Skocz do zawartości

Wiim Pro Plus - zasilacz


barchetta1

Recommended Posts

Kwestia zasilania do wiim pro/pro+ pojawia się pobocznie przy innych wątkach dotyczących tego streamera, ale nie ma dedykowanego tematu. Ze względu na popularność Wiima i możliwość poprawienia jego brzmienia zasilaczem pozwoliłem sobie założyć osobny wątek na którym wiele osób może skorzystać. Możliwości jest sporo - impulsowe Ifi, liniowe Tomanek, Nostromo, PD Creative, Muzg. Niektórzy producenci mają też po kilka pasujących opcji cenowych. Jakie macie doświadczenia? Co wybrać? 

Edytowano przez barchetta1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Napisano (edytowany)
Dnia 4.01.2024 o 18:04, ProjectPi napisał:

Co kto uzna za bardziej ok to juz insza sprawa. A szczegolnie co kto bedzie twierdzil o "slyszanych" roznicach.

Czy to oznacza, że inny zasilacz, np. liniowy nic mi nie poprawi jeśli korzystam ze wbudowanego DAC-a w Wiim i wysyłam analogowy sygnał do wzmacniacza? Sam bym nie wpadł na taki pomysł, ale obejrzałem na YouTube video na ten temat, które wydaje się być naprawdę rzetelne i przekonywujące. Co ciekawe mowa tu min. o polskim zasilaczu PD Creative, który kosztuje prawie tyle co Wiim, ale może warto, a są też alternatywy. Wiim Pro plus + zasilacz to wciąż o połowę mniej niż kolejna sensowna opcja typu Eversolo czy CXN v2. Pytanie tylko czy warto inwestować? 

 

Dnia 4.01.2024 o 17:40, Michał Gałązka napisał:

Ja kupiłem Toppinga P50 jak dobrze pamiętam:) Co zmieniło? W mojej ocenie nic, ale chciałem mieć bo mi się podobał :)

Mhm, a może zmiana nie jest słyszalna bo Topping podaje tylko 1A?

Edytowano przez barchetta1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, barchetta1 napisał:

Mhm, a może zmiana nie jest słyszalna bo Topping podaje tylko 1A?

Pro Plus wiecej nie potrzebuje.

 

20 minut temu, barchetta1 napisał:

Czy to oznacza, że inny zasilacz, np. liniowy nic mi nie poprawi jeśli korzystam ze wbudowanego DAC-a w Wiim i wysyłam analogowy sygnał do wzmacniacza? Sam bym nie wpadł na taki pomysł, ale obejrzałem na YouTube video na ten temat, które wydaje się być naprawdę rzetelne i przekonywujące. Co ciekawe mowa tu min. o polskim zasilaczu PD Creative, który kosztuje prawie tyle co Wiim, ale może warto, a są też alternatywy. Wiim Pro plus + zasilacz to wciąż o połowę mniej niż kolejna sensowna opcja typu Eversolo czy CXN v2. Pytanie tylko czy warto inwestować? 

Pro Plus niespecjalnie reaguje na zmiane zasilacza, jesli juz to Pro bardziej. Ale jesli mialoby ci to poprawic nastroj i uspokoic ducha, to kup najdrozszy, na jaki chcialbys sobie pozwolic, i po problemie.

Ewentualnie moge ci podeslac sample z Pro Plus zasilanego roznymi zasilaczami, moze byc Sbooster, Nirvana i stockowy, jak w filmiku.

25 minut temu, barchetta1 napisał:

obejrzałem na YouTube video na ten temat, które wydaje się być naprawdę rzetelne i przekonywujące

Jakos nigdy nie przyszlo mi do glowy uznac tworczosc Beekhuyzena sa rzetelna, ale czemu nie, niech i tak bedzie.

W sumie, uscislajac, byl taki czas w zyciu drugiej rewizji Pro Plus, ze zasilacz robil roznice. Taka, ze z kazdym poza stockowym dzialal zdecydowanie gorzej.

Ale byl to czas bardzo krotki - do wydania FW z poprawka - i malo kto mial okazje tego doswiadczyc, bo bylo to zaraz przed masowym wejsciem poprawionej wersji na rynek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
58 minut temu, ProjectPi napisał:

Pro Plus wiecej nie potrzebuje.

 

Pro Plus niespecjalnie reaguje na zmiane zasilacza, jesli juz to Pro bardziej. Ale jesli mialoby ci to poprawic nastroj i uspokoic ducha, to kup najdrozszy, na jaki chcialbys sobie pozwolic, i po problemie.

Ewentualnie moge ci podeslac sample z Pro Plus zasilanego roznymi zasilaczami, moze byc Sbooster, Nirvana i stockowy, jak w filmiku.

