Skocz do zawartości

Arcam avr5 upgrade kolumn


Maykel

Recommended Posts

23 godziny temu, Maykel napisał:

Dobra rada ale wydaje mi się że odsłuch w salonie w zaadaptowanej akustycznie salce będzie się różnił od odsłuchu w salonie otwartym na resztę pomieszczeń. Na pewno jakbym miał kupować drogie kolumny to wcześniejszy odsłuch w salonie byłby koniecznością ale teraz rozmawiamy o budżetowych rozwiązaniach. 

To nie jest prawdą, po odsłuchu w salonie jak posłuchasz i zdecydujesz się na jakiś model będziesz miał porównanie przy decydującym odsłuchu w domu. W ogóle próba znalezienia rozwiązania tutaj to straszna loteria więc wszyscy tutaj dajemy Ci konkretne wskazówki, a nie rozwiązanie. Co do DIRACa musisz zakupić licencje i mikrofon. Podaję dwa linki do sklepów w kraju które mają je w dobrej cenie. Sam kupowałem w jedynym. 

 

https://blackdotaudio.eu/minidsp-umik-1-mikrofon-pomiarowy-usb-z-plikiem-kalibracyjnym,236,10777.html

https://www.poweraudio.pl/mikrofon-pomiarowy-minidsp-umik-1-mikrofon-usb-p-6781.html

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.09.2024 o 11:14, Maykel napisał:

No właśnie tego się obawiam. Po przeczytaniu kilku wątków o fyne f501 przeważają dość skrajne opinie.

Niema produktu który się podoba wszystkim. Przecedź tez opinie które sa pisane specjalnie przez konkurencję.

Dnia 14.09.2024 o 11:14, Maykel napisał:

Miałem kiedyś Magnat mr780 spiętego z Q acoustics i nie podeszło mi to granie. Dużo bardziej podoba mi się połączenie z Arcam avr5. A on raczej jest po jasnej stronie. No chyba że się mylę

Jaśniejszej. Nie jest to jasne granie bo są jeszcze wyżej i dokładniej grajace ale tak. Jest bardziej otwarty od Magnata,

Dirac duży plus.

 

12 godzin temu, PanKlor napisał:

A co to za różnica?

Licencja.

streo kosztuje tyle samo co multikanałowa?

Pytam bo nie kupowałem dodatkowo.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś spotkałem się z opinią że Arcam przed kalibracja gra jeszcze dość ciepło ale już po kalibracji bardziej technicznie, analitycznie. A wg Ciebie jest sens wymieniać Q acoustics na Fyne? Czy jak zmieniać to na coś lepszego. Myślałem jeszcze o elac carina 247.4 to dużo lepsze granie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maykel napisał:

Kiedyś spotkałem się z opinią że Arcam przed kalibracja gra jeszcze dość ciepło ale już po kalibracji bardziej technicznie, analitycznie.

No to ja się z taka opinia nie spotkałem. I jest ona co najwyzej dziwna.

2 minuty temu, Maykel napisał:

A wg Ciebie jest sens wymieniać Q acoustics na Fyne? Czy jak zmieniać to na coś lepszego. Myślałem jeszcze o elac carina 247.4 to dużo lepsze granie?

Ja wolę brzmienie Fyne i Elaca ale to ja.

QAcustic przez pryzmat ceny oceniam bardzo wysoko. Maja tez na prawde dobrze wykoane rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Licencja.

streo kosztuje tyle samo co multikanałowa?

Pytam bo nie kupowałem dodatkowo.

Nie ma czegoś takiego jak licencja stereo do amplitunera kina domowego. Masz DL i DLBC. Kiedyś jeszcze był DL do 500 Hz, nie wiem czy jeszcze jest ta opcja. Był tańszy o 100 usd od DL Full Band 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Maykel napisał:

A czy fyne 501 i elac carina 247 to ta sama klasa kolumn?

Według mnie nie. Fyne F501 grają ciepło, fakt z mocnym dołem, ale z bardzo fajną sceną. Cariny z kolei oferują znacznie lepszą selektywność, lokalizację planów pozornych i świetną średnicę. Cariny to na prawdę fajne konstrukcje. Dirac, dirac`iem, ale ja uważam, że zmiana kolumn wniesie sporo. QA to dosyć neutralne, liniowe kolumny. Gdybyś przesiadł się na F501 to odczułbyś ogromną różnicę, ale czy na plus to już kwestia Twoich preferencji. Padło tu wiele fajnych propozycji więc trzeba po prostu przejechać się gdzieś i posłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Maykel napisał:

A czy fyne 501 i elac carina 247 to ta sama klasa kolumn?

Zalezy kto ocenia.

Przez słuch, przez cenę?

Moim zdaniem klasowo sa podobne. Ale brzmią inaczej. Model SP jest wyżej.

23 godziny temu, Gargan napisał:

U mnie było dokładnie na odwrót...

Na Audiostereo ustaliliśmy że nie zrobiłeś kalibracji prawidłowo.

20 godzin temu, Maykel napisał:

Ale masz na myśli serie fyne sp? Czy przejście na nową serię Q acoustics?

 Z nową seria QA byłbym ostrożny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...