Skocz do zawartości

SVS SB-1000 vs SVS SB-1000 PRO


Yacko

Recommended Posts

Wybór pomiędzy SVS SB-1000 vs SVS SB-1000 PRO - 800zł różnicy. Pomijając niewielkie różnice w mocy główna zaleta Pro to BT i aplikacja do tego - może być przydatne aby zmieniać ustawienia kino/muzyka - jak się zapatrujecie na kwestię dopłaty ? Może ktoś użytkował obydwa i podzieli się opinią ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Yacko napisał:

Wybór pomiędzy SVS SB-1000 vs SVS SB-1000 PRO - 800zł różnicy. Pomijając niewielkie różnice w mocy główna zaleta Pro to BT i aplikacja do tego - może być przydatne aby zmieniać ustawienia kino/muzyka - jak się zapatrujecie na kwestię dopłaty ? Może ktoś użytkował obydwa i podzieli się opinią ?

Oprócz tego masz DSP którym możesz trochę lepiej dostosować suba do pomieszczenia. To coś więcej niż preset kino/muzyka albo więcej/mniej basu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, PanKlor napisał:

Oprócz tego masz DSP którym możesz trochę lepiej dostosować suba do pomieszczenia. To coś więcej niż preset kino/muzyka albo więcej/mniej basu. 

Zauważyłem właśnie, że w aplikacji można sporo. Muszę przemyśleć jak to zgrać z kalibracją Audyssey XT32, pewnie najlepiej dwa profile do muzyki i do kina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Yacko napisał:

Zauważyłem właśnie, że w aplikacji można sporo. Muszę przemyśleć jak to zgrać z kalibracją Audyssey XT32, pewnie najlepiej dwa profile do muzyki i do kina.

Zrób tak aby w miejscu odsłuchu było jak najlepiej (czyli zgrywasz suba z innymi subami jak masz, ewentualnie starasz się ominąć dołki z kolumn subem, ustawiasz fazę itp.) a następnie wykonujesz kalibrację Audyssey.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, maciek72 napisał:

Zamiast jednego PRO  , może lepiej 2 SB 1000 .

Troszkę biegania , testów i ustawisz pod swoje potrzeby. Jestem za 2 sztukami 

Może dobra myśl, ale trochę mam obawy o jeden tej mocy w 11m2, zobaczymy. To trochę taki eksperyment z tym kinem w takim metrażu. Aktualnie same tynki, materiał ścian gazobeton, sufit terriva, podłoga tylko wylewka - mogę zrobić co chcę.  Podwieszanego sufitu raczej bym nie chciał choć na pewno dobrze wytłumiony wełną poprawiłby akustykę i estetyczniej by wyglądały zamontowane głośniki montażowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PanKlor napisał:

To nastepnym razem poproś, żeby któryś sub został na wyłączony, puść parę scen gdzie są eksplozje itp. i porównaj. 

Tak właśnie robiłem - wyłączaliśmy 1 suba i różnicy większej nie odczuwałem, w jednym przypadku była ale gdy ten 1 przeniosłem o dziwo na prawy bok sali równie dobrze wypełnił co dwa. Powtarzam - jak dla mnie, a ja widocznie wielce wymagający nie jestem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...