Jakos nigdy nie przyszlo mi do glowy uznac tworczosc Beekhuyzena sa rzetelna, ale czemu nie, niech i tak bedzie.

W sumie, uscislajac, byl taki czas w zyciu drugiej rewizji Pro Plus, ze zasilacz robil roznice. Taka, ze z kazdym poza stockowym dzialal zdecydowanie gorzej.

Ale byl to czas bardzo krotki - do wydania FW z poprawka - i malo kto mial okazje tego doswiadczyc, bo bylo to zaraz przed masowym wejsciem poprawionej wersji na rynek.

Faktycznie mógłbym dołożyć do Wiima zasilacz, powiedzmy do 500zł,  ale skoro nie ma to dać żadnego rezultatu to nie widzę sensu. Nie lubię niepotrzebnie wydawać pieniędzy (dlatego kupiłem Wiima, a nie np. Eversolo, który ma milion ficzerów, których nie potrzebuję). 

Pana z YT nie znam, po prostu sprawia dobre wrażenie. Po przeanalizowaniu filmu razem z komentarzami mogę wysnuć teorię spiskową, że jest to reklama zasilacza Ifi;)

W sumie jedyny plus zasilacza liniowego jaki teraz widzę to włączanie/wyłączanie zasilania żeby Wiim nie ciągnął przez cały czas prądu (i tak muszę podejść do wzmacniacza żeby go włączyć), bo listwa z włącznikiem średnio wizualnie mi pasuje.

Widzę, że znasz dobrze temat i rozwiałeś moje wszystkie wątpliwości, dzięki!:)

Edytowano przez barchetta1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, barchetta1 napisał:

W sumie jedyny plus zasilacza liniowego jaki teraz widzę to włączanie/wyłączanie zasilania żeby Wiim nie ciągnął przez cały czas prądu (i tak muszę podejść do wzmacniacza żeby go włączyć), bo listwa z włącznikiem średnio wizualnie mi pasuje.

To może Smart gniazdko ? Wyłączysz je ręcznie guzikiem albo z aplikacji na telefonie. Mierzy też pobór. Wiim pobiera akurat niedużo prądu 

Screenshot_2024-01-21-17-12-54-37_b5f6883d2c20a96c53babc0b4ac88108.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
4 godziny temu, ProjectPi napisał:

Zatem, zeby zbyt pieknie mimo wszystko nie bylo, na to wszystko naklada sie tzw. otoczenie i inne komponenty toru, ktore moga byc mniej wyrozumiale. Badz co badz stockowy zasilacz to prosty SMPS z poziomem szumu dalekim od 1uV.

Czyli rozumiem, że lepszy zasilacz nie poprawi brzmienia samego Wiima, ale może zlikwidować negatywny wpływ stockowego zasilacza np. na zasilanie wzmacniacza, co objawi się tym, że ten lepiej zagra? Stąd brałyby się pozytywne opinie o Ifi Ipower, który wg producenta ma niski poziom szumów?

U mnie tor jest krótki: Wiim->Rega Elex-R->kolumny. Pytanie czy w takiej konfiguracji zmiana zasilania mogłaby być odczuwalna? Mam na myśli to, że Rega to dosyć prosty sprzęt w porównaniu np. do takiego Arcama SA20 czy A25.

 

4 godziny temu, Tomasz S. napisał:

To może Smart gniazdko ? Wyłączysz je ręcznie guzikiem albo z aplikacji na telefonie. Mierzy też pobór. Wiim pobiera akurat niedużo prądu 

Znalazłem dziś 2 ciekawe listwy z włącznikiem z firmy Orno (w tym jedna z gniazdkami włączanymi/wyłączanymi pilotem), ale nie pomyślałem o tym, dzięki. To może być przydatne do wielu innych zastosowań.

Edytowano przez barchetta1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, barchetta1 napisał:

ale może zlikwidować negatywny wpływ stockowego zasilacza np. na zasilanie wzmacniacza

Pytanie, czy takowy jest. Ty tego najwyrazniej nie wiesz, ja nie wiem tym bardziej.

 

12 minut temu, barchetta1 napisał:

Stąd brałyby się pozytywne opinie o Ifi Ipower, który wg producenta ma niski poziom szumów?

Z szumami na wejsciu radza sobie bezposrednio zasilane urzadzenia. Tu bardziej bedzie kwestia co i w jakim natezeniu wprowadza zasilacz do sieci, i jak wrazliwe/niewrazliwe sa na to inne zasilacze i zasilane przez nie urzadzenia.

 

17 minut temu, barchetta1 napisał:

U mnie tor jest krótki: Wiim->Rega Elex-R->kolumny.

