Skocz do zawartości

Monitory używki do 2K, pokój 30mkw, ulokowane na regale


jannotfound

Recommended Posts

Szanowni koledzy,

Macie jakiś pomysł na kolumny podstawkowe, które będą w stanie zagrać z nowym Wiim Ampem w pokoju ok. 30mkw. (wiem, że ciężko grać monitorami w takim pokoju, ale to jedyny "kompromis" jaki udało mi się wypracować z żoną 😀). Niestety standy odpadają (nie ma miejsca), więc zostaje mi opcja ustawienia ich na regale, w miejscu wskazanym jak na poniższym projekcie.

IMG_20240118_224252.jpg.be9de8e6e14eb0f8b7d498eb7be08b42.jpg

Budżet to 2-2,5K PLN za używki. Zależy mi ma ciepłym dźwięku, z dość szczegółową górą. Lubię też wyczuwalny, zwinny bass. Mogą być też kolumny vintage. Myślałem np. o czymś takim https://www.olx.pl/d/oferta/whd-gerard-5055-kolumny-bas-25cm-monitory-4ohm-vintage-100w-CID99-IDSZe06.html

Poza tym zastanawiam się jak w ogóle rozwiązać problem grania takich kolumn na regale. Co prawda będzie cały wyłożony książkami, ale wciąż boję się, że może się w nim gubić bass i rezonowac dźwięk. Co by pomogło? Podkładki pod kolumny? Jakieś wygłuszenie z tyłu półki? Słyszałem, że bass reflex z przodu kolumny może trochę pomóc. 

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

pozdrawiam 😉

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nie zrozum mnie źle naprawdę nie czepiam się tylko zadaję pytanie czemu najpierw robisz całą ścianę z półek na książki wciskasz tam TV i jeszcze chcesz audio upchać? No i zastanawiasz się czy? 

45 minut temu, jannotfound napisał:

 jak w ogóle rozwiązać problem grania takich kolumn na regale. Co prawda będzie cały wyłożony książkami, ale wciąż boję się, że może się w nim gubić bass i rezonowac dźwięk. Co by pomogło? Podkładki pod kolumny? Jakieś wygłuszenie z tyłu półki? Słyszałem, że bass reflex z przodu kolumny może trochę pomóc. 

Brak miejsca 30 mkw to jest już sporo? Żona 🙂 

Regał z książkami na bocznej ścianie przy okazji akustyka jest lepsza.

Edytowano przez RLC2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
7 godzin temu, RLC2 napisał:

Cześć

Nie zrozum mnie źle naprawdę nie czepiam się tylko zadaję pytanie czemu najpierw robisz całą ścianę z półek na książki wciskasz tam TV i jeszcze chcesz audio upchać? No i zastanawiasz się czy? 

Brak miejsca 30 mkw to jest już sporo? Żona 🙂 

Regał z książkami na bocznej ścianie przy okazji akustyka jest lepsza.

Kompromis był taki, że żona chce regał, więc go będziemy mieli 😂.

Obecnie jeszcze nie mamy tego regału. Pod TV stoi jedynie mała szafka RTV, a po jej bokach stoją szeroko rozstawione KEFy iQ5. Wszystko gra dobrze i działa.

Niestety z uwagi na regał muszę sprzedać KEFy i wymienić je na monitory, które będą stały na tym regale (regał zajmuje całą ścianę 4m x 2.8m).

22 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

A jakie kompromisy ma żona?

 

Czy Twój Wiim amp jest już poprawioną wersją? Nie piszczy?

 

Szukaj używanych Monitor audio RX2, KEF Q 350 albo Magnata Quantum 753.

Jest szansa że one moga dudnić w takiej szafce.

 

 

24 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Czy Twój Wiim amp jest już poprawioną wersją? Nie piszczy?

Tak, mój Wiim Amp to już poprawina wersja. Kupiony niecały tydzień temu na Amazonie. Nie odkryłem do tej pory żadnych mankamentów. Poza tym, z tego, co czytałem na innych forach, to ostatni update rozwiązał ten problem.

Edytowano przez jannotfound
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, jannotfound napisał:

Kompromis był taki, że żona chce regał, więc go będziemy mieli 😂.

Warto zamiast tego rozważyć wiszące półki u góry i osobno szafki na dole. Monitory na szafkach zagrają już trochę lepiej, jak nie będą zabudowane z góry i boków. A jeszcze lepiej byłoby ten rząd szafek na dole skrócić i dać kolumny po bokach, wysunięte do przodu przed linię szafek.

Ile tych książek można kupować - nie macie w okolicy biblioteki? ;)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jannotfound napisał:

Szanowni koledzy,

Macie jakiś pomysł na kolumny podstawkowe, które będą w stanie zagrać z nowym Wiim Ampem w pokoju ok. 30mkw. (wiem, że ciężko grać monitorami w takim pokoju, ale to jedyny "kompromis" jaki udało mi się wypracować z żoną 😀). Niestety standy odpadają (nie ma miejsca), więc zostaje mi opcja ustawienia ich na regale, w miejscu wskazanym jak na poniższym projekcie.

IMG_20240118_224252.jpg.be9de8e6e14eb0f8b7d498eb7be08b42.jpg

Budżet to 2-2,5K PLN za używki. Zależy mi ma ciepłym dźwięku, z dość szczegółową górą. Lubię też wyczuwalny, zwinny bass. Mogą być też kolumny vintage. Myślałem np. o czymś takim https://www.olx.pl/d/oferta/whd-gerard-5055-kolumny-bas-25cm-monitory-4ohm-vintage-100w-CID99-IDSZe06.html

Poza tym zastanawiam się jak w ogóle rozwiązać problem grania takich kolumn na regale. Co prawda będzie cały wyłożony książkami, ale wciąż boję się, że może się w nim gubić bass i rezonowac dźwięk. Co by pomogło? Podkładki pod kolumny? Jakieś wygłuszenie z tyłu półki? Słyszałem, że bass reflex z przodu kolumny może trochę pomóc. 

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

pozdrawiam 😉

 

Guru Junior, jeśli gdzieś dostaniesz ;)

Albo Neat Iota. 

Więcej opcji na takie warunki nie znam 

Ale za 2,5kpln może być ciężko... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2024 o 08:09, jannotfound napisał:

Kompromis był taki, że żona chce regał, więc go będziemy mieli 😂.

żona chce, to będzie i to jest kompromis?

Może daj zone do klawiatury bo szkoda tracić czas na takie przekazywanie.

 

Dnia 19.01.2024 o 08:09, jannotfound napisał:

Tak, mój Wiim Amp to już poprawina wersja. Kupiony niecały tydzień temu na Amazonie. Nie odkryłem do tej pory żadnych mankamentów. Poza tym, z tego, co czytałem na innych forach, to ostatni update rozwiązał ten problem.

Updejt rozwiązywał problem z subwooferem. Ale z piszczeniem nie. Tego sie nie dało zrobić aktualizacją.

Ale innym produktem. Jak Twój jest ok. To dobrze.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...