Skocz do zawartości

neutralny/ciepły wzmak + transport cd do silver 100


erazel

Recommended Posts

rozglądam się za nowym wzmakiem do ma silver 100.

obecnie mam axr100. Nie narzekam, jest dobrze ale jak to bywa w życiu, zawsze chce się lepiej, wyżej i szybciej. Chętnie posłuchałbym czegoś innego, może cieplejszego?

Plan jest taki: dodać troszkę przestrzeni i ocieplić średnice. Dodać tyci tyci dołu.

Przez dłuższy okres miałem cxa81. Podobał się. Taka lepsza wersja axr100 ale charakterystyka dźwięku ta sama. spróbowałbym czegoś cieplejszego. Jak nie wypali to wrócę właśnie do cxa81.

Na tapecie magnat ma 900, denon 1600/1700 lub ewentualnie azur 851 (minus, że bez DAC. czy charakterystyka jest podobna do innych CA?). Myślałem jeszcze o atessie ale sporo opinii o przeciętności. Budżet do 5-6k

Dodatkowo szukam nowego transportu CD, czy cxc v2 to jedyny słuszny wybór do 2-3k? jak się ma do denona dcd 900? Warunek konieczny to dostępny czarny kolor i standardowe wymiary klasycznych klocków czyli 430 mm szerokości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie monitor audio silver 100 grają z Rega Elex mk4. Porównywałem u sobie kilka modeli takich jak magnat 900, 780, torus 5060, Arcam sa20. Najlepiej zagrała Rega, ale magnat 780 też super sobie poradził, oczywiście gorzej od regi ale jest sporo tańszy. Na koniec dołożyłem subwoofer Rel t7x i teraz jest idealnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, JacekWoy napisał:

U mnie monitor audio silver 100 grają z Rega Elex mk4. Porównywałem u sobie kilka modeli takich jak magnat 900, 780, torus 5060, Arcam sa20. Najlepiej zagrała Rega, ale magnat 780 też super sobie poradził, oczywiście gorzej od regi ale jest sporo tańszy. Na koniec dołożyłem subwoofer Rel t7x i teraz jest idealnie. 

piszesz, że "780 też super sobie poradził", a jak wypadła 900? Czyżby gorzej od 780? W czym owa Rega wygrała z magnatami?

4 godziny temu, Dedal napisał:

Nie wiem jak ten model CA, kilkanaście lat temu miałem MA+CA i uważam to za słabe połączeniem.

Polecam Advance Acoustic. Pzdr  

Ps. np model xi75+cd5 bodajże 🤔

 

O advance nie myślałem, gdzieś przeczytałem o ponadprzeciętnej awaryjności ich produktów i (może niesłusznie) utrwaliło się unikanie ich wzmacniaczy. Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz posłuchać ,  nie musisz kupować 😉 

Każdy sprzęt się psuje , ale znasz konkretne przypadki , czy to powielane internetowe info?

Mój kiedyś CA 651a na gwarancji po roku  się sypnął i zwróciłem 🤷🏿‍♂️

Pzdr 

Edytowano przez Dedal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, erazel napisał:

piszesz, że "780 też super sobie poradził", a jak wypadła 900? Czyżby gorzej od 780? W czym owa Rega wygrała z magnatami?

O advance nie myślałem, gdzieś przeczytałem o ponadprzeciętnej awaryjności ich produktów i (może niesłusznie) utrwaliło się unikanie ich wzmacniaczy. Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Magnat 900 moim zdaniem zagrał jakby jaśniej od 780. W mój gust bardziej trafił 780. Ale Rega zagrała klasę wyżej, bardzo dynamicznie, przyjemnie, tak jak powinno być. Nie wiem jak dokładnie to brzmienie opisać bo nie jestem specem, ale mi się poprostu podoba. Jeśli planujesz odsłuchy przed zakupem to moim zdaniem warto Regi posłuchać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, erazel napisał:

rozglądam się za nowym wzmakiem do ma silver 100.

obecnie mam axr100. Nie narzekam, jest dobrze ale jak to bywa w życiu, zawsze chce się lepiej, wyżej i szybciej. Chętnie posłuchałbym czegoś innego, może cieplejszego?

