Skocz do zawartości

Pokój 11,5m2 Atmos 5.1.2 lub 7.1.2 - pochwali się ktoś zdjęciami z podobnego metrażu?


Yacko

Recommended Posts

12 minut temu, Yacko napisał:

Chyba trochę źle mnie odebrałeś, albo jesteś jednym z tych fanatyków Arcama, którzy przepłacając wierzą w jego cudowna moc i magię, niepotwierdzoną niestety w testach labolatoryjnych. Ja też nie do końca precyzyjnie napisałem Porównywałem AVR10 około 2-3 lata temu z moim X4100W na stereo i Denon lepiej kontrolował Klipsch R-28F, a nawet testowo podłączyłem do imprezowych Zeusów i tu również czuć było wyższą moc Denona. Aktualnie mam X4100W i X4800H i odczuwalna moc jest podobna, więc zastanawiam się, którego zostawić, czy faktycznie te 120Hz w konsolach jest warte tak dużej dopłaty.
Nawet zakładając, ze moje wrażenia były błędne, tutaj bardzo ładnie jest wyjaśniony AVR10 w pomiarach:
https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/arcam-avr10-review.13671/

Nie nazwał bym się fanatykiem. I nie uważam, że przepłaciłem za Arcama kupując go poniżej 10k. Bezpośrednio w domu nie porównywałem Arcama z Denonem.
Kiedyś wybrałem RZ840 zamiast Denona chyba 4600 lub 4700. Onkyo zagrało moim zdaniem lepiej w kinie. Później chciałem poprawy stereo i trafiłem w dobrej cenie AVR10 i pozamiatał on Onkyo. Dla tego dziwi mnie jak ktoś pisze, że Arcam nie ma mocy i Denon serii 4 gra lepiej od niego w stereo.
Chyba muszę sobie sprawić Denona... ; )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
55 minut temu, MASX napisał:

Nie nazwał bym się fanatykiem. I nie uważam, że przepłaciłem za Arcama kupując go poniżej 10k. Bezpośrednio w domu nie porównywałem Arcama z Denonem.
Kiedyś wybrałem RZ840 zamiast Denona chyba 4600 lub 4700. Onkyo zagrało moim zdaniem lepiej w kinie. Później chciałem poprawy stereo i trafiłem w dobrej cenie AVR10 i pozamiatał on Onkyo. Dla tego dziwi mnie jak ktoś pisze, że Arcam nie ma mocy i Denon serii 4 gra lepiej od niego w stereo.
Chyba muszę sobie sprawić Denona... ; )

Onkyo wysokie modele zawsze dawały radę w kinie, certyfikat THX nie bierze się znikąd i tą moc czuć. Zwróć uwagę, że ja skupiłem się w porównaniu na mocy stereo, nie na jakości dźwięku bo aż tyle czasu nie miałem ani warunków, ani wysokiej klasy głośników. Jednak przepaści jakościowej nie było czuć przy pobieżnych testach, ale słabszą moc Arcama już tak a liczyłem naprawdę na wiele z racji samej wagi tego sprzętu.  Facet, który był u mnie z tym Arcamem zapłacił więcej niż Ty - mówił o 12 tys.  Nie ma sensu się kłócić o takie bzdety, życie jest zbyt krótkie. Ja na podstawie swoich doświadczeń uważam, że AVR10 ma niższą moc od X4800H co potwierdzają testy labolatoryjne, Ty uważasz inaczej i możesz mieć rację - ja i właściciel AVR10 mogliśmy odnieść błędne wrażenie, testy labolatoryjne mogły mieć źle skalibrowane mierniki. Różne sytuacje się zdarzają. Staram się szanować każdą opinię, tym bardziej, że byłeś pomocny jako jedyny zamieszczając w tym wątku zdjęcia z niewielkiego metrażu. Aktualnie seria 4 Denona odziedziczyła sporo rozwiązań od wyższych serii i to naprawdę niezły sprzęt:
https://www.infoaudio.pl/artykul/2270,denon-czesc-2-avc-x4800h-to-prawdopodobnie-najbardziej-warty-nabycia-wzmacniacz-wielokanalowy-w-tym-roku

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/denon-avr-x4800h-avr-review.42812/

Edytowano przez Yacko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Yacko napisał:

Onkyo wysokie modele zawsze dawały radę w kinie, certyfikat THX nie bierze się znikąd i tą moc czuć. Zwróć uwagę, że ja skupiłem się w porównaniu na mocy stereo, nie na jakości dźwięku bo aż tyle czasu nie miałem ani warunków, ani wysokiej klasy głośników.

 

A jak tą moc porównywaliście? Podkręciliście volume na max w jednym i drugim sprzęcie i słuchaliście co gra głośniej? Rozumiem, że testowaliście w trybie direct, tj z wyłączonym audyssey/dirac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, przemeklbn napisał:

A jak tą moc porównywaliście? Podkręciliście volume na max w jednym i drugim sprzęcie i słuchaliście co gra głośniej? Rozumiem, że testowaliście w trybie direct, tj z wyłączonym audyssey/dirac.

To było ponad dwa lata temu. Różne opcje testowaliśmy. Z wyłączoną kalibracją, w direct również.  Zwiększaliśmy moc stopniowo, AVR10 zniekształcał dźwięk już przy niższym poziomie decybeli w pomieszczeniu niż Denon, który lepiej trzymał w ryzach głośnik. Takie były odczucia moje i właściciela AVR10. Potwierdzające to testy labolatoryjne bez trudu do znalezienia w sieci, dwa linki wrzuciłem w poprzednim poście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie w swoim pomieszczeniu doprowadzić do tego żeby pojawiły się jakieś zniekształcenia. 
To ja mocowo nie wyrabiam. Bardziej chodzi mi o cichy odsłuch. Onkyo nie dało się słuchać cicho bo po prostu nie grało.
Arcam nawet przy niskim poziomie głośności gra poprawnie.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Yacko napisał:

Takie były odczucia moje i właściciela AVR10. Potwierdzające to testy labolatoryjne bez trudu do znalezienia w sieci, dwa linki wrzuciłem w poprzednim poście.

Tak, wiem że są dostępne pomiary. Ale tutaj bardziej zaciekawiły mnie wrażenia odsłuchowe z takiego testowania przez właścicieli dwóch konkurencyjnych sprzętów i to, że wnioski były zbieżne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MASX napisał:

Nie jestem w stanie w swoim pomieszczeniu doprowadzić do tego żeby pojawiły się jakieś zniekształcenia. 
To ja mocowo nie wyrabiam. Bardziej chodzi mi o cichy odsłuch. Onkyo nie dało się słuchać cicho bo po prostu nie grało.
Arcam nawet przy niskim poziomie głośności gra poprawnie.
 

Nie wiem jak w najnowszych Onkyo, ale co do cichego odsłuchu to Denon ma ciekawe funkcje DynamicEQ oraz Dynamic Volume.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...