Skocz do zawartości

Czemu wybrałem Onkyo RZ50 zamiast Arcama AVR390 :-)


tomw

Recommended Posts

Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, bora902 napisał:

"import prywatny elektroniki"  z USA  to nie jest model ktory skutkuje dalsza odsprzedaza motywowana zyskiem :)

sa wprawdzie firmy ktore sprowadzaja sprzet apple do PL w celu jego sprzedazy  ale to raczej wyjatek

nikt tego nie robi w urzadzeniach niszowych  typu amplituner  :) :) 

 

ad.arcam 

 

jesli 300 szt arcama sprzedawalo sie na wyprzedazy ebay caly tydzien to jest to bardzo slaby wynik  :) 

brytyjczycy z calego swiata potrzebowali az 7dni  by wyczerpwac zasob ebay  :) 

gdy cos jest bardzo popularne to nawet w londynie  ludzie stoja w kolejce pod sklepem w nocy 

 

arcam nie jest wcale popularny  jak tu na tym forum ludzie go maluja 

gdy cos jest popularne w UK czy US to ludzie tego  P O Ż Ą D A JĄ  a tak nie jest z arcamem ktory wyglada jak chinska tandeta z srebrna plastikowa galka 

w PL moze sie wydawac ze cene jest wysoka ale tam tyle sie placi  za "dziewczyne do towarzystwa"  per night

 

 

Ty to Ci powiem tak duzo wiesz o swiecie ze nawet nie wiem jak to ujac slowami :D Opowiedz nam jeszcze o sprzetach, USA/UK i P O Z A D A N I U ! :D

PS. zapomniales ino wspomniec w tych Twoich superlatywach o importach, ze import z USA wyglada tak ze wpisuje sie wartosc $50 i "uzywane zabawki" czy "uzywane ubrania", liczac na to ze nikt do paczki nie zajrzy 🙂 No i oczywiscie ze paczka nie zaginie czy nie zostanie uszkodzona, bo NIE MA ZADNEGO UBEZPIECZENIA i w razie problemow z przesylka, firma odpowiada do tych wspomnianych $50, jako ze nie mozesz napisac co bylo w przesylce bo byloby to zgloszenie przestepstwa skarbowego 🙂 No i jesli celnik otowrzy przesylke, to oczywiscie trzeba zaplacic clo i podatek, plus dosc wysokie oplaty prywatnych firm zajmujacych sie importem 🙂 Do tego ceny elektroniki, pomijajac promocje, nie sa zbytnio nizsze niz w PL, wiec taki import ma sredni sens, szczegolnie biorac pod uwage ryzyko i brak gwarancji 🙂

Edytowano przez tomw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, tomw napisał:

PS. zapomniales ino wspomniec w tych Twoich superlatywach o importach, ze import z USA wyglada tak ze wpisuje sie wartosc $50 i "uzywane zabawki" czy "uzywane ubrania", liczac na to ze nikt do paczki nie zajrzy 🙂

Jakieś 20 lat temu, mój kolega - mieszkaniec i obywatel USA, wysyłał szeroko pojętej rodzinie i znajomym w Polsce laptopy opisując je ''opiekacz do chleba". Wtedy faktycznie różnice w cenie takich towarów między Polską a USA były kolosalne. Ale czasy się zmieniły, dziwię się, że jeszcze ktoś się bawi w takie dziadowanie - przy ewidentych minusach jak wspomniana obsługa gwarancyjna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, przemeklbn napisał:

Jakieś 20 lat temu, mój kolega - mieszkaniec i obywatel USA, wysyłał szeroko pojętej rodzinie i znajomym w Polsce laptopy opisując je ''opiekacz do chleba". Wtedy faktycznie różnice w cenie takich towarów między Polską a USA były kolosalne. Ale czasy się zmieniły, dziwię się, że jeszcze ktoś się bawi w takie dziadowanie - przy ewidentych minusach jak wspomniana obsługa gwarancyjna.

Mieszkalem w US 14 lat od 1997, tez wyslalem mase takich paczek 🙂 Z ciuchow odrywalo sie metki i wysylalo jako wspomniana "odziez uzywana", plus miedzy ciuchy wlozylo sie czasem cos wartosciowego, bo faktycznie wtedy roznice byly duze 🙂 Czasem doszlo, czasem nie, czasem celnik zajrzal do srodka i trzeba bylo placic podatek/clo, plus wysokie oplaty za papierologie firmie importowej 🙂 Uzywane czy uszkodzone rzeczy w US mozna kupic taniej, ale nadal wysylajac to do PL z zanizaniem wartosci jest ryzyko roznych przygod 🙂 natomiast nowych w wiekszosci sie nie oplaca, po prostu 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuję w Amazon US co jakiś czas , od razu kwota zawiera podatek , często są tam sprzęty które z dostawą vatem i tak wyjdą 50% tego co w PL ;) Zaleta Amazona ? Jak się coś rozjeb*** to nie dostarczyli , kasę zwrócili lub nie pobrali bo tam różnie bywa , niekiedy jest blokada na karcie i pobierają jak paka dostarczona.