Plan jest taki: dodać troszkę przestrzeni i ocieplić średnice. Dodać tyci tyci dołu.

Przez dłuższy okres miałem cxa81. Podobał się. Taka lepsza wersja axr100 ale charakterystyka dźwięku ta sama. spróbowałbym czegoś cieplejszego. Jak nie wypali to wrócę właśnie do cxa81.

Na tapecie magnat ma 900, denon 1600/1700 lub ewentualnie azur 851 (minus, że bez DAC. czy charakterystyka jest podobna do innych CA?). Myślałem jeszcze o atessie ale sporo opinii o przeciętności. Budżet do 5-6k

Dodatkowo szukam nowego transportu CD, czy cxc v2 to jedyny słuszny wybór do 2-3k? jak się ma do denona dcd 900? Warunek konieczny to dostępny czarny kolor i standardowe wymiary klasycznych klocków czyli 430 mm szerokości. 

Plus ode mnie dla CXA81. CXC v2 tez mam i sobie chwale. Szczegolnie teraz, gdy te klocki mozna wlasnie w czerni kupic. Nie wiem tylko czy to nie jest jakas czasowa zmiana i czy wciaz sa dostepne. Tak mi sie wydaje ze zmiana kolumn  na cos cieplejszego, pelniejszego  by pomogla. Choc moge sie mylic. 

Inne odtwarzacze to np Taga Harmony TCD 50, i jest w czerni i w wlasciwym wymiarze, moze cos z Rotela, Audiolab, Yamaha czy Pioneer. Denon tez nie jest zly. Napewno warto sprawdzic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, JacekWoy napisał:

Magnat 900 moim zdaniem zagrał jakby jaśniej od 780. W mój gust bardziej trafił 780. Ale Rega zagrała klasę wyżej, bardzo dynamicznie, przyjemnie, tak jak powinno być. Nie wiem jak dokładnie to brzmienie opisać bo nie jestem specem, ale mi się poprostu podoba. Jeśli planujesz odsłuchy przed zakupem to moim zdaniem warto Regi posłuchać. 

Rega również była w kręgu moich zainteresowań. Na forum przeczytałem jednak, że brakuje jej "dociążenia", niższego basu. Na pewno będę chciał przesłuchać i wyrobić swoją opinię ale raczej nie będę mógł porównać wszystkich typowanych wzmaków w tym samym czasie i w tych samych warunkach. 

3 godziny temu, Artur Brol napisał:

Plus ode mnie dla CXA81. CXC v2 tez mam i sobie chwale. Szczegolnie teraz, gdy te klocki mozna wlasnie w czerni kupic. Nie wiem tylko czy to nie jest jakas czasowa zmiana i czy wciaz sa dostepne. Tak mi sie wydaje ze zmiana kolumn  na cos cieplejszego, pelniejszego  by pomogla. Choc moge sie mylic. 

Inne odtwarzacze to np Taga Harmony TCD 50, i jest w czerni i w wlasciwym wymiarze, moze cos z Rotela, Audiolab, Yamaha czy Pioneer. Denon tez nie jest zly. Napewno warto sprawdzic.

cxa81 to taki sprawdzony wybór, krok do przodu, ale ciągle będzie mi czegoś brakować. 

3 godziny temu, Dedal napisał:

Zmiana kolumn 🤨 🤦🏿‍♂️

Atolla dorzuć do listy .

Kolumny niedawno zmieniłem, więc narazie są nie do ruszenia. Walczyłem z kilkoma modelami miesiącami i w kwocie do 6k Silvery zagrały dla mnie najlepiej. 

atoll spoko ale in100 chyba nie ma daca? wolałbym jednak go mieć na pokładzie. in200 już poza budżetem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, erazel napisał:

cxa81 to taki sprawdzony wybór, krok do przodu, ale ciągle będzie mi czegoś brakować. 

