Skocz do zawartości

Pokój 11,5m2 Atmos 5.1.2 lub 7.1.2 - pochwali się ktoś zdjęciami z podobnego metrażu?


Yacko

Recommended Posts

Wiem, ze 11,5m2 to trochę mało, ale mam takie puste pomieszczenie w prostokącie 2,2m x 3,6m tylko otynkowane, więc mogę jeszcze robić bruzdy gdzie chcę.  Pomagałem kilku osobom  w montowaniu kina, ale były to sporo większe powierzchnie.  Może ktoś z Was zmontował coś w takim małym pomieszczeniu i gra to nieźle ?

Amplituner Denon AVR-X4100W lub AVC-X4800H

Fronty Klipsch R-28F

Monitory Klipsch R-15M

Centralny R-25C

Subwoofer prawdopodobnie będzie SVS SB-1000, na górę chętnie dałbym też Klipsch R-15M na jakimś uchwycie, ewentualnie coś podobnej mocy.

Mam do dyspozycji nieco większe pomieszczenie ale na poddaszu, ze skośną ścianą za plecami i już z gładzią, więc wydaje mi się, że gorsza opcja.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Yacko napisał:

Wiem, ze 11,5m2 to trochę mało, ale mam takie puste pomieszczenie w prostokącie 2,2m x 3,6m tylko otynkowane, więc mogę jeszcze robić bruzdy gdzie chcę.  Pomagałem kilku osobom  w montowaniu kina, ale były to sporo większe powierzchnie.  Może ktoś z Was zmontował coś w takim małym pomieszczeniu i gra to nieźle ?

Amplituner Denon AVR-X4100W lub AVC-X4800H

Fronty Klipsch R-28F

Monitory Klipsch R-15M

Centralny R-25C

Subwoofer prawdopodobnie będzie SVS SB-1000, na górę chętnie dałbym też Klipsch R-15M na jakimś uchwycie, ewentualnie coś podobnej mocy.

Mam do dyspozycji nieco większe pomieszczenie ale na poddaszu, ze skośną ścianą za plecami i już z gładzią, więc wydaje mi się, że gorsza opcja.
 

wlasnie pisze post z pomieszcznia 2.5x3.7 gdzie trzymam komputer i biurko a po wstawieniu choinki nie ma jak sie ruszyc wiec nie wiem jak ty chcesz tam zrobic kino :)

TV wisi wprawdzie na scianie nad tym biurkiem ale w takich warunkach doraznie mozna ogladac tylko programy informacyjne i to tylko przez krotki okres czasu 

do kina to trzeba miec takie pomieszczenie gdzie wejdzie sofa 4 osobowa ktora powinna byc oddalona 4m od ekranu czyli 5x6 pomieszczenie najmniej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maciek72 napisał:

Najniższa seria Klipsch jest po dłuższym czasie męcząca . Już je masz , czy są w planie ?

Już mam i bardzo mi odpowiadają.
 

 

3 godziny temu, bora902 napisał:

wlasnie pisze post z pomieszcznia 2.5x3.7 gdzie trzymam komputer i biurko a po wstawieniu choinki nie ma jak sie ruszyc wiec nie wiem jak ty chcesz tam zrobic kino :)

TV wisi wprawdzie na scianie nad tym biurkiem ale w takich warunkach doraznie mozna ogladac tylko programy informacyjne i to tylko przez krotki okres czasu 

do kina to trzeba miec takie pomieszczenie gdzie wejdzie sofa 4 osobowa ktora powinna byc oddalona 4m od ekranu czyli 5x6 pomieszczenie najmniej

 

To jednak  9,2m2 a nie 11,5 trochę różnicy jest. U mnie żadnych biurek i choinek, pokój typowo pod kino. Nie zgodzę się, że 4m od ekranu i 5x6m rozmiar. Bardzo podobał mi się efekt już w 4x3,5, ale u mnie jednak mniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. Moich wyliczeń wynika ze do prawidłowego ustawienia 7.1.4 (także 5.1.4 oraz 7.1.2) wystarczy około 16m2. Pod warunkiem że nie ograniczają nas jakieś kompromisy i stosunek długości boków salonu jest korzystny.

