Skocz do zawartości

Arcam avr5 upgrade kolumn


Maykel

Recommended Posts

23 minuty temu, Gargan napisał:

Byłeś przy mnie, kiedy robiłem kalibrację? 

Zrobiłem więcej niż tam połowa forum. Po prostu nie spodobał mi się wynik korekcji. 

Plastikowe dźwięki mnie nie interesują.

No mówiłeś że nie wgrałeś finalnej krzywej. No to jak. Tak z wypowiedzi wyszło że próbowałeś na szybko i domyslnie po kalibracji Dirac jest płaściej bo tak ta kalibracja działa. Jak się wgrywa krzywa na końcu wyjściową to zmienia się to mocno.

Mamy tu nowy temat o tej kalibracji poczytaj :)

12 minut temu, eMBe napisał:

Pokaż to twoje idealne pomieszczenie odsłuchowe :D

Będzie sie działo! :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.09.2024 o 08:00, Piotr Sonido napisał:

Moim zdaniem klasowo sa podobne. Ale brzmią inaczej. Model SP jest wyżej.

Miałem na myśli zwykłe fyne f501. Ale domyślam się że to półka niżej od carina.

 

Edytowano przez RoRo
Usunąłem zdublowane fragmenty tekstu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Piotr Sonido napisał:

No mówiłeś że nie wgrałeś finalnej krzywej. No to jak. Tak z wypowiedzi wyszło że próbowałeś na szybko i domyslnie po kalibracji Dirac jest płaściej bo tak ta kalibracja działa. Jak się wgrywa krzywa na końcu wyjściową to zmienia się to mocno.

Mamy tu nowy temat o tej kalibracji poczytaj :)

Będzie sie działo! :)

 

Ależ ja wiem co Wy robicie z tym Dirac.

Po prostu mam inne zdanie na temat jak powinno to się używać. 

Nic się nie będzie działo. Skończyłem dyskusję, bo jest bezcelowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Maykel napisał:

Miałem na myśli zwykłe fyne f501. Ale domyślam się że to półka niżej od carina.

Ja bym nie powiedział. Carina gra inaczej po prostu. Jest też inaczej wykonana. Ale nie segregował bym ich tutaj.

Co to daje?

Wybierz te które dzwiekowo bardziej ci odpowiadają.

A nie które stoją "teoretycznie" wyzej w jakiejś hierarchii.

10 minut temu, Gargan napisał:

Ależ ja wiem co Wy robicie z tym Dirac.

Po prostu mam inne zdanie na temat jak powinno to się używać. 

Nic się nie będzie działo. Skończyłem dyskusję, bo jest bezcelowa.

Inne niż wszyscy?

No tak, to juz zauważyliśmy. Możesz mieć inne zdanie. Nie twierdze że nie.

Do póki jednak piszesz otwarcie to w postach to mozna dodać także kontrargument aby inny czytający miał pełen obraz. Prawda?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Ja bym nie powiedział. Carina gra inaczej po prostu. Jest też inaczej wykonana. Ale nie segregował bym ich tutaj.

Co to daje?

Wybierz te które dzwiekowo bardziej ci odpowiadają.

A nie które stoją "teoretycznie" wyzej w jakiejś hierarchii

Ok a w połączeniu kino/stereo pod avr 5 który set twoim zdaniem lepiej się zgra? Wybralbyś elac czy fyne?

Biorąc pod uwagę stosunek cena/jakość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Maykel napisał:

Masz jakieś konkretne modele na myśli? Najlepiej w budżecie wyżej wymienionych kolumn.

F501 w aktualnym budżecie może konkurować z Dali Oberon 7, Monitor Audio Bronze 500 czy Pylon Audio Saphire 25. Wspominając "wymienione modele" miałem na myśli raczej Opticony czy Focale Vestia więc totalnie inna kasa. Wszystkie te modele grają inaczej przy czym F501 na ich tle gra zdecydowanie najcieplej. Dopóki nie określisz swoich preferencji ciężko będzie precyzyjnie doradzić. 

3 godziny temu, Maykel napisał:

Ok a w połączeniu kino/stereo pod avr 5 który set twoim zdaniem lepiej się zgra? Wybralbyś elac czy fyne?