Kolumny niedawno zmieniłem, więc narazie są nie do ruszenia. Walczyłem z kilkoma modelami miesiącami i w kwocie do 6k Silvery zagrały dla mnie najlepiej. 

atoll spoko ale in100 chyba nie ma daca? wolałbym jednak go mieć na pokładzie. in200 już poza budżetem

Ja zamienilem CXA81 na Gato Audio , tylko dlatego ze chcialem cos nowegoi ladniej wygladajacego. Oczywiscie, musialo grac rownie dobrze jak CXA. Uwiez mi, roznica baaardzo niewielka byla. Moim zdaniem CXA81 to nie jest, powiedzmy mniejsze zlo, tylko naprawde dobry wzmacniacz.

Nie znaczy to automatycznie ze ci sie bedzie podobalo to co uslyszysz, tylko ze nie powinienes go z listy skreslac.

Moze jako ciekawostka, testowalem Gato Audio AMP150 vs Gato Audio DIA 250s i Amp 150 sprzedalem. Nie moglem uslyszec roznicy. 

Atoll IN100 signature jest bez daca ale mozesz dokupic.

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, erazel napisał:

Rega również była w kręgu moich zainteresowań. Na forum przeczytałem jednak, że brakuje jej "dociążenia", niższego basu. Na pewno będę chciał przesłuchać i wyrobić swoją opinię ale raczej nie będę mógł porównać wszystkich typowanych wzmaków w tym samym czasie i w tych samych warunkach. 

cxa81 to taki sprawdzony wybór, krok do przodu, ale ciągle będzie mi czegoś brakować. 

Kolumny niedawno zmieniłem, więc narazie są nie do ruszenia. Walczyłem z kilkoma modelami miesiącami i w kwocie do 6k Silvery zagrały dla mnie najlepiej. 

 

CXA81 mi akurat się nie podoba . A z MA to już w ogóle jazgot .

I to nie ja ale kolega Artur proponuje Ci zmianę kolumn, ja tylko się zdziwiłem taką sugestią

 

Pzdr 

Ps AA, Atoll, MF 🤟

Edytowano przez Dedal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, erazel napisał:

cxa81 to taki sprawdzony wybór, krok do przodu, ale ciągle będzie mi czegoś brakować.

Uwierz nam - tak, jak napisał @Dedal, to naprawdę nie jest dobry wybór do Silver 100. Wiem, bo miałem ten zestaw. Po pierwsze, zwykle gra to zbyt jasno. Oczywiście akustyka i kable trochę tu mogą zmienić i powiedzmy, że problem jaskrawości jest do rozwiązania. Gorzej, że średnica będzie dość twarda i sucha. Nie wyciśniesz z niej ładnej, soczystej barwy. CXA81 gra o klasę lepiej od AXR100, ale nie pasuje do SIlver 100. Oprócz wyżej wymienionych piecyków, do rozważenia jest też używany Roksan K3 + niedrogi zewnętrzny DAC.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Też nie jestem fanem połączenia CXA81 z Silverami, więc jeśli Ci się to podobało, to sporo wzmacniaczy będzie od niego cieplejszych w mniejszym lub większym stopniu. Sprawdziłbym Audiolaba 7000A, Regę Elex MK4, Atolla IN100, wspomnianego już Denona PMA-1700NE. Każda z tych propozycji zagra cieplej, najcieplejszy będzie Atoll i Denon, potem Rega i na końcu Audiolab. Jako DAC do Atolla możesz dorzucić dedykowany moduł lub zewnętrzny przetwornik :) 

Jako transport CD też jest trochę opcji, od Cambridge CXC V2, przez Audiolaba 7000CDT, po Roksana Atessę :) 

W razie czego zapraszamy do umówienia się na odsłuch, a także na indywidualne wyceny :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...