W mniejszym metrażu nie jesteśmy w stanie zachować minimalnych zalecanych odległości od głośników, po prostu się nie da, no chyba że to kino ma być dla jednej lub góra dwóch osób na małej sofie.

Dla 5.1.2 wystarczy klitka wielkości dużego łóżka, w każdej sypialni można sobie takie siedmiokanałowe kino zaplanować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Yacko napisał:

Tak, 3.2m szerokość, i 3,6m długość.  Kino dla maks 2 osób, sporadycznie dla 4.

Trzeba to naprawdę dobrze przemyśleć....Zbyt ogólnikowo podchodzisz do tematu.

Piszesz w pierwszym poście  ,że  pomagałeś w organizowaniu komuś kina w o wiele większym pomieszczeniu, no to chyba podstawową wiedzę masz?Jak masz podstawową wiedzę to chyba wiesz że DOBRE  KINO to nie tylko kolumny i sub...

Żeby to dobrze grało w takim metrażu to musisz je dobrze zaadoptować akustycznie .Maxymalnie 5.2.2(4) Duże kolumny /monitory zabiorą dużo miejsca .Absorbery pierwszych odbić też .Kino ....to duży obraz. Co będzie jego źródłem ?Projektor?Ust?Może TV? Trzeba tam postawić sofę  w odpowiedniej odległości od ekranu....

Pomieszczenie ma jakiś układ  ? Gdzie drzwi?  Okno? Grzejnik?Jak widzisz dużo pytań.Może trzeba się lepiej temu poddaszu przyjrzeć?lepiej parę bruzd na kable wykuć niż żałować potem...    

To poddasze jakie wymiary?gdzie skos?Drzwi?Okna? Może lepiej się nada?

 

Edytowano przez Gmow1977
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gmow1977 napisał:

Trzeba to naprawdę dobrze przemyśleć....Zbyt ogólnikowo podchodzisz do tematu.

Piszesz w pierwszym poście  ,że  pomagałeś w organizowaniu komuś kina w o wiele większym pomieszczeniu, no to chyba podstawową wiedzę masz?Jak masz podstawową wiedzę to chyba wiesz że DOBRE  KINO to nie tylko kolumny i sub...

Żeby to dobrze grało w takim metrażu to musisz je dobrze zaadoptować akustycznie .Maxymalnie 5.2.2(4) Duże kolumny /monitory zabiorą dużo miejsca .Absorbery pierwszych odbić też .Kino ....to duży obraz. Co będzie jego źródłem ?Projektor?Ust?Może TV? Trzeba tam postawić sofę  w odpowiedniej odległości od ekranu....

Pomieszczenie ma jakiś układ  ? Gdzie drzwi?  Okno? Grzejnik?Jak widzisz dużo pytań.Może trzeba się lepiej temu poddaszu przyjrzeć?lepiej parę bruzd na kable wykuć niż żałować potem...    

To poddasze jakie wymiary?gdzie skos? Może lepiej się nada?

 

Nie mam dużego doświadczenia, ale zdarzyło mi się też poprawiać po pewnym znanym salonie audio. Sugeruję się wytycznymi i rysunkami ze strony Dolby oraz tym, czego oczekuje właściciel. Pracuję w branży zabezpieczeń, ale czasem ktoś przy okazji okablowania alarmu, kamer czy inteligentnego domu poprosi aby podpowiedzieć przy kinie domowym. Stąd mialem styczność m.in. z 7.1.2 w 16m2 i grało to naprawdę świetnie.
Jeśli chodzi o moją instalację to będzie TV 55 cali, odległość od ekranu dopasuję jak przemyślę rozstaw głośników, ale raczej nie więcej niż 2,5m od ekranu pod TV szeroka szafa na taką wysokość aby na niej postawić centralny, po bokach szafy kolumny frontowe. Drzwi i okno nie powinny być przeszkodą nawet w  7.1.4 (od końca okna do tylnej ściany ponad 1m).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można nawet 3,6m x 2,5m rozstawić sprzęt i nie trzeba siedzieć w beczce.
Z tego co przerabiałem to przy atmosie surround max na wysokości uszu.
I na takiej małej przestrzeni jak chcesz tylko dwa na sufit to najlepiej się sprawdzają na wysokości kolan i  0,5-0,7m od Ciebie na boki.