Rega jest w klasie II, nie wymaga uziemienia ochronnego. Daje to wieksze mozliwosci kombinowania z zasilaczami przy zredukowanym ryzyku ground loopow. Mozesz, przykladowo probowac z Nirvana, ktora fabrycznie ma przelacznik trybu uziemionego na DC kontra floating.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, ProjectPi napisał:

Pytanie, czy takowy jest. Ty tego najwyrazniej nie wiesz, ja nie wiem tym bardziej.

Możliwe, że zasilanie Wiima nie wpływa u mnie negatywnie na wzmacniacz, jak to sprawdzić? Nie słyszę nic podejrzanego, nic złego nie zauważam.

29 minut temu, ProjectPi napisał:

. Mozesz, przykladowo probowac z Nirvana, ktora fabrycznie ma przelacznik trybu uziemionego na DC kontra floating.

Z tego, co widzę w sieci, to ten zasilacz nie jest już dostępny :( Kojarzysz gdzie można go kupić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, barchetta1 napisał:

Możliwe, że zasilanie Wiima nie wpływa u mnie negatywnie na wzmacniacz, jak to sprawdzić? Nie słyszę nic podejrzanego, nic złego nie zauważam.

Niepopularnym tu sposobem sa pomiary. Skoro nic niepojacego sie nie dzieje, powiedzialbym stop, ale i tak widac, ze korci.

 

15 minut temu, barchetta1 napisał:

Z tego, co widzę w sieci, to ten zasilacz nie jest już dostępny :( Kojarzysz gdzie można go kupić?

Faktycznie. Prawdopodobnie bede sprzedawal jedna ze swoich, ale to bylaby uzywka. Ewenatualnie - priv.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, ProjectPi napisał:

powiedzialbym stop, ale i tak widac, ze korci.

No właśnie, ale co wtedy, koniec zabawy? Pozostanie mi tylko słuchanie muzyki?;) 

23 godziny temu, ProjectPi napisał:

Faktycznie. Prawdopodobnie bede sprzedawal jedna ze swoich, ale to bylaby uzywka. Ewenatualnie - priv.

Ok. Zrobię jeszcze jeden test, mam ładowarkę od laptopa DELL na USB-C. Sprawdzę czy jest jakaś różnica w porównaniu do oryginalnego zasilacza. Już ją podłączałem na początku i wydaje mi się, że słyszałem różnicę, ale wolę to sprawdzić ponownie- to odnośnie badania mojego systemu na zmianę zasilania. Mam też ładowarkę Huawei, ją też w sumie mogę przestestować. Czy takie komputerowe ładowarki mogą coś zmienić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, barchetta1 napisał:

No właśnie, ale co wtedy, koniec zabawy? Pozostanie mi tylko słuchanie muzyki?;) 

To juz od ciebie zalezy. Ja na ten przyklad lubie sobie to i owo wokol audio pomierzyc i potestowac, gdy nie slucham, a czasem tez gdy slucham. Stad tez mam n roznych zasilaczy usb do 1,6k pln bodajze.

 

46 minut temu, barchetta1 napisał:

Ok. Zrobię jeszcze jeden test, mam ładowarkę od laptopa DELL na USB-C. Sprawdzę czy jest jakaś różnica w porównaniu do oryginalnego zasilacza. Już ją podłączałem na początku i wydaje mi się, że słyszałem różnicę, ale wolę to sprawdzić ponownie- to odnośnie badania mojego systemu na zmianę zasilania. Mam też ładowarkę Huawei, ją też w sumie mogę przestestować. Czy takie komputerowe ładowarki mogą coś zmienić?

Moglbym napisac, ze watpie, ale w istocie nie mam pojecia, bo takich nigdy nie podlaczalem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.01.2024 o 21:12, barchetta1 napisał:

Czyli rozumiem, że lepszy zasilacz nie poprawi brzmienia samego Wiima

Zależy kogo spytasz. Jeśli kogoś systemowo negującego wszystko, zasilacze, kable, listwy to wiadomo jaką odpowiedź usłyszysz. Zresztą masz tu przykład w tym wątku. Jeśli w wątku pojawi się  złotousty koleś od słówek "jednakowoż, inszy, takowy" i innej barokowej mowy to otrzymasz radę by używać najbardziej parszywego zasilacza impulsowego, bo liniowy nic ci nie da.  No ale masz chyba swój rozum i wiedzę o tym, jakie są dogmaty w audio i jak bardzo strategicznym narzędziem jest zasilanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@barchetta1, jesli postanowisz wejsc na sciezke audio dogmatow i zaopatrzysz sie w strategicznie jedyny sluszny LPS, zadbaj tez o interkonekt i jego ulozenie, aby WiiM byl wyzej niz wzmacniacz, bo inaczej bas bedzie mial pod gorke i nie bedzie dociazony. Unikaj tez wszelkich zagiec, wprowadzaja one chaos do dzwieku, ktory tak jakby traci detale. Pamietaj, w audio wszystko ma znaczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...