Biorąc pod uwagę stosunek cena/jakość.

Pytanie nie do mnie, ale odpowiem za siebie - bezapelacyjnie wybrałbym Carinę. Według mnie pod względem detali i sceny, F501 zostają daleko w tyle. Wiem, że cena nie zawsze odzwierciedla jakość, ale w tym przypadku według mnie raczej tak jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie lubię dźwięku nadmiernie jasnego wpadającego w ostrość. Ale też zbyt ocieplonego z dudniącym i ciągnącym się basem. Da się to jakoś wypośrodkować? Z tego co kojarzę to zarówno opticony jak i vestie to jasne kolumny co w połączeniu z avr 5 może dać brzmienie męczące na dłuższą metę. Wiem że jest jeszcze opcja z Dirac gdzie można sobie dopasować brzmienie pod swoje preferencje. Ale nie zostawiajmy wszystkiego kalibracji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Maykel napisał:

Ale też zbyt ocieplonego z dudniącym i ciągnącym się basem.

Akurat dudniący i ciągnący się bas to najbardziej wskazuje na problemy z pomieszczeniem/ustawieniem sprzętu. Tutaj jeżeli nie masz możliwości porządnej adaptacji akustycznej albo zmiany miejsca odsłuchu porządna kalibracja jest w sumie jedynym rozwiązaniem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Maykel napisał:

Ok a w połączeniu kino/stereo pod avr 5 który set twoim zdaniem lepiej się zgra? Wybralbyś elac czy fyne?

Biorąc pod uwagę stosunek cena/jakość.

Obie możesz dostać w fajncyh promocjach. W róznych sklepach. JEdnak chyba bliżej mi do ELACa

17 godzin temu, Maykel napisał:

Na pewno nie lubię dźwięku nadmiernie jasnego wpadającego w ostrość. Ale też zbyt ocieplonego z dudniącym i ciągnącym się basem. Da się to jakoś wypośrodkować? Z tego co kojarzę to zarówno opticony jak i vestie to jasne kolumny co w połączeniu z avr 5 może dać brzmienie męczące na dłuższą metę. Wiem że jest jeszcze opcja z Dirac gdzie można sobie dopasować brzmienie pod swoje preferencje. Ale nie zostawiajmy wszystkiego kalibracji.

Ani jeden ani drugie takie nie są. :)

Ale obu konstrukcjom akurat basu nie brakuje.

Jeśli Wilson 7 sprawiały u Ciebie problemy no to zawodzi akustyka. Bardzo.

I model F501 i Cariny nie sa oszczędne na basie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Piotr Sonido napisał:

One maja spory ciepły bas który przy złej akustyce zaznaczam, może się rozlewać.

No właśnie tego się najbardziej obawiam. W Na Temat Audio mają dobre ceny na Fyne ale nie wysyłają na odsłuch. Jedynie odbiór w sklepie. A do Warszawy mi nie po drodze. A Elac jakbym miał kupować to raczej z Niemiec bo u nas cena razy dwa. Więc chyba zostanę z moimi Q acoustics. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Q21 napisał:

Zawsze można sprawdzić te 5040 jeszcze :) 

"Q Acoustics 5040 oferuje ogólnie doskonałe wyniki pomiarów. Jednakże ta wymagająca impedancja może sprawić, że wybór wzmacniacza będzie problematyczny, a rozszerzone wysokie częstotliwości będą oznaczać, że eksperymentowanie z ustawieniem do wewnątrz może być konieczne, aby zoptymalizować równowagę wysokich tonów głośników." — John Atkinson

Sprawdzaliście jak one grają ze słabszymi jakościowo wzmacniaczami? 🤔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2024 o 08:23, Maykel napisał:

Więc chyba zostanę z moimi Q acoustics. 

Ja bym jednak zachęcał do zmiany. Uważam, że Bronze 500 to już klasa wyżej. To bardzo "napowietrzone" i przestrzenne granie. Według mnie nie są ostre. Do Bowersów, Triangli czy Klipscha to im daleko. Alternatywnie masz jeszcze Oberony 7. Spróbuj chociaż gdzieś posłuchać i porównać. Jestem w stu procentach pewny, że poczujesz zmianę na plus :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...