IMG_0944.jpg

5 minut temu, Yacko napisał:

Tak sobie obmyśliłem wersje maksymalną 7.1.4, głośniki z kółkiem to sufitowe.

[url=https://postimg.cc/5XNH7bg5][img]https://i.postimg.cc/pLKDddnS/Atmos.jpg[/img][/url]

Pewnie taka wersja to ciężko w tam małym pomieszczeniu, ale myślę, że 5.1.2 nie powinno być problemu.
 

 

6 minut temu, Yacko napisał:

Tak sobie obmyśliłem wersje maksymalną 7.1.4, głośniki z kółkiem to sufitowe.

[url=https://postimg.cc/5XNH7bg5][img]https://i.postimg.cc/pLKDddnS/Atmos.jpg[/img][/url]

Pewnie taka wersja to ciężko w tam małym pomieszczeniu, ale myślę, że 5.1.2 nie powinno być problemu.
 

Przy 5.1.2 ten lewy atmos na przedniej linii kanapy i na szerokość na literze S.
Ja swoje przewieszałem 4 razy.

Edytowano przez MASX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MASX napisał:

Można nawet 3,6m x 2,5m rozstawić sprzęt i nie trzeba siedzieć w beczce.
Z tego co przerabiałem to przy atmosie surround max na wysokości uszu.
I na takiej małej przestrzeni jak chcesz tylko dwa na sufit to najlepiej się sprawdzają na wysokości kolan i  0,5-0,7m od Ciebie na boki.

 

Dzięki za fotkę, widzę, że nawet w trudniejszych warunkach się podjąłeś. Masz 5.1.2 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Yacko napisał:

Dzięki za fotkę, widzę, że nawet w trudniejszych warunkach się podjąłeś. Masz 5.1.2 ?

Tak. Metraż całego pomieszczenia jest większy bo za plecami mam kuchnię.
Ale same kolumny rozstawione na powierzchni 3,6x2,5m

I jeżeli zastanawiasz się nad Denkiem AVC-X4800H to jak patrzę na jego cenę...
Wypożycz gdzieś Arcama AVR10 lub nawet AVR5 . Tak wiem, że w testach na zagranicznych forach jest beznadziejny ; )
Ale weź i porównaj w domu z Denkiem i gwarantuje, że kupisz tego gorszego ; )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
7 minut temu, MASX napisał:

Tak. Metraż całego pomieszczenia jest większy bo za plecami mam kuchnię.
Ale same kolumny rozstawione na powierzchni 3,6x2,5m

 

Nie byłby lepszy efekt gdybyś frontowe dal bliżej krawędzi ? Jaka odległość głowy od TV i ile ma cali ?

Edytowano przez Yacko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Yacko napisał:

Jeśli chodzi o moją instalację to będzie TV 55

Trochę mały ten tv znaczy jako pokój do gier to rozumiem

(choć i tak wsadziłbym coś większego) ale z kinem to nie będzie miało nic wspólnego.... 

46 minut temu, Yacko napisał:

odległość od ekranu dopasuję jak przemyślę rozstaw głośników, ale raczej nie więcej niż 2,5m

Aż się prosi Ekran o tej podstawie...

5 minut temu, Yacko napisał:

Tak sobie obmyśliłem wersje maksymalną 7.1.4, głośniki z kółkiem to sufitowe.

Tak  to może wyglądać .Z tym że ja bym dał Ekran  min 100 cali.Kolumny jakieś On Wall  a te Souraund Back całkowicie na tylną ścianę...Ale ty sprzęt już masz pewnie nie należysz do ludzi zbyt wymagających... także pewnie zostaniesz przy nim.Także zostaje kilka absorberów na pierwsze odbicia ...(ściany boczne i przednie) .Jakiś Dyfuzor za plecami i po bokach sofy ...Może coś z tego będzie 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Gmow1977 napisał:

Trochę mały ten tv znaczy jako pokój do gier to rozumiem

(choć i tak wsadziłbym coś większego) ale z kinem to nie będzie miało nic wspólnego.... 

