Skocz do zawartości

Kino domowe do małego salonu, 10-12 tysięcy


RhClimb

Recommended Posts

Cześć, chciałbym kupić kino domowe do małego salonu, z przeznaczeniem 100% ogladanie filmów, budżet 10-12 tysięcy. Kanapa jest przy ścianie, chciałbym uniknąć kucia w suficie. Nie mam jeszcze kupionych głośników żadnych czy też amplitunera, nie mam sprecyzowane gdzie głośniki mają stać (byle bym nie musiał kuć sufitu). Mam mało miejsca z tyłu na głośniki więc zgaduje że konfiguracja 5.1 będzie lepsza niż 7.1.

Wymiary + zdjęcia salonu:

https://ibb.co/fY21Y5D
https://ibb.co/0Mdr4BT

Nigdy nie miałem amplitunera ani większej liczby głośników niż 2 więc prosił bym o lekką pomoc w doborze sprzętu i konfiguracji.

Z góry dziękuje za każda radę.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątków o kinie za 10k było ostatnio kilka. Użyj wyszukiwarki. 10-12 tysięcy to budżet na 5.1.2 ale to wymaga umieszczenia głośników na suficie (zalecane) lub wydania więcej na kolumny z wbudowanym głośnikiem odbijającym dźwięk od sufitu (mniej zalecane). Możesz też użyć specjalnego kabla w formie taśmy który nakleisz na sufit i pomalujesz. 

Zobacz sobie Monitor Audio Bronze 100 x 2, do tego centralny C150, na tył Bronze FX 6g. Do tego Klipsch RP-1000 i Denon X2800 albo X3800 jak starczy budżetu. Rozważ też 2 głośniki Atmos (na suficie) to bardzo zmienia poczucie przestrzeni. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jak zazwyczaj, gdy PanKlor mnie wyprzedzi, to mogę podpisać się również pod jego propozycją :) 

Warto sprawdzić również zestaw oparty na Klipschu, RP-600M II, RP-504C II oraz Klipsch RP-140D lub Monitor Audio Bronze FX, bo bipol od Klipscha jest zauważalnie droższy niestety. Jeśli nie planujesz zbytnio słuchać muzyki, to Klipsch RP-1000SW jest świetnym subwooferem, a jeśli będzie ona stanowić duży % odsłuchów, to spojrzałbym również na SVS SB-1000 oraz wersję Pro. Zamknięta obudowa znacznie lepiej sprawdza się w muzyce, ale nie zapewni takiego zejścia w kinie. 

Z amplitunerów na pewno zwróciłbym uwagę na Onkyo TX-NR6100 :) 

Zachęcam również do przejrzenia naszych gotowych zestawów na stronie, są one od razu preferencyjnie wycenione ;) - https://www.q21.pl/category/zestawy-kina-domowego 

I oczywiście zapraszam do kontaktu, na odsłuchy i indywidualne wyceny :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Napisano (edytowany)

Nie mam niestety podwieszanego sufitu i też kabli nie przygotowałem sobie na sufit, więc jestem na etapie zastanawiania się czy warto teraz przerabiać.

Póki co skłaniam się ku takiemu zestawowi: (Tak jak PanKlor zaproponował)

Monitor Audio Bronze 100 x 2 

C150

Bronze FX 6g.

Denon X2800 albo X3800

Klipsch RP-1000SW

Edytowano przez RhClimb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdecyduje się na głośniki z MA

  • Monitor Audio Bronze 100 x 2 
  • C150
  • Bronze FX 6g.

 

To sufitowe jest warto też dobrać z tej samej firmy? i czy jak nie mam podwieszanego sufitu to mam wybierać Surround?

I czy kojarzycie fajne głośniki natynkowe które dość ładnie wyglądają na suficie?, raczej gotowe nie chciałbym się bawić w robienie zabudowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, RhClimb napisał:

To sufitowe jest warto też dobrać z tej samej firmy? i czy jak nie mam podwieszanego sufitu to mam wybierać Surround?

 

Ma sens z powodu brzmienia ale nie demonizowalbym tego. Akurat Bronze AMS nadają się do monażu na ścianie pod sufitem. Jeżeli będziesz chciał je montować na suficie to trzeba będzie przerobić mocowanie. 

Możesz np. popatrzeć na Monitor Audio Radius 45 albo 90 + firmowy uchwyt. 

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.03.2024 o 10:10, Butler napisał:

Co to za sklep TIM? W kategorii audio ma 11 pozycji i prawie żadna dostępna od ręki (magazyn zewnętrzny)?

JBL nie krytykuję, blisko mi do tej marki.

Często tam robię zakupy i ostatnio wpadły mi w oko głośniki JBLa :), a także lubię firmę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.03.2024 o 12:24, RhClimb napisał:

Jak zdecyduje się na głośniki z MA

  • Monitor Audio Bronze 100 x 2 
  • C150
  • Bronze FX 6g.

 

To sufitowe jest warto też dobrać z tej samej firmy? i czy jak nie mam podwieszanego sufitu to mam wybierać Surround?

I czy kojarzycie fajne głośniki natynkowe które dość ładnie wyglądają na suficie?, raczej gotowe nie chciałbym się bawić w robienie zabudowy.

Do zamontuj Minx sobie na suficie. W sensie na nim.

I na surround daj FX

Dnia 7.03.2024 o 13:12, Potpourri napisał:

a także lubię firmę.

Dało się zauważyć.

W większości postów piszesz o JBL :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...