Skocz do zawartości

Amplituner do kina i muzyki 50/50


oltdominik

Recommended Posts

Witam, prosiłbym o poradę, ponieważ poszukuję amplitunera zarówno do kina(5.1), jak i stereo. Aktualny zestaw to kolumny B&W serii 600 S2 AE, amplituner to starszy Onkyo tx-ds575x. Do tej pory słuchałem już:

- Marantz Cinema 60 - porówywałem go bezpośrednio z wzmacniaczem stereo PM7000N, który pasował mi idealnie, czuć mocną różnice, szczególnie wokale wydawały się takie mało gładkie, dlatego raczej odpuściłem go zupełnie

- Denon X3800h - w kinie jest super, ale w stereo mam wrażenie, że nadal trochę odstaje od aktualnego Onkyo, szczególnie średnica, generalnie dźwięk wydaje się trochę za bardzo "zbity".

Moje kolejne typy to:

- Marantz Cinema 50

- Marantz SR7015

- Denon x4800h

- Denon x6700h

Czy któryś z powyższych amplitunerów dorówna chociaż trochę wspomnianemu wcześniej PM7000N? Chyba że są jeszcze jakieś opcje, które będą pasować spoza produktów Sound United? Do tej pory nie brałem ich pod uwagę ponieważ słyszałem że Onkyo i Yamaha grają za jasno na moje kolumny. Wiem, że jest jeszcze Arcam lub Anthem, jednak na ten moment nie są w zasięgu budżetu, który chciałbym przeznaczyć.

 

Edytowano przez oltdominik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, oltdominik napisał:

Witam, prosiłbym o poradę, ponieważ poszukuję amplitunera zarówno do kina(5.1), jak i stereo. Aktualny zestaw to kolumny B&W serii 600 S2 AE, amplituner to starszy Onkyo tx-ds575x. Do tej pory słuchałem już:

- Marantz Cinema 60 - porówywałem go bezpośrednio z wzmacniaczem stereo PM7000N, który pasował mi idealnie, czuć mocną różnice, szczególnie wokale wydawały się takie mało gładkie, dlatego raczej odpuściłem go zupełnie

- Denon X3800h - w kinie jest super, ale w stereo mam wrażenie, że nadal trochę odstaje od aktualnego Onkyo, szczególnie średnica, generalnie dźwięk wydaje się trochę za bardzo "zbity".

Moje kolejne typy to:

- Marantz Cinema 50

- Marantz SR7015

- Denon x4800h

-

 

Czy któryś z powyższych amplitunerów dorówna chociaż trochę wspomnianemu wcześniej PM7000N? Chyba że są jeszcze jakieś opcje, które będą pasować spoza produktów Sound United? Do tej pory nie brałem ich pod uwagę ponieważ słyszałem że Onkyo i Yamaha grają za jasno na moje kolumny. Wiem, że jest jeszcze Arcam lub Anthem, jednak na ten moment nie są w zasięgu budżetu, który chciałbym przeznaczyć.

 

Cześć

Bez odsłuchu i porównania się nie obejdzie. Dobry amplituner wielokanałowy, zacznie grać przyzwoicie w muzyce, ale nigdy bardzo dobrze.

Dołóż sobie do tej listy, amplituner Yamaha RXA6a, w tej chwili jest w bardzo dobrej cenie ok. 10 tysięcy.

https://www.tophifi.pl/kino-domowe/amplitunery-av/yamaha-rx-a6a-amplituner-kina-domowego-musiccast.html?gad_source=1&gclid=Cj0KCQiAkeSsBhDUARIsAK3tieeXCkQ8oNS4LC5zXc-UybzLTNTCvDQSW3KSPSKUgNE2wC9BLx4QtRQaAsirEALw_wcB

Jeśli będziesz chciał, to Ci go wypożyczymy na testy, co w domu, to w domu :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, oltdominik napisał:

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Po odsłuchach wybór padł na Marantza Cinema 50, podobno to odpowiednik Denona X3800h, jednak moim zdaniem gra lepiej i przez trochę cieplejsze brzmienie, idealnie dopasował się do kolumn B&W.

Gratuluję wyboru i życzę miłych odsłuchów. Jestem przed podobnym wyborem. Czy miałeś okazję bezpośrednio porównać tego Marantza Cinema 50 z Marantz SR7015? ...bo też się skłaniam do jednego z nich.