Aż się prosi Ekran o tej podstawie...

Tak  to może wyglądać .Z tym że ja bym dał Ekran  min 100 cali.Kolumny jakieś On Wall  a te Souraund Back całkowicie na tylną ścianę...Ale ty sprzęt już masz pewnie nie należysz do ludzi zbyt wymagających... także pewnie zostaniesz przy nim.Także zostaje kilka absorberów na pierwsze odbicia ...(ściany boczne i przednie) .Jakiś Dyfuzor za plecami i po bokach sofy ...Może coś z tego będzie 😉

Głownie pod gry ma być, ale do filmów te 2-2,5m od 55" dla mnie jest wystarczające, więc pewnie zbyt wymagający nie jestem. Tak, kolumny chcę zostawić to co mam i dokupić resztę.  Absorbery raczej odpuszczę, miałem 5.1 w kilku miejscach i po kalibracji XT32 byłem wystarczająco zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
38 minut temu, MASX napisał:

I jeżeli zastanawiasz się nad Denkiem AVC-X4800H to jak patrzę na jego cenę...
Wypożycz gdzieś Arcama AVR10 lub nawet AVR5 . Tak wiem, że w testach na zagranicznych forach jest beznadziejny ; )
Ale weź i porównaj w domu z Denkiem i gwarantuje, że kupisz tego gorszego ; )

Arcamy AVR5 i AVR10 odpadły przez brak HDMI 2.1 i kosmiczny koszt wymiany płyty blisko 3 tys zł. Arcam AVR10 porównywałem z X4800H ale tylko w stereo i Denon miał odczuwalnie większą moc, co zresztą potwierdzają testy labolatoryjne, gdzie tak jak wspomniałeś AVR10 nie wypada rewelacyjnie.

Edytowano przez Yacko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Yacko napisał:

Arcamy AVR5 i AVR10 odpadły przez brak HDMI 2.1 i kosmiczny koszt wymiany płyty blisko 3 tys zł. Arcam AVR10 porównywałem z X4800H ale tylko w stereo i Denon miał odczuwalnie większą moc, co zresztą potwierdzają testy labolatoryjne, gdzie tak jak wspomniałeś AVR10 nie wypada rewelacyjnie.

Nie zrozumiałeś. To nie tvp info... ani jednego ani drugiego aplitunera nie miałeś w domn

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, przemeklbn napisał:

Przez odbicia od ścian dźwięk był bardziej rozproszony? Czy pod innym wględem było gorzej?

 

Po pierwsze w stereo za bardzo niskie się wzbudzały, a po drugie w kinie sub lepiej radzi sobie w narożniku. 
Dla tego zostało tak jak teraz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MASX napisał:

Nie zrozumiałeś. To nie tvp info... ani jednego ani drugiego aplitunera nie miałeś w domn

Chyba trochę źle mnie odebrałeś, albo jesteś jednym z tych fanatyków Arcama, którzy przepłacając wierzą w jego cudowna moc i magię, niepotwierdzoną niestety w testach labolatoryjnych. Ja też nie do końca precyzyjnie napisałem Porównywałem AVR10 około 2-3 lata temu z moim X4100W na stereo i Denon lepiej kontrolował Klipsch R-28F, a nawet testowo podłączyłem do imprezowych Zeusów i tu również czuć było wyższą moc Denona. Aktualnie mam X4100W i X4800H i odczuwalna moc jest podobna, więc zastanawiam się, którego zostawić, czy faktycznie te 120Hz w konsolach jest warte tak dużej dopłaty.
Nawet zakładając, ze moje wrażenia były błędne, tutaj bardzo ładnie jest wyjaśniony AVR10 w pomiarach:
https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/arcam-avr10-review.13671/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...