Skocz do zawartości

Zestaw kino domowe/odtwarzanie muzyki


gutek494

Recommended Posts

Witam, 

Z góry przepraszam, staram się unikać dublowania tych samych postów. Przejrzałem te i analogiczne forum. Po wyczytaniu mnóstwa opinii już sam nie wiem co wybrać :D

Ale do rzeczy: szukam fajnego audio, którego prawdopodobnie nie wykorzystam w pełni ale znalazłem niezłe oferty (przynajmniej tak mi się wydaje) i są one w mojej okolicy.

Audio będzie grać w salonie, 22 mkw. 

Opcja 1: Dali Zensor Vocal + 2x Zensor 7+ 2x Zensor 1 za 3k pln (używane)

Opcja 2: 2x Dali Oberon 7, na gwarancji przez jeszcze 2 lata, za 3,2k pln (może starguje na 3000)

I myślałem nad spięciem tego z Yamaha RX-V6A  (i pytanie od razu, w MediaExpert jest V6ABL, co oznacza to BL), anyways widzę tu ofertę ze sklepu kolegi Q21.pl gdzie byłbym w stanie to kupić.

 

Czy uważacie, że te zestawy mają sens? Tzn z opinii widzę, że tak. Tylko czy cena za używki jest adekwatna czy jednak opłaca się dorzucić do nowego przedmiotu. Wzmacniacza/amplitunera nie chciałbym używanego ale głośniki wydaje mi się, że bardziej są żywotne (mogę się mylić) , dodatkowo u mnie za często nie pokażą swojego potencjału ale cenię sobie czysty dźwięk. 

Jeszcze raz przepraszam za dubel. A jeśli chodzi o budżet to za głosniki chciałem dać jakieś 3k pln max, stąd patrzyłem na kombajny w używce. Wzmacniacz za 2,5k też starczy. Patrzyłem na Marantz'e w podobnych pieniądzach (jak pamiętam seria 6000)  ale z tyłu miały one mniej wyjść niż Yamaha *tak, proste myślenie ale wolę mieć więcej opcji podłączenia/funkcji nawet za cenę delikanej różnicy w dźwięku* 

Jeśli byłoby to głupie połączenie to mógłbym prosić o nakierowanie na lepszy zestaw. Niestety odsłuch to problem, musiałbym specjalnie lecieć 100km żeby posłuchać czegokolwiek a codzienność nie daje mi takiego komfortu. Wiadomo, warto. Ale myślę, iż będę zadowolony z Dali a nawet jeśli nie, to będzie kara :> 

 

Ewentualnie coś mniejszego, bo przyszła małżonka jest przerażona rozmiarów Oberonów :( 

 

Pozdrawiam,

 

Adam :) 

Edytowano przez gutek494
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, gutek494 napisał:

Opcja 1: Dali Zensor Vocal + 2x Zensor 7+ 2x Zensor 1 za 3k pln (używane)

Opcja 2: 2x Dali Oberon 7, na gwarancji przez jeszcze 2 lata, za 3,2k pln (może starguje na 3000)

I myślałem nad spięciem tego z Yamaha RX-V6A  (i pytanie od razu, w MediaExpert jest V6ABL, co oznacza to BL), anyways widzę tu ofertę ze sklepu kolegi Q21.pl gdzie byłbym w stanie to kupić.

Amplituner kinowy i przy opcji 2 masz same fronty. To po co?

Nie ma przeskoku miedzy tymi kolumnami. Grają delikatnie inaczej. Ale to jest ta sama klasa. Bierz 1. i masz kino. A no suba trzeba dokupić.

Tak dokładnie BL albo B to oznaczenie koloru.

Ale. To takie mylące bo ten model nie wystepuje w innym :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Kurcze, BL to black, no mogłem pomyśleć. Tylko wolałem zapytać, bo w np. pralkach przedrostki oznaczają brandingi np MediaExpert, RTV ... i róźnice w programach :D 

Wszystko zrozumiałe. Ogólnie partnerka przystała na wymiary Oberonów. Umówiłem się na odsłuch 2x Oberon 7 (mają jeszcze 2 lata gwarancji) oraz rozmawiałem na temat opcji 1 (Zensory cały zestaw). Podkreślam iż obydwie opcje mam do wzięcia za te same pieniądze. 

Stwierdziłem, że wezmę RX-V6A ponieważ czytałem tu między innymi że się dobrze z Dali dogadują. I nawet jeśli jest to bardziej kinowa opcja, to dla takiego laika jak ja i tak muzyka zabrzmi perfekcyjnie z kinowego. A gdybym wziął same Oberony to z czasem mógłbym rozbudować zestaw. 

