Skocz do zawartości

Amplituner Onkyo TX-2500 MKII


Dyzioziom2

Recommended Posts

Witam wszystkich

Myślę nad zakupem amplitunera Onkyo TX-2500MKII, znalazłem kilka opinii na jego temat, że jest warty uwagi jeśli chodzi o konstrukcje bo nie posiada tzw. "esteków"? Nie wiem czy dobrze to nawet napisałem po prostu pamiętam, że coś takiego było gdzieś opisywane a po awarii zostaje tylko szukać drugiego takiego modelu. Amplituner grałby z kolumnami Magnat Quantum 677. Mogę taki kupić za 1400zł ale czy wart jest tej ceny? Czy może można kupić coś podobnego i tańszego np. Onkyo TX-2500 który jest już o połowę tańszy? Nie ukrywam, że ten TX-2500 MKII bardzo mi się podoba i fajnie by się też prezentował w pokoju. 

Dzięki wszystkim z góry za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dyzioziom2 kolego to raczej dla miłośników sprzętu retro (co nie wyklucza że nim nie jesteś), jeżeli szukasz czegoś retro, vintage, z historią itd. to trochę nie ta zakładka na forum, tutaj głównie piszemy o amplitunerach kina - zgodnie z zakładką Kino Domowe, ale może ktoś Ci akurat pomoże bo zna ten model - to też nie jest wykluczone. Może przenieść temat do Stereo. Nawiasem mówiąc wizualnie łezka się w oku kręci i przypominają lata dzieciństwa widząc takie sprzęty 😀.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Faktycznie zgapiłem to w takim razie przepraszam i już przenoszę ;)

A co do retro to tak lubię takie urządzenia tak jak napisałeś sam wygląd robi robotę. Mam też nowszy sprzęt ale chcę sobie też sprawić coś starszego :)

Dzięki :) 

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu cytować go w całości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj na takie sprzety. To będzie wymagało serwisu.

Idź do komisu, sprawdź przed zakupem.

Albo jakiś komis zdalnie.

Znajomy miał taki Vintage od Sony bo tez mu się podobał. W serwisie był 3 razy aż wymienił na Harmana i ....... od poczatku to samo.

To czesto stało w mokrych piwnicach, na mrozie. To wywalany sprzęt na złom w niemczech. A my to przywozimy.

nie mowie ze gra zle. Tylko chodzi o stan.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Zdaję sobie sprawę z tego, że trzeba będzie zainwestować dodatkowo w serwis bo wiadomo lata swoje już ma i dlatego też pytam tutaj bo każda sugestia będzie dla mnie pomocna tak jak Twoja.

Dzięki

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu cytować go w całości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Dyzioziom2 napisał:

Zdaję sobie sprawę z tego, że trzeba będzie zainwestować dodatkowo w serwis bo wiadomo lata swoje już ma i dlatego też pytam tutaj bo każda sugestia będzie dla mnie pomocna tak jak Twoja.

Dzięki

 

Jeśli masz zaprzyjaźniony serwis który zrobi Ci to tanio. No to tak.

Ja nie znam tego modelu więc nie wypowiem się jak grał oryginalny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Właśnie nie mam nikogo takiego co by zrobił po znajomości serwis, nie mam też możliwości jak pisałeś zdalnie.

Ogłoszenie jest na OLX i musiałbym go kupić i zdać się na szczęście albo się uda albo nie.

Ale dzięki za pomoc trochę dałeś mi do zrozumienia co może mnie czekać po zakupie.

 

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim-nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2024 o 19:32, Dyzioziom2 napisał:

A  co do retro to tak lubię takie urządzenia tak jak napisałeś sam wygląd robi robotę. Mam też nowszy sprzęt ale chcę sobie też sprawić coś starszego :)

Jeśli masz na czym grać-to warto na spokojnie patrzeć co jest ciekawego i zadbanego na rynku i znaleźć egzemplarz z pewnego źródła (np. niedawno jeden z Kolegów na naszym Forum sprzedawał swojego Soniaka) lub po serwisie.

No chyba że znalazłeś wymarzony model którego szukałeś od lat i uwzględniłeś koszty przeglądu ewentualnego  serwisu.

Pozdrawiam

PS. Proszę nie cytuj całej wypowiedzi poprzednika gdy odpisujesz na jego post.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RoRo napisał:

No chyba że znalazłeś wymarzony model którego szukałeś od lat i uwzględniłeś koszty przeglądu ewentualnego  serwisu.

No właśnie nie, trochę poczytałem, przeglądałem i chyba za bardzo się na kręciłem chciałem na szybko, ale wasze podpowiedzi mi pomogły trochę spojrzeć z drugiej strony jakie mogą być faktycznie koszty takiego zakupu. Dobrze mówisz, żeby na spokojnie to ogarnąć. Zapytam na forum może ktoś coś będzie miał.

Pozdrawiam

PS. Dzięki za zwrócenie uwagi powoli to ogarniam wszystko dopiero.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Dyzioziom2 napisał:

Właśnie nie mam nikogo takiego co by zrobił po znajomości serwis, nie mam też możliwości jak pisałeś zdalnie.

Ogłoszenie jest na OLX i musiałbym go kupić i zdać się na szczęście albo się uda albo nie.

Ale dzięki za pomoc trochę dałeś mi do zrozumienia co może mnie czekać po zakupie.

 

 

No to nie wiem czy bym się połasił.

Bo jednak to jest sprzęt mocno wiekowy. Równie dobrze możesz kupić kompletny , zalany złom.

Mi się tak kiedyś trafilo. Chwile się bujałem ale kase oddał. Nie wszyscy tak chca.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...