Skocz do zawartości

HECO 1000 AURORA do małego pomieszczenia


kamilosnh

Recommended Posts

Dzień dobry,

Szybkie pytanie:

Czy to małego pomieszczenia 20m^2, jak kupię komulny stereo HECO AURORA 1000, to mogą one "źle" grać bo są za duże? Wiele osób poleca mniejsze AURORA 700.
Do 2 lat mam zamiar przenieść je do nowego domu i zrobić z nich kino domowe 5.1.

Drugie pytanie: czy warto dopłacić kilaset złotych i mieć większe głośniki z lepszym basem, który teoretycznie zatstąpi subwoofer w wersji 700. 

Pozdrawiam
Kamil

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21, podoba mi się to, że szybko odpowiadasz na jakikolwiek post na tym forum.

Poleć mi dobry wzmacniacz do AURORY 1000. Obsługa będzie z telewizora LG OLED65C32A (w załaczniku specyfikacja) + możliwość połaczenia bluetooh z telefonu (lub inna opcja sterowania). Teoretycznie można sterować youtubem, spotify również bezpośrednio na TV, ale taka opcja dodatkowa również by się przydała.

Sądzę, ze wzmacniacz będzie w przypadku STEREO bardziej wskazany, niż amplituner.

 

 

12123.png

1212.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kamilosnh napisał:

i dodatkowo chcę zazanczyć, że TV ma wyłacznie wyjście optyczne. Ewetnualnie jeśli te kolumnny nie maja same w sobie dobrego basa, to żeby można było podłączyć do niego subwoofer https://www.q21.pl/heco-aurora-sub-30-a.html

 

No chyba napisałeś nieprawdę ,taki Oled musi mieć przynajmniej 3 wyjścia Hdmi i pewnie eArca też ma.Zobacz co tam jest napisane w Łączność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
1 minutę temu, Tomasz Kluczynski napisał:

No chyba napisałeś nieprawdę ,taki Oled musi mieć przynajmniej 3 wyjścia Hdmi i pewnie eArca też ma.Zobacz co tam jest napisane w Łączność.

Miałem na myśli wyjścia audio, konkretnie że nie ma wyjścia słuchawkowego. Sory ale nie znam się w ogólne na audio, a jak chciałem podłączyć do niego obecny zestaw głośników THX, to okazało się że nie ma wyjścia słuchawkowego 🤣

 

Ogólnie to właśnie z tego powodu, szukam nowego zestawu

Edytowano przez kamilosnh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Ile chciałbyś wydać na wzmacniacz pod Aurory? Warto spojrzeć na Cambridge Audio CXA61, Audiolaba 7000A :) 

Chciałbym się zmieścić w 8 tys. 

Myślałem nad onkyo 6100 lub odpowiednikiem firmy pionier, pod dalsza rozbudowę w przyszłości do 5.1.

 

Ten Cambrige CXA61 to jakaś torpeda? 😂 

Generalnie, chętnie zobaczę wasze propozycje jakiegoś dobrego stereo za ta kasę. Napisałem w wątku o Aurorach, bo polecali mi je w sklepie. 

Edytowano przez Kam2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Q21 napisał:

Cóż, opcji jest bardzo dużo :) Jakie brzmienie lubisz? Znasz jakieś zestawy, które Ci się spodobały? Zapraszamy do umówienia się na odsłuch, sprawdzisz kilka różnych możliwości i będziesz wiedział, jaki kierunek obrać przy poszukiwaniach :) 

Nie mam czegoś takiego jak zestaw, który mi się podoba.  Aktualne moje preferencje wyglądają tak:

- PRZEZNACZENIE

  • w ciągu dnia muzyka zarówno spokojna (chillout, klasyczna, pop a po pracy techno, dubstep, psytrance - z basem)
  • wieczorami filmy z platform netflixa, hbo.

- ZAPAS MOCY

  1. Nie muszą być dostosowane do aktualnego pokoju 20m2, chcę na urodziny dziecka chcę wystawić je w lecie na balkon i puścić dzieciom np. KRECIKA - i ma go być słychać 😉 
  2. kiedyś przeniosę kolumny do nowego domu z pomieszczeniem dedykowanym do kina domowego 7.1.2-4

- KOLOR (czarny, ciemne drewno, napewno nie białe ani kremowe).

- AMPLITUNER lub WZMACNIACZ, wolałbym amplituner, ponieważ wykorzystam go później. Ale istnieje MIT ze wzmacniacze są lepsze do stereo. Chciałbym to potwierdzić i mieć spokój 🙂 Ale jeśli istnieją okoliczności w których teraz wystarczyłby wzmacniacz za 2k (np, ten CAMRIDGE) i faktycznie będzie lepszyu niż AMP, to również zakładam takie rozwiązanie, że dopiero w przyszłości kupię AMP a sprzedam wzmaczniacz.

 

Dziekuję za pomoc. Totalnie nie znam się na audio, dlatego wasza pomoc jest dla mnie ważna aby nie wpakować się w dziwny zestaw z Media Markt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada , to nie kupuj amplitunera kina domowego z zamysłem, że za dwa lata może będzie kino :)

Amplitunery szybko się starzeją :)
 

Kolejna rada, nie wiem po co chcesz iść w heco aurora 1000 mając 20m2 ( nie zagrają tak jak potrafią w takim pomieszczeniu) w kinie domowym nawet większym pomieszczeniu nie ma wielkiej potrzeby wstawiać modelu 1000 :) Pokuszę się o stwierdzenie, że w kinie domowym w większości przypadków wystarczą kolumny podstawkowe nawet na froncie :)

Ja na Twoim miejscu bym kupił Aurora 700 ( jeżeli je słyszałeś i dźwiękowo Ci siedzą:) )
Dobrał do nich wzmacniacz, który w przyszłości będzie mógł pracować też jako końcówka mocy do kina domowego. I jak za 2-3 lata zdecydujesz się na kino to dokupisz amplituner kina domowego i głośniki :)

Ja tądrogę przechodziłem, zaczynałem od kina z opcją rozbudowy, potem rozbudowałem to, żeby mieć to kino. potem złapałem się za głowę jak to średnio brzmi w stereo a i kino nie powalało na łopatki, sprzedałem wszystko i kupiłem wzmacniacz z opcją pracy jako końcówka mocy i pasujące mi kolumny stereo. I potem bez parcia kompletowałem sobie na spokojnie sprzęt pod kino domowe :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...