I czy słuchałeś Yamaha i Onkyo i jak oni wypadli, bo u mnie w mieście nie mogę znaleźć nigdzie z możliwością wypożyczenia)?

Edytowano przez AutoPirat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, oltdominik napisał:

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Po odsłuchach wybór padł na Marantza Cinema 50, podobno to odpowiednik Denona X3800h, jednak moim zdaniem gra lepiej i przez trochę cieplejsze brzmienie, idealnie dopasował się do kolumn B&W.

Gra troszkę inaczej. Z tego zestawu będziesz zadowolony.

Z tym że propozycje był lepszych amplitunerów.

Dobrze że się udało tak :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Gra troszkę inaczej. Z tego zestawu będziesz zadowolony.

 

Ej ej... jak pytałem o AVR do Chory które tak jak B&W potrafią być trochę ostre, mocno rozdzielcze na górze polecałeś X3800 zamiast Marantza 50.  To w końcu ten Marantz 50 gra cieplej niż Denon czy nie? Czy chodzi raczej o dociążenie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, AutoPirat napisał:

Gratuluję wyboru i życzę miłych odsłuchów. Jestem przed podobnym wyborem. Czy miałeś okazję bezpośrednio porównać tego Marantza Cinema 50 z Marantz SR7015? ...bo też się skłaniam do jednego z nich.

I czy słuchałeś Yamaha i Onkyo i jak oni wypadli, bo u mnie w mieście nie mogę znaleźć nigdzie z możliwością wypożyczenia)?

Yamahy testowałem któryś z niższych modeli w końcu, to w ogóle było zbyt jasno, co w moim przypadku wykluczyło ten sprzęt i zgadza się to w sumie z tym co piszą o tych amplitunerach, podobno Onkyo wypada podobnie także po prostu już ze względu na brak czasu nie sprawdzałem. Marantz SR7015 to już starszy model, ciężej go nawet znaleźć, dlatego tak samo odpuściłem.

 

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Gra troszkę inaczej. Z tego zestawu będziesz zadowolony.

Z tym że propozycje był lepszych amplitunerów.

Dobrze że się udało tak :)

 

Może i byłyby lepsze, jednak po prostu już połączenie Denona x3800h i B&W przy słuchaniu stereo na Direct było dla mnie zbyt męczącące po dłuższej chwili, a podobno wyższe modele grają jeszcze jaśniej...

 

3 godziny temu, PanKlor napisał:

Ej ej... jak pytałem o AVR do Chory które tak jak B&W potrafią być trochę ostre, mocno rozdzielcze na górze polecałeś X3800 zamiast Marantza 50.  To w końcu ten Marantz 50 gra cieplej niż Denon czy nie? Czy chodzi raczej o dociążenie? 

Moim zdaniem Marantz ma zdecydowanie cieplejszy dźwięk od Denona i słychać to odrazu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2024 o 19:00, PanKlor napisał:

Ej ej... jak pytałem o AVR do Chory które tak jak B&W potrafią być trochę ostre, mocno rozdzielcze na górze polecałeś X3800 zamiast Marantza 50.  To w końcu ten Marantz 50 gra cieplej niż Denon czy nie? Czy chodzi raczej o dociążenie? 

Dalej wole Denona.

Moim zdaniem nei gra cieplej. Denn jest bardziej dociążony.

Dnia 13.01.2024 o 22:44, oltdominik napisał:

Może i byłyby lepsze, jednak po prostu już połączenie Denona x3800h i B&W przy słuchaniu stereo na Direct było dla mnie zbyt męczącące po dłuższej chwili, a podobno wyższe modele grają jeszcze jaśniej...

Denona? Tak. Nie wiem czy nazwał bym je jaśniej bo to nadal jest łagodniejsze brzmienie w porównaniu do innych Japończyków. Ale tak, bardziej rozdzielczo.

 

Dnia 13.01.2024 o 22:44, oltdominik napisał:

Moim zdaniem Marantz ma zdecydowanie cieplejszy dźwięk od Denona i słychać to odrazu.

Cieplejszy czy nieco bardziej stonowaną górę? Bo to jest co innego.

Marantz jest łagodniejszy w całym przekazie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...