I teraz pytanie czy bać się używanego zestawu z tych zensorów za 3k, czy brać 2x Oberon 7 z dwuletnią jeszcze gwarancją za 3k ?? 
Na pewno bałbym się brać używany wzmak stąd decyzja o wzięciu nowego. 
@Q21 z racji cen takich samych jak w sieciówkach odezwałbym się do waszego salonu o wzmacniacz o ile macie wysyłkę bo do Pabianic mam 300km.

Tylko proszę jeszcze o pomoc w wyborze który zestaw byłby "rozsądniejszy" - czyli gwarancja vs 3 głośniki więcej. Wtedy możemy sprawdzać moją zdolność kredytową na 3k pln haha :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, gutek494 napisał:

Super. Kurcze, BL to black, no mogłem pomyśleć. Tylko wolałem zapytać, bo w np. pralkach przedrostki oznaczają brandingi np MediaExpert, RTV ... i róźnice w programach :D 

Wszystko zrozumiałe. Ogólnie partnerka przystała na wymiary Oberonów. Umówiłem się na odsłuch 2x Oberon 7 (mają jeszcze 2 lata gwarancji) oraz rozmawiałem na temat opcji 1 (Zensory cały zestaw). Podkreślam iż obydwie opcje mam do wzięcia za te same pieniądze. 

Stwierdziłem, że wezmę RX-V6A ponieważ czytałem tu między innymi że się dobrze z Dali dogadują. I nawet jeśli jest to bardziej kinowa opcja, to dla takiego laika jak ja i tak muzyka zabrzmi perfekcyjnie z kinowego. A gdybym wziął same Oberony to z czasem mógłbym rozbudować zestaw. 

I teraz pytanie czy bać się używanego zestawu z tych zensorów za 3k, czy brać 2x Oberon 7 z dwuletnią jeszcze gwarancją za 3k ?? 
Na pewno bałbym się brać używany wzmak stąd decyzja o wzięciu nowego. 
@Q21 z racji cen takich samych jak w sieciówkach odezwałbym się do waszego salonu o wzmacniacz o ile macie wysyłkę bo do Pabianic mam 300km.

Tylko proszę jeszcze o pomoc w wyborze który zestaw byłby "rozsądniejszy" - czyli gwarancja vs 3 głośniki więcej. Wtedy możemy sprawdzać moją zdolność kredytową na 3k pln haha :) 

Nie działa przycisk edytuj. Chciałem jeszcze dodać iż podoba mi się opcja radia DAB, internetowego i spotify w Yamaha

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gutek494 napisał:

Nie działa przycisk edytuj. Chciałem jeszcze dodać iż podoba mi się opcja radia DAB, internetowego i spotify w Yamaha

Poprowadziłem niezły monolog. W międzyczasie jeszcze poczytałem forum. Bardzo fajny post użytkownika S4home.

Zdecydowałem się na stereo. Nie jestem zjadaczem filmów hi-res. Raczej sieć. Więc wolimy razem muzykę. Plus rozmieszczenie 5-ciu głośników może być problematyczne.

Czy jest jeszcze alternatywa AXR100 która będzie posiadać więcej feature typu eARC itp. czy tu wystarczy optyk z TV i będzie porównywalnie? Czy rzeczywiście w tej kategorii cenowej to jest top i zalecacie tylko jego? Poza tym BT/aux (preferowane BT) 

Co do głośników to padnie na Dali Oberon 7 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, gutek494 napisał:

@Q21 z racji cen takich samych jak w sieciówkach odezwałbym się do waszego salonu o wzmacniacz o ile macie wysyłkę bo do Pabianic mam 300km.

Zapraszam, oczywiście wysyłamy :) 

Nie ma jednak sensu brać tego wzmacniacza moim zdaniem przy systemie stereo. AXR100 + WiiM Pro to sporo ciekawsza opcja, podobnie warto spojrzeć na Audiolaba 6000A pod Dali :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Q21 napisał:

Zapraszam, oczywiście wysyłamy :) 

Nie ma jednak sensu brać tego wzmacniacza moim zdaniem przy systemie stereo. AXR100 + WiiM Pro to sporo ciekawsza opcja, podobnie warto spojrzeć na Audiolaba 6000A pod Dali :) 

Dobrze. Czyli oficjalnie zakończę wątek. Dziękuję za rozjaśnienie sytuacji. Przy okazji moja wiedza z 0% wskoczyła na 0,5% dzięki przydatnym postom na forum.