Ale takiego Anthem / Arcama i tak wolałem kupić od PL sklepu , dostałem dobry rabat + jest gwarancja + sprzęt na rynek EU = nie muszę się zastanawiać co by gdyby , btw o czym mowa ? Nadal Arcam to unikat ? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tomw napisał:

Ty to Ci powiem tak duzo wiesz o swiecie ze nawet nie wiem jak to ujac slowami :D Opowiedz nam jeszcze o sprzetach, USA/UK i P O Z A D A N I U ! :D

PS. zapomniales ino wspomniec w tych Twoich superlatywach o importach, ze import z USA wyglada tak ze wpisuje sie wartosc $50 i "uzywane zabawki" czy "uzywane ubrania", liczac na to ze nikt do paczki nie zajrzy 🙂 No i oczywiscie ze paczka nie zaginie czy nie zostanie uszkodzona, bo NIE MA ZADNEGO UBEZPIECZENIA i w razie problemow z przesylka, firma odpowiada do tych wspomnianych $50, jako ze nie mozesz napisac co bylo w przesylce bo byloby to zgloszenie przestepstwa skarbowego 🙂 No i jesli celnik otowrzy przesylke, to oczywiscie trzeba zaplacic clo i podatek, plus dosc wysokie oplaty prywatnych firm zajmujacych sie importem 🙂 Do tego ceny elektroniki, pomijajac promocje, nie sa zbytnio nizsze niz w PL, wiec taki import ma sredni sens, szczegolnie biorac pod uwage ryzyko i brak gwarancji 🙂

 

wiem swoje i mam jakies tam przemyslenia 

ty jednak masz koncepcje typowa dla forumowcow :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Kubakk napisał:

Kupuję w Amazon US co jakiś czas , od razu kwota zawiera podatek , często są tam sprzęty które z dostawą vatem i tak wyjdą 50% tego co w PL ;) Zaleta Amazona ? Jak się coś rozjeb*** to nie dostarczyli , kasę zwrócili lub nie pobrali bo tam różnie bywa , niekiedy jest blokada na karcie i pobierają jak paka dostarczona.

Ale takiego Anthem / Arcama i tak wolałem kupić od PL sklepu , dostałem dobry rabat + jest gwarancja + sprzęt na rynek EU = nie muszę się zastanawiać co by gdyby , btw o czym mowa ? Nadal Arcam to unikat ? :D

50% taniej, po cle, VAT i wysylce ? Daj jakis przyklad konkretny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, przemeklbn napisał:

Jakieś 20 lat temu, mój kolega - mieszkaniec i obywatel USA, wysyłał szeroko pojętej rodzinie i znajomym w Polsce laptopy opisując je ''opiekacz do chleba". Wtedy faktycznie różnice w cenie takich towarów między Polską a USA były kolosalne. Ale czasy się zmieniły, dziwię się, że jeszcze ktoś się bawi w takie dziadowanie - przy ewidentych minusach jak wspomniana obsługa gwarancyjna.

 

w dziadowanie bawi sie calkiem pokazna grupa ludzi z calego swiata

do kontenera pakuje sie nawet coca cole w puszkach jak jest miejsce

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
10 minut temu, bora902 napisał:

 

wiem swoje i mam jakies tam przemyslenia 

ty jednak masz koncepcje typowa dla forumowcow :)

Z tego co widze to wiesz tyle ile wlasnie na forach wyczytales, a ze czytasz najwyrazniej duzo "madrych inaczej" to potem i powielasz te wlasnie madrosci, jak powyzej 🙂

Edytowano przez tomw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2024 o 09:59, bora902 napisał:

jesli 300 szt arcama sprzedawalo sie na wyprzedazy ebay caly tydzien to jest to bardzo slaby wynik  :) 

brytyjczycy z calego swiata potrzebowali az 7dni  by wyczerpwac zasob ebay  :) 

gdy cos jest bardzo popularne to nawet w londynie  ludzie stoja w kolejce pod sklepem w nocy 

 

arcam nie jest wcale popularny  jak tu na tym forum ludzie go maluja 

gdy cos jest popularne w UK czy US to ludzie tego  P O Ż Ą D A JĄ  a tak nie jest z arcamem ktory wyglada jak chinska tandeta z srebrna plastikowa galka 

w PL moze sie wydawac ze cene jest wysoka ale tam tyle sie placi  za "dziewczyne do towarzystwa"  per night

 

Rzeczywiście, od jednego sklepu audio w uk to słaby wynik? 😀 To nie piekarnia 😉

Większej głupoty że Arcam nie jest popularny w UK to nie słyszałem. 😉

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2024 o 09:59, bora902 napisał:

"import prywatny elektroniki"  z USA  to nie jest model ktory skutkuje dalsza odsprzedaza motywowana zyskiem :)

sa wprawdzie firmy ktore sprowadzaja sprzet apple do PL w celu jego sprzedazy  ale to raczej wyjatek

nikt tego nie robi w urzadzeniach niszowych  typu amplituner  :) :) 

 

ad.arcam 

 

jesli 300 szt arcama sprzedawalo sie na wyprzedazy ebay caly tydzien to jest to bardzo slaby wynik  :) 

brytyjczycy z calego swiata potrzebowali az 7dni  by wyczerpwac zasob ebay  :) 

gdy cos jest bardzo popularne to nawet w londynie  ludzie stoja w kolejce pod sklepem w nocy 

 

arcam nie jest wcale popularny  jak tu na tym forum ludzie go maluja 

gdy cos jest popularne w UK czy US to ludzie tego  P O Ż Ą D A JĄ  a tak nie jest z arcamem ktory wyglada jak chinska tandeta z srebrna plastikowa galka 

w PL moze sie wydawac ze cene jest wysoka ale tam tyle sie placi  za "dziewczyne do towarzystwa"  per night

 

 

Powiem Ci że masz dziwne podejscie.

Mam inne zdanie ale widze że to moment kiedy trzeba odpuścić. Bo fiksujesz się jeszcze bardziej.

 

 

9 godzin temu, Carmion napisał:

Rzeczywiście, od jednego sklepu audio w uk to słaby wynik? 😀 To nie piekarnia 😉

Większej głupoty że Arcam nie jest popularny w UK to nie słyszałem. 😉

Nie przegadasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...