być duże.

 

Chciałbym na zakup przeznaczyć 6000 zł, max 7000 zł. Musi to być sprzęt nowy, ewentualnie poekspozycyjny z gwarancją.

Proszę o poradę.

 

 

 

Edytowano przez krzychuu_ktm
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy słuchałeś już jakichś zestawów, które Ci się spodobały? :) Opcji ogółem będzie bardzo dużo, więc na start zaproponuję niedrogi streamer pod postacią WiiM Mini. Warto go używać jako transport i podpinać po optyku do wzmacniacza. Skoro o nich mowa, to Yamaha A-S701 jest warta uwagi, podobnie Audiolab 6000A, Cambridge CXA61, czy Quad Vena II, który jest też dostępny w wersji ze streamingiem :) 

Z kolumn ponownie masz wiele możliwości, od Pylon Pearl 25, przez, Victa Elite 702, może Pylon Sapphire 25, aż do KEF Q750, Polk Signature ES60, w świetnej cenie mamy też Focal Chora 816 :) 

W razie czego zapraszamy do kontaktu i na odsłuchy, chętnie pomożemy z wyborem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dziękuję za odpowiedź i propozycje.

Nie odsłuchiwałem jeszcze żadnych zestawów, ponieważ nie mam w okolicy zamieszkania żadnego salonu - najbliżej ok. 70km do Poznania. 

Jak widzę, do Pabianic - do Was mam jakieś 280km, co nie jest problemem, ale musiałbym zarezerwować sobie dzień i umówić się na odsłuch.

 

Z suchych danych i porównań, jak i wizualnie najbardziej z wymienionych spodobał mi się Cambridge CXA61 w połączeniu ze wspomnianymi przeze mnie KEF Q750, chociaż ceną kuszą też rodzime Pylony Pearl 25 ale nie wiem jaka była by różnica w jakości odsłuchu i nie do końca podobają mi się membrany w białym kolorze.

W Kefach zaletą dla mnie jest to, że pięknie wyglądają bez maskownic i nie mają klasycznych kopułek, które mogły by zostać uszkodzone przez dziecko :)

 

Odnośnie wzmacniacza CXA61 chciałbym dopytać jak działa w nim bluetooth ? Czy mogę połączyć telefon i puszczać muzykę np. ze Spotify? Jako laik nie wiem jak podejść do mocy deklarowanej przez producenta - w stosunku do yamahy A-S701 osiągi cambridge'a wyglądają skromnie. Jest też mniejszy i lżejszy, dlatego budzi we mnie pytania jak wyglądałaby sytuacja odnośnie grzania się elektroniki, itp.

Zdaję sobie sprawę, że pytania mogą być infantylne, ale kto pyta nie błądzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowo zbytnio bym się nie przejmował, zarówno KEFy jak i Pylony spokojnie będą napędzone przez CXA, a jakościowo jest to moim zdaniem lepiej brzmiący wzmacniacz od Yamahy. 

Bluetooth też bym ignorował i zainteresował się streamerem, taki jak wspomniany WiiM Mini :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umnie była słyszalna. Co prawda miałem Wiim Pro, ale różnicę w jakości słyszałem. TV i WiiM podłaczone po optyku do wzmacniacza.

Z optykiem z TV tez moze być problem, bo mam Philips w salonie i Samsunga The Frame w sypialni. W czasie testu po zakupie okazało się, że Samsung po optyku jest wyraźnie cichszy od Philipsa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, krzychuu_ktm napisał:

W takim razie jeszcze jedno pytanie, czy będzie Twoim zdaniem zauważalna różnica między wymienionym streamerem a SmartTV, który byłby podłączony optykiem do wzmacniacza ? 

Wiele zależy od TV, jedne grają ok, inne całość mocno kompresują i nie wypuszczą cyfrowo gęstszych plików niż 16/48

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Dzięki za odpowiedzi.

znalazlem w sieci CXA81 nowe, ze sklepu w super cenie około 4200-4400 zł.
Pytanie czy warto dokładać do tego wzmacniacza, pozostawiając wybrane kolumny Kef q750 (lub ich równowartość ok. 4000/para)?
Czy z Waszego doświadczenia jest duża różnica, czy przy tych kolumnach byłby przerost formy nad treścią ?

Edytowano przez krzychuu_ktm
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Q21 napisał:

jakościowo jest to moim zdaniem lepiej brzmiący wzmacniacz od Yamahy. 

Ale że co ? Że to brumiące w nim trafo brzmi lepiej niż to w Yamaszce ? No pewnie, że lepiej. Bo w Yamaszce nie brumi nic, a nic :) 

Jeśli o jakości piszecie, bądźcie obiektywni.

Sam przekaz muzyczny może Wam się bardziej podobać (wasze prawo), ale jakościowo ten Cambridge jest lata świetlne za Yamahą.

Edytowano przez terracan1929
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
2 godziny temu, terracan1929 napisał:

Ale że co ? Że to brumiące w nim trafo brzmi lepiej niż to w Yamaszce ? No pewnie, że lepiej. Bo w Yamaszce nie brumi nic, a nic :) 

Jeśli o jakości piszecie, bądźcie obiektywni.

Sam przekaz muzyczny może Wam się bardziej podobać (wasze prawo), ale jakościowo ten Cambridge jest lata świetlne za Yamahą.

Mógłbyś rozwinąć swoją opinię? 
Kupując sprzęt chciałbym kupić raz a dobrze, ani najtańszy ani najdroższy, żeby był jakościowo ok w stosunku do swojej ceny.

Jeśli kupię to zostanie ze mną, nie jestem typem żądnym zmian :)

Edytowano przez krzychuu_ktm
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś Cambridge AXR 100 na wypożyczeniu i potwierdzam, że wzmacniacz ten mocno brumi i było to dla mnie denerwujące. Dlatego bardzo szybko go oddałem.

Krzychuu_ktm jedź do Pabianic skoro tam masz najbliżej i posłuchaj kilku konfiguracji - nie pożałujesz - takie jest moje zdanie, tym bardziej jeśli chcesz sprzęt "na lata".

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, adamusic napisał:

Krzychuu_ktm jedź do Pabianic skoro tam masz najbliżej i posłuchaj kilku konfiguracji - nie pożałujesz - takie jest moje zdanie, tym bardziej jeśli chcesz sprzęt "na lata".

Najbliżej mam do Poznania. Do Pabianic mam niecałe 300 km, jeśli uda mi się wygospodarować czas to chętnie bym się wybrał. 

Ze wzmacniaczem skłaniałbym się w kierunku Yamahy A-S701 bo jest sprawdzona, a w cenie CXA81 miałbym wzmacniacz + CD S303 od Yamahy, do tego dają 3 lata gwarancji. Nie mam pojęcia jakie kolumny wybrać bo bez odsłuchu ciężko się zdecydować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...