Na chwilę obecną padnie na zestaw AXR100 + Dali Oberon 7 na froncie. Multimedia będą przesyłane optykiem - jakiś SmartTV i telefon przez BT.

WiiM Pro dokupię po jakimś czasie -> już mam suszenie głowy za cenę i tak, dopiero kobietę przyzwyczajam ;) 

Pozdrawiam serdecznie ! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, gutek494 napisał:

I teraz pytanie czy bać się używanego zestawu z tych zensorów za 3k, czy brać 2x Oberon 7 z dwuletnią jeszcze gwarancją za 3k ?? 

Jak amplituner kinowy to brać komplet kinowy.

Poxniej kupowanie centralnego Dali osobno wyjdzie znacznie drożej.

Czytaj, nie ma miedzy nimi wyraźnych zasadniczych rożnic. Wielkich rożnic.

22 minuty temu, gutek494 napisał:

Na chwilę obecną padnie na zestaw AXR100 + Dali Oberon 7 na froncie. Multimedia będą przesyłane optykiem - jakiś SmartTV i telefon przez BT.

WiiM Pro dokupię po jakimś czasie -> już mam suszenie głowy za cenę i tak, dopiero kobietę przyzwyczajam ;) 

Pozdrawiam serdecznie ! 

Czyli jednak stereo. W tą droge, no ok :)

Miłych odsłuchów.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 17.01.2024 o 08:33, Piotr Sonido napisał:

Jak amplituner kinowy to brać komplet kinowy.

Poxniej kupowanie centralnego Dali osobno wyjdzie znacznie drożej.

Czytaj, nie ma miedzy nimi wyraźnych zasadniczych rożnic. Wielkich rożnic.

Czyli jednak stereo. W tą droge, no ok :)

Miłych odsłuchów.

 

Witam, 

Nie chcę być tutaj jednostrzałowcem. Zresztą jak mam czas dalej dużo tutaj czytam i się kształcę.

 

Opowiem o ostatecznym setupie. Może informacja ta się przyda dla osób które planują zakup.

Ostateczny zestaw to CXA61 + 2x Dali Oberon 7 + 2x2.5 KLOTZ TWINAX LY225 OFC (te kable były po prostu tanie, miałem bon na allegro)

Dźwięk zadowalający, słucham obecnie poprzez Bluetooth + Tidal.  Docelowo ma być BT + TOSLINK pod TV.

Niestety głośniki stoją byle jak w moim rodzinnym mieszkanku, docelowe dopiero będzie remontowane. 

Jedna rzecz która trochę może denerwować we wzmacniaczu Cambridge CXA61 -> brak możliwości regulacji bass/treble. 

I właśnie z racji tego czasami brakuje bassu, który mógłbym sztucznie podkręcić (zależne od utworu, też nie słucham głośno, bass reflex może źle odbijać?). Jest plan na przyszłość na subwoofer do pełni szczęścia.

1/4 regulacji głośności już powoli ociera się o pukanie sąsiadki z dołu w sufit ;P 

@Q21 dziękuję bardzo za dobranie wzmacniacza. Miał być AXR100 ale ostatecznie zostałem nakierowany na CXA61. Takowy też u was kupiłem ;) 

Jeśli ostatecznie miałbym określić zestaw to myślę, że było warto. Jest czysto, polecam też myk z Tidalem na rok za 5 zł (dla abonentów plusa za darmo na rok po prostu jest, kupiłem starter za 5 ziko i mam ponad 1k kbit/s zamiast 320 kbit/s w spotify). 

Pozdrawiam,

 

Adam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2024 o 14:10, gutek494 napisał:

Nie chcę być tutaj jednostrzałowcem. Zresztą jak mam czas dalej dużo tutaj czytam i się kształcę.

A słuchasz coś?

Dnia 31.01.2024 o 14:10, gutek494 napisał:

Ostateczny zestaw to CXA61 + 2x Dali Oberon 7 + 2x2.5 KLOTZ TWINAX LY225 OFC (te kable były po prostu tanie, miałem bon na allegro)

Dźwięk zadowalający, słucham obecnie poprzez Bluetooth + Tidal.  Docelowo ma być BT + TOSLINK pod TV.

Zdecydowanie zainwestuj w źrodło. Tidal teraz u Ciebie nic nie daje. Wiim mini jak nic.

Dnia 31.01.2024 o 14:10, gutek494 napisał:

Jedna rzecz która trochę może denerwować we wzmacniaczu Cambridge CXA61 -> brak możliwości regulacji bass/treble. 

Możesz to mieć na źrodle :)

Cambridge zrobił to świadomie. W CXA60 poprzednim modelu było.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...